Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Starostové a samospráva obce


Starostové města

r. 1861 Martin Horáček
r. 1862 - 1868 Josef Jelínek
r. 1868 - 1871 Jan Štefka
r. 1871 - 1873 Josef Jelínek
r. 1873 - 1876 Josef Lebloch
r. 1876 - 1887 František Horáček
r. 1887 Martin Veverka
r. 1888 - 1891 Josef Benda
r. 1891 - 1898 Tomáš Domanský
r. 1898 - 1903 Josef Veverka
r. 1903 - 1910 Ing. Karel Schnabel
r. 1910 - 1913 Josef Veverka
r. 1914 - 1919 František Horáček
r. 1919 - 1923 Stanislav Mikulica
r. 1923 - 1927 Michael Kalužík
r. 1927 - 1938 František Štambacher
r. 1938 - 1945 František Štambacher
r. 1945 - 1946 Josef Seďa
r. 1946 - 1948 Václav Staněk
r. 1948 - 1949 Jakub Hanák
r. 1949 - 1950 Jaroslav Seďa
r. 1950 - 1951 Jaroslav Marek
r. 1951 Rudolf Syrovátka
r. 1951 - 1953 Tomáš Hercog
r. 1953 - 1957 Oldřich Halíř
r. 1957 - 1959 Vítězslav Ráb
r. 1960 Václav Staněk
r. 1960 - 1962 Prokop Pavlovský
r. 1962 - 1968 Stanislav Brada
r. 1968 - 1981 Jan Forman
r. 1981 - 1986 Jan Štambacher
r. 1986 - 1990 František Halm
r. 1990 - 2006 Ing. Martin Bálka
r. 2006 - 2015 Ing. Pavel Procházka
r. 2015 Jiří Otřel

Volební období 1990 – 1994

Starosta města
Ing. Martin BÁLKA (ČSL)

Místostarosta města
František GREN (OF)

Rada města
Ing. Martin Bálka (ČSL)
František Gren (OF)
Ing. Zdeněk Karber (SNK)
Ing. Ladislav Hádlík (SNK)
PhMr. Alexadr Tomeček (OF)

Zastupitelstvo města
Ing. Martin Bálka (ČSL)
Alena Cendelínová (SNK)
František Gren (OF)
Ing. Ladislav Hádlík (SNK)
František Halm (KSČ)
Libuše Juchelková (OF)
Stanislav Kostrhun (ČSL)
Jan Kunický (SNK)
Ing. Zdeněk Karber (SNK)
František Marek (SNK)
Ing. Josef Procházka (OF)
Anežka Pavelková (ČSL)
Miroslav Plhal (ČSL)
Ing. Václav Stehlík (KSČ)
Michal Lešiga (KSČ)
PhMr. Alexandr Tomeček (OF)
Vladimír Veverka (ČSL)

Volební období 1994 – 1998

Starosta města
Ing. Martin BÁLKA (KDU-ČSL)

Místostarosta města
Ing. Pavel PROCHÁZKA 
(ODS)

Rada města
Ing. Martin Bálka (KDU-ČSL)
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Zdeněk Karber (NK)
Vladimír Veverka (KDU-ČSL)
PhMr. Alexandr Tomeček (ODS)

Zastupitelstvo města
Ing. Martin Bálka (KDU-ČSL)
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Zdeněk Karber (NK)
Vladimír Veverka (KDU-ČSL)
PhMr. Alexandr Tomeček (ODS)
Ing Václav Stehlík (KSČM)
Rudolf Bauer (KSČM)
Karel Franc (KSČM)
Jan Škodák (ČSSD)
František Dostoupil (NK)
Mgr. Pavel Bartál (NK)
František Gren (NK)
Luděk Kunický (SPŽR)
Josef Dostoupil (KDU-ČSL)
Miroslav Plhal (KDU-ČSL)
Stanislav Crhák (KDU-ČSL)
MUDr. Štefan Istenes (ODS)

Volební období 1998 – 2002

Starosta města
Ing. Martin BÁLKA (KDU-ČSL)

Místostarosta města
Ing. Pavel PROCHÁZKA (ODS)

Rada města
Ing. Martin Bálka (KDU-ČSL)
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Zdeněk Karber (SNK)
Josef Dostoupil (KDU-ČSL)
Mgr. Alexandr Tomeček (ODS)

