Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Aktuality

 • 3. ročník Velkopavlovicdkého meruňkobraní ve videoreportáži RTV Jih

  V sobotu 2. června se v Ekocentru Trkmanka konalo Velkopavlovické meruňkobraní, kde si mohli malí i velcí vyzkoušet pečení koláčků, ochutnat meruňkové speciality, zasoutěžit a také se něco dozvědět o syslích, kteří jsou dnes již ohroženým druhem. I přes sluneční výheň areál Ekocentra navštívily stovky lidí a atmosféra byla přátelská a veselá, meruňkový guláš byl vynikající a moc se na něj za rok zase těšíme.

  více
 • V šestnáctém ročníku soutěžilo šestnáct družstev

  Sbor dobrovolných hasičů Velké Pavlovice uspořádal v noci ze soboty na neděli noční soutěž v požárním útoku. 16. ročníku se zúčastnilo 16 družstev. Dvanáct mužských a čtyři ženské. Soutěžní klání začalo pro místní hasiče velmi dobře. S časem 21.76 se drželi přes půl hodiny na prvním místě. Bylo to však proto, že po prvním pokuse přestala fungovat časomíra a onu půlhodinu se čekalo na opravu.

  více
 • Pojeďte s námi na tábor do Morávky, za pohádkou!

  Ahoj děti, školní i předškolní! Máte chuť vydat se do pohádky? Navíc do nádherného prostředí beskydských hor, na čerstvý vzduch? Tak tedy, vítejte mezi námi, na letním dětském táboře na Morávce. Neváhejte se rychle přihlásit, zbývá nám posledních šest míst! Vstříc dobrodružství a divočině se vydáme již 17. července 2016! Podrobné informace o týdenním táboře včetně přihlášky najdete a stáhnete * po kliknutí ZDE.

  více
 • Rozbouřené VÍNO V ORANŽOVÉM

  Jako každý rok i tento pořádali vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic jedinečné noční otevřené sklepy Víno v oranžovém, stalo se tak v sobotu 2. července 2016. Nadšenců pro víno se nakonec sešlo na pět stovek a tak bylo ve sklepech pěkně veselo. Jedinou vadou na kráse celého večera bylo počasí, které nám letos nepřálo podle představ. Podvečer byl tropický a stal se příslibem teplé letní noci...

  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné č. 8/2016

  SIPHV nabízí vinařům k dispozici 8.situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 27. týden (4. 7. 2016 - 10. 7. 2016). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu PDF ZDE. Máte-li zájem o pravidelné zasílání Situační zprávy o ochraně révy vinné elektronickou poštou na Vaši e-mailovou adresu, volejte na TIC Velké Pavlovice tel.: 519 428 149 nebo nám napište na e-mail: infocentrum@velke-pavlovice.cz.
  více
 • HORKÉ MERUŇKOBRANÍ

  Již třetím rokem se otevřela brána Ekocentra Trkmanka voňavému a chutnému meruňkovému šílenství. V pátek 1.července 2016 v klidnějším duchu jsme se věnovali s panem profesorem Borisem Krškou z Ústavu ovocnictví Mendelovy univerzity historii a současnosti meruněk obecně, ale také i naší Velkopavlovické. Další velice zajímavá byla přednáška Jana Matějů o záchraně Sysla obecného...
  více
 • Výběrové řízení – strážník/strážnice městské policie

  Starosta Města Velké Pavlovice vyhlašuje výběrové řízení na pozici strážník/strážnice městské policie. O pozici může žádat občan České republiky starší 21 let, který splňuje veškeré zákonné podmínky a požadavky pro výkon práce, více informací k výběrovému řízení * najdete po kliknutí ZDE. Písemné přihlášky je nutné podat nejpozději do 19. července 2016.

  více
 • Děti i dospělí si hráli, vítali prázdniny a nezlobili :-)!

  První prázdninový den, 1. července 2016, připravili rybáři pro děti odpoledne plné her a soutěží s tématickým zaměřením s vtipným a výstižným názvem Vodnické odpoledne aneb Kdo si hraje, nezlobí! Nádherné počasí přilákalo plno dětí i s rodiči. Všichni se náramně bavili a užívali si první okamžiky dlouhých letních prázdnin. K dispozici byla pro děti i velká nafukovací skluzavka, kterou sponzorovali někteří místní podnikatelé...
  více
 • Meruňky nabízeli ve Velkých Pavlovicích stokrát jinak

  Napsali o nás * Břeclavský deník; 4.7.2016 - Deset lidí sedí za stolem a čeká na pokyn. Mají za úkol co nejrychleji spořádat deset rozpůlených meruněk. Odhodlání sníst ovoce oranžové barvy je cítit z každého soutěžícího, vítěz však může být pouze jeden. Nakonec se jím stává Jaroslav David z Bystrého. Porci zdolává za několik sekund. "Bylo to poprvé, co jsem pojídal samotné meruňky!"

