Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Skvělý úspěch Julie

Ve dnech 7. a 8. června 2019 se na městském stadionu v Havířově uskutečnilo Mistrovství České republiky juniorů a žáků v rybolovné technice. Z Klubu sportovního rybářství Velké Pavlovice se jej zúčastnila Julie Šulová, která zde reprezentovala Moravský rybářský svaz.

Důležitost letošního mistrovství byla ještě umocněná tím, že se jednalo o rozhodující nominační závod pro účast na juniorském Mistrovství světa, které se uskuteční v červenci ve Švýcarsku. Před tímto závodem se Julie dělila v pořadí kvalifikace o 3. až 4. místo, když měli postoupit 3 nejlepší.

Začala skvěle, když vyhrála hned první disciplínu multi terče v novém osobním rekordu. Následovala muška dálka, která poslední dobou Julču trochu zlobí, ale naštěstí v ní nenabrala příliš velkou ztrátu. V sobotu ráno se začalo muškou skish a zátěží Arenberg, jenže i když se Julča dostala v obou do finále, necinklo to.

Po obědě začala zátěž skish a to ve velmi silném protivětru, který občas i odnesl terč z podstavce. Julča všechny šokovala, když v těchto podmínkách trefila 17x z 20 hodů. Ostatní závodníci na tom byli většinou podstatně hůř. K její velké smůle, však byl podán protest na neregulérnost podmínek, který JURY uznala a tak bylo rozhodnuto disciplínu zastavit, anulovat a odházet znovu na hlavním stadiónu, který je více krytý před větrem a to až po původně poslední disciplíně - zátěži dálce. Julča to obrečela, protože nejen že zlikvidovala náskok svých soupeřek, ale měla mít velký bodový náskok, který jí prakticky zajišťoval celkové vítězství.

Pak ale utřela slzy, zdravě se naštvala a vyhrála zátěž dálku s obrovským náskokem, kdy výkonem 70,88 metru dokonce přehodila český juniorský rekord, nejbližší další juniorka hodila o 12 metrů méně. Před opakovanou zátěží skish se tak už dostala na celkově 2. místo, 9 bodů za Adélu, svoji kolegyni z týmu MRS.

Všechny juniorky házely na 8 startech vedle sebe, ve stejný čas a z tribuny to byl děsný nervák, který však Julča zvládla fantasticky, když minula jen 2x, což byl ještě o 5 bodů lepší výkon než poprvé. Adéla minula 4x, takže v součtu nad ní Julie o 1 bod vyhrála a mohlo se slavit! Navíc holky zvítězily i v soutěži týmů.

Tímto výsledkem si Julie navíc zajistila také nominaci na vysněné Mistrovství světa. Držme jí v červenci palce.