Zastupitelstvo města
Ing. Martin Bálka (KDU-ČSL)
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Zdeněk Karber (NK)
Josef Dostoupil (KDU-ČSL)
Mgr. Alexandr Tomeček (ODS)
Mgr. Pavel Bartál (NK)
Rudolf Bauer (KSČM)
Ing. Jaroslav Benda (NK)
František Halm (KSČM)
Jiří Hanzálek (ODS)
MUDr. Štefan Istenes (ODS)
Zdeněk Krčmař (ČSSD)
Ing. Vlastimil Loveček (KDU-ČSL)
Josef Mikulica (KDU-ČSL)
Ing. Václav Stehlík (KSČM)
Jan Škodák (ČSSD)
Ing. Vladimír Veverka (KDU-ČSL)

Volební období 2002 - 2006

Starosta města
Ing. Martin BÁLKA (KDU-ČSL)

Místostarosta města
Ing. Pavel PROCHÁZKA (ODS)

Rada města
Ing. Martin Bálka (KDU-ČSL)
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Zdeněk Karber (SNK)
Josef Dostoupil (KDU-ČSL)
Mgr. Alexandr Tomeček (ODS)

Zastupitelstvo města
Ing. Martin Bálka (KDU-ČSL)
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Zdeněk Karber (SNK)
Josef Dostoupil (KDU-ČSL)
Mgr. Alexandr Tomeček (ODS)
Lidmila Kostrhunová (KDU-ČSL)
Ing. Vladimír Veverka (KDU-ČSL)
Ing. Vlastimil Loveček (KDU-ČSL)
Josef Mikulica (KDU-ČSL)
Ivana Vojtěšková (KSČM)
Jan Kadlec (KSČM)
Jan Škodák (ČSSD)
Zdeněk Krčmař (ČSSD)
Ing. Jaroslav Benda (SNK)
Ing. Libor Benda (SNK)
MUDr. Štefan Istenes (ODS)
Jiří Hanzálek (ODS)

Volební období 2006 - 2010

Starosta města
Ing. Pavel PROCHÁZKA (ODS)

Místostarosta města
Ing. Zdeněk KARBER (SNK)

Rada města
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Zdeněk Karber (SNK)
Ing. Dušan Bedřich (ODS)
Ing. Jaroslav Benda, Ph.D. (SNK)
Miroslav Pláteník (ODS), po jeho úmrtí jeho pozici převzal Jiří Hanzálek (ODS)

Zastupitelstvo města
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Zdeněk Karber (SNK)
Ing. Dušan Bedřich (ODS)
Ing. Jaroslav Benda, Ph.D. (SNK)
Miroslav Pláteník (ODS), po jeho úmrtí jeho pozici převzal Mgr. Alexandr Tomeček (ODS)
Ing. Martin Bálka (KDU-ČSL)
Ing. Libor Benda (SNK)
Josef Dostoupil (KDU-ČSL)
Jiří Hanzálek (ODS)
MUDr. Štefan Istenes (ODS)
Jan Kadlec (KSČM)
Lidmila Kostrhunová (KDU-ČSL)
Zdeněk Krčmař (ČSSD)
Ing. Pavel Lacina (NK)
Ing. Mgr. Marie Šmídová (KSČM)
Ing. Vladimír Veverka (KDU-ČSL)
Ivana Vojtěšková (KSČM)

Volební období 2010 - 2014

Starosta města
Ing. Pavel PROCHÁZKA (ODS)

Místostarosta města
Ing. Zdeněk KARBER (SNK)

Rada města
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Zdeněk Karber (SNK)
Ing. Dušan Bedřich (ODS)
Ing. Jaroslav Benda, Ph.D. (SNK)
Ing. Jana Václavková (nezařazena, kandidovala za ODS)

Zastupitelstvo města
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Zdeněk Karber (SNK)
Ing. Dušan Bedřich (ODS)
Ing. Jaroslav Benda, Ph.D. (SNK)
Ing. Jana Václavková (nezařazena, kandidovala za ODS)
Ing. Martin Bálka (KDU-ČSL)
Jana Crháková (ODS)
Josef Dostoupil (KDU-ČSL)
Ladislav Hádlík (SNK za demokracii, otevřenost a diskuzi)
Jiří Hanzálek (ODS)
Zdeněk Krčmař (ČSSD)
Ing. Pavel Lacina ml. (SNK)
Jan Melichar (ODS)
Ing. Václav Stehlík (KSČM)
Ing. Marie Šmídová (KSČM)
Lubomír Zborovský (KDU-ČSL)
Martin Zborovský (SNK za demokracii, otevřenost a diskuzi)

