Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VELKOPAVLOVICKÝ KOŠT VÍN

Město Velké Pavlovice a vinaři ze spolku VOC vinice Velké Pavlovice vás srdečně zvou na

VELKOPAVLOVICKÝ KOŠT VÍN


13. dubna 2024, od 16.00 hodin
Sokolovna Velké Pavlovice, Hlavní 1

Vstupné: 150 Kč

K poslechu zahraje CM Dúbrava a vystoupí Dětský folklorní krúžek Floriánek. 
Občerstvení zajištěno. 

Přihlášené vzorky, které budete moci ochutnat, budou ze sklípků místních vinařů, jejichž živností není výroba vína, a právě v tom tkví kouzlo této akce. Všichni vinaři si totiž zaslouží ocenění za svou práci a vy toho můžete být součástí. Okoštovat však budete moci i vína vinařů ze spolku VOC vinice Velké Pavlovice, jejichž prezentace bude součástí této akce. 

A co víc, můžete se zapojit do soutěže o nejlepší pomazánku nebo nám pomoci vybrat vítěze i v tomto doprovodném zápolení. 

Hodnocení přihlášených vzorků bude probíhat před samotnou výstavou od 8 hod. Funkci garanta koštu přijal nezávislý odborník na víno, Ing. Michal Kumšta, Ph.D., člen Unie Enologů a asistent Ústavu vinohradnictví a vinařství Zahradnické fakulty MENDELU. Ten dohlédne nejen na hodnocení vín a jejich kvalitu, ale také na transparentnost samotného hodnocení.

Jste neregistrovanou vinařkou či vinařem z Velkých Pavlovic a okolí a máte chuť zapojit se do soutěže, porovnat svá vína s ostatními, dopřát veřejnosti možnost je ochutnat a pomoct tak i obnovit tradici ve Velkých Pavlovicích? Pak neváhejte a přihlaste Vaše vína! Čeká Vás nejen ocenění diplomy, ale ty nejlepší z Vás také krásné ceny.

Kde? Sběr vzorků: Hlavní 75, 691 06 Velké Pavlovice (Marek Suský, tel. 723 286 832)
Kdy? 4. 4. 2024 – 10. 4. 2024 (Po – Pá: 9:00 – 17:00, So 10:00 – 12:00) Čas je pouze orientační, vše po telefonické domluvě.
Kolik? Dvě láhve od jednoho přihlášeného vzorku, které musejí být specifikovány jménem a příjmením, adresou, odrůdou, ročníkem a dělením podle zbytkového cukru. Lahve na výměnu budou zajištěny. V případě získání ocenění CHAMPION kategorie, vybíráme pro veřejnou výstavu šest lahví vítězného vzorku.
Jaké? Bílé, růžové, červené, perlivé, vše co uznáte za vhodné, hledáme CHAMPIONY kategorií bílé, červené, růžové/perlivé.

Pokud budete mít chuť zúčastnit se hodnocení přihlášených vín, stačí tuto skutečnost oznámit na sběrném místě při přihlašování vzorků, kde obdržíte další informace.

Soutěž o nejlepší pomazánku bude probíhat současně s koštem. Pokud máte svůj osvědčený recept na jakoukoli pomazánku, přihlaste Váš tým na e-mailové adrese vocvinicevp@seznam.cz. Dorazte v den akce, a to ve 13:00, namíchat 1 kg pomazánky z Vámi nakoupených surovin (předem lze zpracovat pouze jednotlivé suroviny). Nabídněte ji návštěvníkům, kteří vyberou vítěze. Suroviny Vám budou proplaceny do částky 500 Kč, po předložení daňových dokladů. Pečivo bude zajištěno pořadatelem. Vlastní kuchyňské vybavení vítáno. Na vítěze bude čekat zajímavá cena.

269879

❧   Vaše DOTAZY ohledně této akce zodpoví a bližší INFORMACE podá...   ☙ 
TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM velké Pavlovice
Hlavní 6/9, 691 06  Velké Pavlovice
tel.: +420 519 428 149 
e-mail: infocentrum@velke-pavlovice.cz