Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Listopadová beseda se spisovatelkou a blogerkou Markétou Lukáškovou

Městská knihovna připravila pro čtenáře a širokou veřejnost besedu se spisovatelkou Markétou Lukáškovou, známou svými velmi nezvykle pojmenovanými romány Losos v kaluži, Vlaštovka v bublině, InTyMně, Majonéza k snídani a Panda v nesnázích.

Poslední knižní novinkou této české autorky je kniha Co vás v dějáku nenaučili, která populárně naučnou formou přibližuje dění v Československu za doby komunistické totality. Ne však daty, ale prostřednictvím skutečných příběhů. Tato kniha vznikla na základě autorčina populárního podcastu Příběh, který se opravdu stal. V tomto audio pořadu na pokračování si můžete povídání Markéty Lukáškové pustit kdykoliv a odkudkoliv chcete.

Nejlepší je ale přijít si poslechnout Markétu Lukáškovou naživo, protože stejně jako neotřelé a zajímavé jsou všechny její romány a postavy v nich, stejně tak je zajímavá i sama autorka. Ta o sobě mluví s humorem, ale také otevřeností sobě vlastní, kdy se nebojí zmínit třeba i často tabuizované témata.

Beseda se uskuteční v úterý 22. listopadu 2022 v 18:00 hodin
ve výstavním sále Městského úřadu Velké Pavlovice.

Srdečně Vás zveme!

249202

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / 11.11.2022