  více
 • "Chance 4 Children" aneb Dejte šanci nemocným dětem

  Vážení občané! Ve dnech 11. až 22. července 2016 bude ve Velkých Pavlovicích probíhat celorepublikově schválená veřejná sbírka nadačního fondu "Chance 4 Children" - šance pro děti, která je zaměřena na děti dlouhodobě hospitalizované v nemocnicích. Bližší informace Vám sdělí označení zmocněnci nadačního fondu.

  více
 • Letohrádek na ekocentru má nové obyvatele

  I když každý rok na ekocentru vyrábíme budky pro hnízdění, tak přímo nad vchodem do letohrádku (nové přístavby) si vytvořil hnízdo Rehek zahradní. Kromě fotografie přikládáme i malou osvětu. Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) je malý stěhovaný pták z řádu pěvců.

  více
 • Dub zasazený k výročí narození Karla IV. má pamětní desku

  Pamětní deskou byl v tomto týdnu opatřen dub letní, který v sobotu 14. května 2016 k 700. výročí narození římského císaře a českého krále Karla IV. rukou společnou a nerozlučnou zasadili členové Rotary klubů Karlovy Vary a Valtice-Břeclav. Mladý dub byl vysazen v parku u vlakové zastávky, zdárně se ujal a daří se mu.
  více
 • Jihomoravský kraj podpořil jednotku SDH Velké Pavlovice

  Město Velké Pavlovice žádá každoročně o dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje, které jsou určeny na požární techniky a věcných prostředků k řešení mimořádných události JSDH měst a obcí. 

  více
 • Studentská akademie už je tradicí, gymnazisté s grácií navázali na loňskou premiéru

  Udělat si legraci ze školy, učitelů, ale i sebe samotných a hlavně pobavit ostatní. To je způsob jak si užít předposlední školní den a rozloučit se s uplynulým rokem, který už druhým rokem zvolili studenti napříč třídami velkopavlovického gymnázia. Ať už žáci zpívali, hráli scénky nebo tančili, sklidili velký úspěch u publika, které ovacemi nešetřilo. V úterý 28. června tak všichni v naplněné sokolovně mohli díky svým dětem, vnoučatům, žákům strávit příjemný podvečer...

  více
 • Sady září oranžovou, Meruňkobraní může vypuknout

  Třetí ročník Velkopavlovického meruňkobraní je na spadnutí, začne už zítra v podvečer osvětovými přednáškami a bude pokračovat hlavním nejen gurmánským programem celý sobotní den (1. a 2.7.2016). Srdce a hlavně chuťové pohárky milovníků dobrot upečených, uvařených, usmažených či jinak připravených z meruněk zajisté zaplesají nad vším, co pro ně bude v rámci akce připraveno...
  více
 • Jihomoravská policie přijímá nové policisty a policistky

  Jihomoravská policie přijímá nové policisty a policistky, kteří mají zájem posílit základní útvary v celém kraji a doplnit počty příslušníků ve výkonu služby. Příslušníkem policie se může stát každý občan České republiky starší osmnácti let, který je bezúhonný, má minimálně střední vzdělání zakončené maturitou s dobrou fyzickou a zdravotní kondicí…
  více
 • Městský úřad Hustopeče vypisuje výběrové řízení

  Vedoucí Městského úřadu Hustopeče vyhlašuje podle § 7 ods. 3 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů v platném znění výběrové řízení na funkci VEDOUCÍ ODBORU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ MĚSTSKÉHO ÚŘADU HUSTOPEČE. Podrobné informace o výběrovém řízení ke stažení ZDE.

  více
 • Pytlák Florián dětem neunikl

  Děti, které mají alespoň trochu blízký vztah k přírodě, se opět po roce vydaly po stopách pytláka Floriána. Po vyzvednutí razítkovacích listů se vydaly plnit úkoly, ve kterých prokázaly znalosti rostlin, živočichů, přírody kolem sebe a ochrany životního prostředí. Zda mají přesnou mušku, si vyzkoušely hned dvakrát. Poprvé při hodu šiškou na pytláka a podruhé při střelbě ze vzduchovky.

  více
 • Pozvánka na tématické setkání o syslovi

  Srdečně Vás zveme ve dnech 1. a 2. července 2016 na tématické setkání o syslovi a jeho známce realizované v rámci projektu "Realizace vybraných opatření Záchranného programu sysla obecného na jižní Moravě". Setkání se uskuteční v rámci akcí Velkopavlovické meruňkobraní a Víno v oranžovém aneb Noční otevřené sklepy.
  více
 • POLICIE ČR žádá občany o spolupráci při pátrání

  Policie České republiky žádá občany o spolupráci při pátrání po neznámém pachateli, který dne 17. června 2016 v obci Velké Pavlovice u vlakové zastávky posprejoval nečitelnými nápisy fasádu výklenku vnější čekárny a popsal troje dveře v čekárně. Tímto činem způsobil firmě SŽDS a.s. Brno škodu ve výši 10.000,- Kč. Více se o incidentu dočtete * po kliknutí ZDE. Předem děkujeme za spolupráci!

  více