Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nové knihy pro horké dny o prázdninách a dovolených

Několik desítek nových knižních titulů připravila na prázdniny nyní svým čtenářům Městská knihovna Velké Pavlovice. Tentokrát jsme nakoupili novinky z kamenného knihkupectví, abychom doplnili nabídku o největší knižní hity prvního pololetí letošního roku. Nechybí knihy oceněné v jednotlivých kategoriích cenou Magnesia Litera 2014.

Vzhledem k prázdninovému období jsme mysleli také na dětské čtenáře, kteří jistě ocení poslední knihu z řady Deníků malého poseroutky nebo nové knížky o Klubu trapáků. Mysleli jsme i na začínající čtenáře, etiketu pro dívky nebo na chytré hlavičky, které touží po zajímavých informacích. V beletrii pro dospělé nám neunikli autoři, jako jsou Mary Higgins Clarková, Jeffery Deaver, Stephen King, Linda Howardová, Peter Mayle, James Patterson, Nora Robertsová, Nicholas Sparks nebo Barbara Woodová. Nabídneme svým čtenářům dva tituly švédského spisovatele Jonase Jonassona, které jsou označeny za TOP HIT roku, a to jsou knihy Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel a autorova další kniha Analfabetka, která uměla počítat.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci české literatura a českých autorů, neboť přibyly knihy Ireny Douskové, Martiny Formanové, Aleny Jakoubkové, Kláry Janečkové, Hany Marie Körnerové, Ireny Obermannové, Vlastimila Vondrušky nebo Hany Whitton. Vzhledem k tomu, že jednou z hlavních akcí městské knihovny na podzim letošního roku bude beseda se „záhadologem“ Arnoštem Vašíčkem, doplnili jsme fond knihovny o jeho novější díla. Postupně modernizujeme také fond naučné literatury, především v oblastech historie, psychologie, sociologie nebo publicistiky.

Seznam nových knih otevřete ZDE

Městská knihovna zve své čtenáře, aby si přišli z bohaté nabídky vybrat co nejdříve, protože knihovna bude z důvodu povinné pravidelné pětileté revize celkově uzavřena od čtvrtka 24. července do pátku 1. srpna 2014.

Dana Růžičková, knihovnice

 

16-07-2014 PV