Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VELKOPAVLOVICKÉ VINOBRANÍ 2019

VELKOPAVLOVICKÉ VINOBRANÍ 2019


Pátek 13. září & sobota 14. září 2019


Místní vinařská slavnost láká návštěvníky nejen na ochutnávku vín a burčáku,
ale také na zajímavý doprovodný program odvíjející se v duchu lidových tradic...


Program dvoudenních slavností...


Pátek 13. září 2019
Areál sokolovny:

I.V.M. 
Hrdza
Kožuch 

Sobota 14. září 2019
Areál sokolovny:

Čiperkové 
FS Floriánek + CM Palička   
Dechová hudba Sokolka
Sadováček 
CM Lašár + Jana Osičková   
Presúzní sbor
FS Břeclavan   
Graf 

14.30 - 16.00 hod.                 SLAVNOSTNÍ PRŮVOD KROJOVANÝCH MĚSTEM (hraje DH Sokolka)
Trasa průvodu: výchozí místo - Vinařství Baloun - ulice Brněnská (okolo sokolovny) - ulice Dlouhá - ulice Bří Mrštíků - ulice Herbenova - Náměstí 9. května - ulice Hlavní - taneční plac za sokolovnou na ulici Brněnská
16.00 - 17.30 hod.                 ZARÁŽENÍ HORY – lidová scénka tradičního vinařského obřadu s                                                                               vystoupením HANÁCKOSLOVÁCKÉHO KRÚŽKU 

Doprovodné akce:


Pořadatel má právo si vyhradit změnu v programu.

Vstupné:

13. září:
14. září: 
Dvoudenní: 

DĚTI do 160 cm výšky vstupné neplatí!    

Předplatné dvoudenní 

Představení protagonistů...

 • I.V.M. je moravská popová kapela, kterou roku 2014 založili Radim Pacal a Svatopluk Hřebačka. V roce 2015 vyšlo jejich první album s názvem “TICHÝ PROUD”. Tehdy kapela poprvé na sebe upozornila svými melodickými písněmi se spoustou různých žánrových propojení a českými texty. V roce 2017 se kapela vydala na cestu singlových produkcí a vše začalo písní “Žijeme jen jednou”, která začala okupovat rádia a zde začala spolupráce s producentem Lukášem Chromkem. Následovaly hity jako “ČIVAVA” nebo letní singl roku 2018 “POJĎ NIC NEDĚLAT”.
 • Hrdza je slovenská folková skupina, která vznikla v roce 1999 v Prešově. Tvorba skupiny je ovlivněna slovenskou lidovou hudbou, rockovou dravostí, keltskou melodikou, jazzovou rytmikou, ale i exotičtějšími motivy.
 • Kožuch - Kabát revival je rocková kapela, která se zaměřuje převážně na repertoár populární české skupiny Kabát. Vystupuje na společenských či firemních akcích, pořádají vlastní koncerty, vystupují na festivalech.
 • Čiperkové to je dětská kapela, která zpívá pro děti a pobaví i rodiče, babičky a dědy. Mají vlastní videoklipy na YouTube, které mají shlédnutí v milionech a vystupují po celé republice.Vystoupení je vhodné i pro nejmenší, protože s Čiperky se nemusí sedět v klidu na místě a mlčet. 
 • Cimbálová muzika Palička – velkopavlovická dětská cimbálová muzika při ZUŠ v našem městě dlouho nebyla. Svítá se na lepší časy? Cimbálová muzika Palička pod vedením Michala Grombiříka vám předvede co se stihla naučit a přesvědčí nás určitě, že s ní máme do budoucna počítat.
 • Folklórní soubor Floriánek – dětský folklórní soubor pod vedením Zity Dvořákové. Tradice tohoto souboru není nikterak dlouhá, proto nás těší, že je po roce opět můžeme vidět na velkém pódiu, které si děti při tanečních pásmech velmi užívají.
 • Dechová hudba Sokolka - byla založena v roce 1992. Sídlem kapely jsou Šakvice. Sokolka svoji popularitu získala během krátké doby svého působení v blízkém i dalekém okolí. Kapela hraje hlavně na hodech, plesech, tanečních zábavách a koncertních vystoupeních doma i v zahraničí. 
 • Cimbálová muzika Lašár – cimbálová muzika s velkopavlovickými muzikanty vyhledávaná v širém okolí. Tato cimbálová muzika hraje na Velkopavlovickém vinobraní několik let a stalo se tradicí, že bude vyhrávat až do konce programu v sokolovně. CM Lašár bude doprovázet i tradiční scénku Zarážení hory.
 • Hanáckoslovácký krúžek - Hanáckoslovácký krúžek je nástupcem Slováckého krúžku, který byl založen v 70. letech. Jeho členové uváděli v život i jevištně zpracovávali lidové zvyky a tance z celého hanáckého Slovácka. HS krúžek se dnes snaží navázat na jeho činnost a vlastním archivním bádáním přivádí na jeviště zapomenuté písně i tance, především z Velkých Pavlovic a okolí.
 • Presúzní sbor náleží do kategorie tzv. mužáckých sborů, jehož členové jsou výhradně pánové.  Pojmenování sboru vzniklo od názvu prostor, kde se původně muži scházeli a nad skleničkou vína společně zpívali lidové písně, tedy presúzu, místnosti před vlastním sklepem. 
 • FS Břeclavan, se řadí k jedněm z nejstarších folklorních na Moravě. Ve svém repertoáru zachycuje mnohé formy lidového umění na Podluží, prvky blízkých folklorních regionů Moravy, ohnivé párové tance sousedního Slovenska či pohraničních oblastí Dolního Rakouska. 
 • Graf je břeclavská kapela, která vznikla zhruba v roce 1982. Jejich cílem je pobavit všechny věkové kategorie. Hrají vše kromě metalu. V jejich repertoáru jsou např. písničky od skupiny Kabát, J.B.Jovi, Olympic, Ready Kiirken, Max. Turbulenc, UB 40, Turbo aj. Nechybí ani lidové písně od Moravanky a písničky z Podluží.
201213