Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Aktuality

 • Meruňky nabízeli ve Velkých Pavlovicích stokrát jinak

  Napsali o nás * Břeclavský deník; 4.7.2016 - Deset lidí sedí za stolem a čeká na pokyn. Mají za úkol co nejrychleji spořádat deset rozpůlených meruněk. Odhodlání sníst ovoce oranžové barvy je cítit z každého soutěžícího, vítěz však může být pouze jeden. Nakonec se jím stává Jaroslav David z Bystrého. Porci zdolává za několik sekund. "Bylo to poprvé, co jsem pojídal samotné meruňky!"

  více
 • "Chance 4 Children" aneb Dejte šanci nemocným dětem

  Vážení občané! Ve dnech 11. až 22. července 2016 bude ve Velkých Pavlovicích probíhat celorepublikově schválená veřejná sbírka nadačního fondu "Chance 4 Children" - šance pro děti, která je zaměřena na děti dlouhodobě hospitalizované v nemocnicích. Bližší informace Vám sdělí označení zmocněnci nadačního fondu.

  více
 • Letohrádek na ekocentru má nové obyvatele

  I když každý rok na ekocentru vyrábíme budky pro hnízdění, tak přímo nad vchodem do letohrádku (nové přístavby) si vytvořil hnízdo Rehek zahradní. Kromě fotografie přikládáme i malou osvětu. Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) je malý stěhovaný pták z řádu pěvců.

  více
 • Dub zasazený k výročí narození Karla IV. má pamětní desku

  Pamětní deskou byl v tomto týdnu opatřen dub letní, který v sobotu 14. května 2016 k 700. výročí narození římského císaře a českého krále Karla IV. rukou společnou a nerozlučnou zasadili členové Rotary klubů Karlovy Vary a Valtice-Břeclav. Mladý dub byl vysazen v parku u vlakové zastávky, zdárně se ujal a daří se mu.
  více
 • Jihomoravský kraj podpořil jednotku SDH Velké Pavlovice

  Město Velké Pavlovice žádá každoročně o dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje, které jsou určeny na požární techniky a věcných prostředků k řešení mimořádných události JSDH měst a obcí. 

  více
 • Studentská akademie už je tradicí, gymnazisté s grácií navázali na loňskou premiéru

  Udělat si legraci ze školy, učitelů, ale i sebe samotných a hlavně pobavit ostatní. To je způsob jak si užít předposlední školní den a rozloučit se s uplynulým rokem, který už druhým rokem zvolili studenti napříč třídami velkopavlovického gymnázia. Ať už žáci zpívali, hráli scénky nebo tančili, sklidili velký úspěch u publika, které ovacemi nešetřilo. V úterý 28. června tak všichni v naplněné sokolovně mohli díky svým dětem, vnoučatům, žákům strávit příjemný podvečer...

  více
 • Sady září oranžovou, Meruňkobraní může vypuknout

  Třetí ročník Velkopavlovického meruňkobraní je na spadnutí, začne už zítra v podvečer osvětovými přednáškami a bude pokračovat hlavním nejen gurmánským programem celý sobotní den (1. a 2.7.2016). Srdce a hlavně chuťové pohárky milovníků dobrot upečených, uvařených, usmažených či jinak připravených z meruněk zajisté zaplesají nad vším, co pro ně bude v rámci akce připraveno...
  více
 • Jihomoravská policie přijímá nové policisty a policistky

  Jihomoravská policie přijímá nové policisty a policistky, kteří mají zájem posílit základní útvary v celém kraji a doplnit počty příslušníků ve výkonu služby. Příslušníkem policie se může stát každý občan České republiky starší osmnácti let, který je bezúhonný, má minimálně střední vzdělání zakončené maturitou s dobrou fyzickou a zdravotní kondicí…
  více
 • Městský úřad Hustopeče vypisuje výběrové řízení

  Vedoucí Městského úřadu Hustopeče vyhlašuje podle § 7 ods. 3 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů v platném znění výběrové řízení na funkci VEDOUCÍ ODBORU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ MĚSTSKÉHO ÚŘADU HUSTOPEČE. Podrobné informace o výběrovém řízení ke stažení ZDE.

  více
 • Pytlák Florián dětem neunikl

  Děti, které mají alespoň trochu blízký vztah k přírodě, se opět po roce vydaly po stopách pytláka Floriána. Po vyzvednutí razítkovacích listů se vydaly plnit úkoly, ve kterých prokázaly znalosti rostlin, živočichů, přírody kolem sebe a ochrany životního prostředí. Zda mají přesnou mušku, si vyzkoušely hned dvakrát. Poprvé při hodu šiškou na pytláka a podruhé při střelbě ze vzduchovky.

  více
 • Pozvánka na tématické setkání o syslovi

  Srdečně Vás zveme ve dnech 1. a 2. července 2016 na tématické setkání o syslovi a jeho známce realizované v rámci projektu "Realizace vybraných opatření Záchranného programu sysla obecného na jižní Moravě". Setkání se uskuteční v rámci akcí Velkopavlovické meruňkobraní a Víno v oranžovém aneb Noční otevřené sklepy.
  více
 • POLICIE ČR žádá občany o spolupráci při pátrání

  Policie České republiky žádá občany o spolupráci při pátrání po neznámém pachateli, který dne 17. června 2016 v obci Velké Pavlovice u vlakové zastávky posprejoval nečitelnými nápisy fasádu výklenku vnější čekárny a popsal troje dveře v čekárně. Tímto činem způsobil firmě SŽDS a.s. Brno škodu ve výši 10.000,- Kč. Více se o incidentu dočtete * po kliknutí ZDE. Předem děkujeme za spolupráci!

  více
 • Účast na KRAJEM ANDRÉ se rovnala heroickému výkonu

  Pekelná. Přesně taková byla jedenáctá Expedice Krajem André, která se uskutečnila v sobotu 25. července 2016. Nevybíravé manýry počasí se podepsaly na účasti, do terénu vyrazilo o něco méně cykloturistů než je obvyklé. Není se co divit, slunce žhnulo a spalovalo už od časného rána. Odolné jedince, které předem avizovaná celodenní výheň neodradila, čekal skvělý program šitý na míru úplně všem...
  více
 • ARCHIV AKTUALIT města Velké Pavlovice

  Více z rubriky AKTUALITY naleznete po kliknutí ZDE.

  více