Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Sportovní víkend SVČ otevřeli badmintonisté

Pod hlavičkou SVČ Velké Pavlovice při ZŠ Velké Pavlovice proběhly ve sportovní hale v uplynulém víkendu hned dvě sportovní akce většího charakteru, kterých se zúčastnila stovka sportujících dětí.

Na tu první - sobotní otevřené badmintonové GP v kategorii do patnácti let, se sjela zhruba čtyřicítka badmintonistů z celé republiky, aby posbírali body do národního žebříčku, podle kterého se mimo jiné určuje právo startu v turnajích ČBaS, které jsou limitované počtem soutěžících ap.

Velké Pavlovice měly jen jediné želízko v ohni. Jakub Herzán se však stal potěšujícím překvapením, když v deblu zdolal, spolu s břeclavským Adamem Veselým, druhou nasazenou dvojici Burger-Havlíček z Pardubic, ve dvou dechberoucích setech  29:27, 21:19. Po následné celkem jednoduché semifinálové výhře se tak dostali do samotného finále. Tam sice podlehli favoritům, ale i tak je stříbrná medaile z tohoto turnaje pro kluky úspěch. V singlu se Jakub umístil na děleném pátém místě a stejně tak i v mixech, kde se spoluhráčkou Karolínou Sedlákovou podlehli těsně před bojem o medaile páru z Klimkovic Glac-Hrdinová, kteří soutěž mixů nakonec vyhráli. Za stříbrnou medaili z deblů patří Jakubovi gratulace.

Velkopavlovická sportovní hala znovu ožije badmintonem již v únoru, kdy se setkají na kurtech ti nejmenší hráči na žákovském turnaji zaměřeném především na začínající badmintonisty.

Text a foto: Jiří Huslík / 22.1.2019