Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vítězství okresního derby pro ZLATÉ HOCHY z Pavlovic!

S napětím očekávané derby začali lépe favorizovaní hosté a přesnou kombinací se začali dostávat před domácí branku. Své fanoušky potěšili už ve 13. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil v domácí šestnáctce dorážkou Dunka - 0:1.

Domácími hráči gól neotřásl, naopak dostali soupeře pod tlak a vyrovnání viselo ve vzduchu. Nejprve v 15. minutě nádhernou střelou z úhlu trefil aktivní Pavel Latýn břevno, o deset minut později vytěsnil nad branku gólovou hlavičku Pavla Vintrlíka brankář Bořetic Otáhal. Vyrovnat se nakonec podařilo Slavoji ve 28. minutě, kdy na zblokovanou střelu nejlépe zareagoval "bořečák" v dresu Slavoje Jakub Jambor a hlavou skóroval - 1:1.

Hostům se podařilo reagovat okamžitě, po pěkné kombinační akci po levé straně následovala dobře načasovaná přihrávka na Lukáše Machalu, který potvrdil své kanonýrské schopnosti - 1:2. Hosté byli v těchto chvílích na koni a několikrát nebezpečně ohrozili domácího gólmana. Ke konci poločasu však hráči Slavoje na hřišti jednoznačně dominovali. Ve 37. minutě se dostal odražený míč k Pavlovi Latýnovi a ten se tentokrát trefil přesně ke vzdálenější tyči - 2:2.

Domácí dál pokračovali v náporu, který musela obrana Bořetic likvidovat i za cenu faulů. Po jednom z nich zahrával Radek Švrčina trestný kop a jeho přesný míč bohužel trefil špatně hlavou v jasné gólové pozici Pavel Vintrlík.

Ve druhém poločase pomáhal silný vítr hostům, ale jejich kombinace často vázla díky nepřesnostem nebo důraznému bránění hráčů Slavoje. Domácí hráči byli s narůstajícím časem stále aktivnější a nebezpečnější a podnikali výpady do otevřené obrany hostů. V 61. minutě se po nakopnutém míči před branku prosadil, po chybě brankáře, Jakub Šabata, ale bohužel jeho regulérní gól nepřesný rozhodčí Cibulák neuznal.

Ale aktivní Šabata si na svou chvíli počkal. V 65. minutě nádherně vystihl další nepřesnou přihrávku hostů, vyvezl míč, který se k němu po zblokované střele opět vrátil a přesnou ránou k tyči vstřelil vítězný gól Slavoje - 3:2.

Klid na domácí kopačky mohla přinést 74. minuta, kdy opět po nepřesné přihrávce hostů postupovala na osamoceného obránce dokonce trojice hráčů Slavoje, ale Pavel Vintrlík situaci řešil individuálně a jeho nevydařenou střelu obránce zblokoval.

Konec zápasu byl velmi nervózní, hráči se dostávali do spousty osobních soubojů, hra byla rozkouskovaná a hráči Slavoje si už zasloužené vítězství pohlídali, i když hráli posledních 5 minut oslabeni o vyloučeného Tomáše Nesvadbu.

Kaňkou na jinak velmi pěkném a zajímavém zápase s nádhernými góly bylo chování hostujících "příznivců" a jednoho z jejich funkcionářů ke konci zápasu a po skončení zápasu. Nejprve vulgárně uráželi rozhodčí a domácí hráče, po skončení zápasu vnikli na hrací plochu a pokusili se napadnout rozhodčí. Domácí pořadatelé měli plné ruce práce, aby aktéry zápasu uchránili při odchodu do kabin a odměnou jim bylo vulgární urážení a dokonce i pokusy o fyzické napadení!

Velké Pavlovice - Bořetice 3 : 2 (2:2)

Sestava Slavoje: Jakub Chromek - Tomáš Měřínský, Jakub Šabata, Kamil Loubek, Michal Jilka -
Viktor Pilarčík (60.min. Lukáš Kotoun), Radek Švrčina, Petr Vašek, Pavel Latýn (75.min. Radek Škarabela) - Pavel Vintrlík (75.min. Tomáš Nesvadba), Jakub Jambor.
Trenér: Luděk Šefránek
Asistent trenéra: Pavel Miklík

Branky: Jakub Jambor, Pavel Latýn, Jakub Šabata - Jan Dunka, Lukáš Machala.
ČK: Tomáš Nesvadba