Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Cyklista LIBOR POHANKA neporáží jen své soupeře, jako favorit zná i závody s časem...

Libor Pohanka z Rakvic je skromný obyčejný kluk s milým šibalským úsměvem. Kdo jej však zná blíže jistě ví, že až tak obyčejný úplně nebude... Libor již dlouhá léta pracuje ve Velkých Pavlovicích jako servisní technik jízdních kol a je živoucím důkazem skutečnosti, že i práce může být pro člověka koníčkem...

Libor se intenzívně věnuje závodní cyklistice a díky své pevné vůli, dennodennímu tréninku, dřiny a touhy překonat sám sebe se dokázal vypracovat na profesionální úroveň

Podporu a zázemí mu poskytují jeho zaměstnavatelé František a Zdenka Kobsovi, majitelé firmy ZAF velo sport ve Velkých Pavlovicích www.zaf.cz. V barvách domovské firmy odjezdí Libor téměř všechny své každodenní mnohakilometrové tréninkové jízdy a také má možnost si ve firemní dílně seřizovat a kompletovat svá závodní kola. Organizován je v silničním cyklistickém týmu KC Brno www.kcbrno.org.

Pokud mluvíme o Liborově profesionální závodní úrovni, v žádném případě nepřeháníme. Jen během měsíce června letošního roku byly uspořádány dva prestižní závody, ve kterých závodník ve velkopavlovických barvách exceloval.

Prvním z nich byl ve dnech 18. a 19. 6. 2009 čtyř etapový závod Křivoklátské peklo www.krivoklatskepeklo.cz. Tento dvoudenní závod Libor Pohanka bez konkurence a v roli absolutního favorita vyhrál a vystoupal tak na nejvyšší stupínek bedny.

Dalším červnovým závodem bylo Společné mistrovství republiky v silniční cyklistice v Bánovcích nad Bebravou na Slovensku. Dne 25. 6. 2009 byla odstartována nejatraktivnější časovka jednotlivců skupiny ELITE. Největším favoritem časovky byl František Raboň, který závod skutečně ve finále vyhrál. Do stejné skupiny nastoupil také Libor Pohanka a s naprosto zanedbatelnou ztrátou 4:11 min. na profi vítěze Raboně skončil na 11. příčce (více o závodě a výsledková listina ke stažení po kliknutí ZDE).