Volební období 2014 - 2015

Starosta města
Ing. Pavel PROCHÁZKA (ODS)

Místostarosta - uvolněný
Petr HASIL (Velkopavlovičtí nezávislí)

Místostarosta - neuvolněný
Ing. Dušan BEDŘICH (ODS)

Rada města
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Dušan Bedřich (ODS)
Petr Hasil (Velkopavlovičtí nezávislí)
Ing. Roman Halm (Velkopavlovičtí nezávislí)
Josef Dostoupil (nezařazený, zvolený za KDU-ČSL)

Zastupitelstvo města
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Dušan Bedřich (ODS)
Jan Melichar (ODS)
Jana Crháková (ODS)
Jiří Hanzálek (ODS)
Josef Dostoupil (nezařazený, zvolený za KDU-ČSL)
Lubomír Zborovský (KDU-ČSL)
Petr Hasil (Velkopavlovičtí nezávislí)
Ing. Roman Halm (Velkopavlovičtí nezávislí)
Jiří Otřel (Velkopavlovičtí nezávislí)
Ing. Jaroslav Benda, Ph.D. (SNK)
Ing. Pavel Lacina ml. (SNK)
Ing. Ladislav Hádlík (ČSSD)
Mgr. Michal Rilák (ČSSD)
Ing. Antonín Schäffer (ČSSD)
Ing. Marie Šmídová (KSČM)
Ing. Václav Stehlík (KSČM)

Volební období 2015 - 2018

Starosta města
Jiří OTŘEL (Velkopavlovičtí nezávislí)

Místostarosta
Petr HASIL (Velkopavlovičtí nezávislí)

Rada města
Jiří Otřel (Velkopavlovičtí nezávislí)
Petr Hasil (Velkopavlovičtí nezávislí)
Ing. Roman Halm (Velkopavlovičtí nezávislí)
Ing. Ladislav Hádlík (ČSSD)
Josef Dostoupil (nezařazený, zvolený za KDU-ČSL)

Zastupitelstvo města
Ing. Pavel Procházka (ODS)
Ing. Dušan Bedřich (ODS)
Jan Melichar (ODS)
Jana Crháková (ODS)
Jiří Hanzálek (ODS)
Josef Dostoupil (nezařazený, zvolený za KDU-ČSL)
Lubomír Zborovský (KDU-ČSL)
Petr Hasil (Velkopavlovičtí nezávislí)
Ing. Roman Halm (Velkopavlovičtí nezávislí)
Jiří Otřel (Velkopavlovičtí nezávislí)
Ing. Jaroslav Benda, Ph.D. (SNK)
Ing. Pavel Lacina ml. (SNK)
Ing. Ladislav Hádlík (ČSSD)
Mgr. Michal Rilák (ČSSD)
Ing. Antonín Schäffer (ČSSD)
Ing. Marie Šmídová (KSČM)
Ing. Václav Stehlík (KSČM)

Volební období 2018 - 2022

Starosta města
Jiří OTŘEL (Velkopavlovičtí nezávislí)

Místostarosta města
Petr HASIL (Velkopavlovičtí nezávislí)

Rada města
Jiří OTŘEL (Velkopavlovičtí nezávislí)
Petr HASIL (Velkopavlovičtí nezávislí)
Ing. Roman HALM (Velkopavlovičtí nezávislí)
Mgr. Michal RILÁK (ČSSD)
Ing. Mgr. Marie ŠMÍDOVÁ (KSČM)

Zastupitelstvo města
Ing. Pavel PROCHÁZKA (ODS)
Jana CRHÁKOVÁ (ODS)
Mgr. Renata BLÁHOVÁ (ODS)
František POPELKA (ODS)
Mgr. Michal RILÁK (ČSSD)
Jiří OTŘEL (Velkopavlovičtí nezávislí)
Petr HASIL (Velkopavlovičtí nezávislí)
Ing. Roman HALM (Velkopavlovičtí nezávislí)
Josef DOSTOUPIL (Velkopavlovičtí nezávislí)
Karel HOVĚZÁK  (Velkopavlovičtí nezávislí)
František ČERMÁK  (Velkopavlovičtí nezávislí)
Mgr. Ing. Martin PROKEŠ, Ph. D. (KDU-ČSL)
Ing. Mgr. Marie ŠMÍDOVÁ (KSČM)
Lubomír ZBOROVSKÝ (SNK Pro rozvoj Velkých Pavlovic)
Jan HAVRÁNEK (SNK Pro rozvoj Velkých Pavlovic)