Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Badmintonový žákovský turnaj pro nejmladší kategorie

V rámci dne otevřených dveří na ZŠ Velké Pavlovice uspořádalo SVČ v poslední listopadový den badmintonový turnaj pro nejmladší žákovské kategorie U9, U11 a U13.

Na tento turnaj, primárně určený především pro začínající hráče badmintonu, se sjela necelá čtyřicítka dětí z Velkých Pavlovic, Hustopečí, Podivína, Židlochovic a Ivančic.

V sobotní ráno tak odstartoval sportovní podnik, který byl pro mnohé vůbec soutěžní premiérou a děti tak začaly sbírat první zkušenosti v badmintonovém soupeření s nádechem turnajové atmosféry. Nejmladší kategorie odehrála skupinovou soutěž „každý s každým“, vždy ve dvou setech do jedenácti míčků na zkrácené kurty. Starší jedenáctky a třináctky odehráli turnaj v systému „Švycar“ na šest kol.

Velkopavlovický tým získal na turnaji hned čtyři medaile. V nejmenších dětech U9 Terezka Jakubčíková zlatou a Tomášek Záruba stříbrnou. V kategorii  U11 pak Gábina Doležalová stříbrnou a Ondra Langer vybojoval v posledním kole bronzovou medaili. Medailistům, ale i ostatním malým badmintonistům patří gratulace. Atmosféra turnaje byla příjemná a Terezka, Tomášek, Robinek, Honza, Ondra, Gabča, Míša i Bětka skvěle reprezentovali.

Poděkování patří starším členům z oddílu Báře, Emě, Martinovi a Kubovi, kteří se zhostili úkolu rozhodčích pro nejmenší děti a mohli jim tak případně poradit a objasnit pravidla přímo při jednotlivých utkání. Ozvučení na turnaji nám tradičně zajistil pan Poděšva, který s manželkou atmosféru turnaje zachytili v několika fotografiích.

Vyhodnocení turnaje proběhlo po patnácté hodině a účastníci se tak mohli věnovat dalším aktivitám na „Dni otevřených dveří“ v ZŠ.

Bohatou fotogalerii z badmintonového turnaje pro nejmladší žákovské kategorie U9, U11 a U13!
* otevřete kliknutím ZDE

Text: Jiří Huslík – www.badminton-vp.cz / Foto: Archiv Badmintonového oddílu při SVČ Velké Pavlovice / 2.12.2019