V knihovně najdete nejen nové albi knihy pro děti
Sedm nových knih z řady Kouzelné čtení, ke kterému potřebujete elektronickou tužku (kterou půjčujeme v knihovně také) najdete v květnových knižních novinkách. Nechybí ale ani nová leporela a čtení pro malé děti, ale i starší čtenáře - třeba dva díly komiksu One Piece nebo romantický příběh Šach a mat.
Z pera českých autorů jsme vybrali mrazivou knihu Vona, psychologickou Kolem dokola, historický román Pravda v plamenech nebo Terezko, vrať se – zpověď matky dcery postřelené na fakultě. Pro příznivce detektivek a thrillerů jsme nakoupili tituly Horská bouda, která zanikla; Generace nula, Pomocnice, Pavučina nebo Pohřbená minulost. V oddechovějším žánru se nesou knihy Nejhezčí dny našich životů, Frida Kahlo, Divé ženy anebo Pod andaluským nebem.
Krásným počinem byl dar rodiny Michnových, který knihovně věnoval do fondu knihu Medithas, pojednávající o bohyni Medithas s 26 mýtickými příběhy. Moc za něj děkujeme.
Všechny novinky naleznete nově také v novém katalogu Koha, a to jednoduše na hlavní straně kliknutím na dlažici NOVINKY ZA POSLEDNÍ MĚSÍC anebo po kliknutí na odkaz https://katalog.velke-pavlovice.cz/Search/NewItem?range=30&submit=Hledat
Fotogalerii všech novinek naleznete * po kliknutí ZDE (ZONERAMA)
Text a foto: Lucie Gawlová, knihovnice / 25.5.2026