Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Při vinařském derby zůstaly body domácímu Slavoji

Napsali o nás; Břeclavský deník 18.9.2011 * Velké Pavlovice - Vinařské derby nezklamalo. Vypjatá atmosféra na trávníku i v hledišti, slunečné počasí a k tomu pět krásných branek. Více než sedm stovek platících diváků si nemohlo přát více. Šťastnější nakonec byli domácí. Přestože neustále dotahovali vedení Bořetic, nakonec utkání otočili a vyhráli 3:2.

Že je utkání mezi Bořeticemi a Velkými Pavlovicemi vypjaté, bylo každému jasné od prvních minut. Hráči si nic nedarovali a ani o brankové šance nebyla nouze. Jako první udeřili Bořetičtí, přestože hráli proti silnému větru. Po rohu se ve 14. minutě dostal odražený balon Dunkovy, který na brankové čáře neměl problém dopravit míč do branky. Vzápětí měl vyrovnání na noze Latýn, ale jeho krásná technická střela orazítkovala jen břevno bořetické branky. Domácí šli tvrdě za vyrovnáním. Ve 26. minutě ještě Vintrlíkovu hlavičku Otáhal vytěsnil na roh, o minutu později už se ale na hranici ofsajdu dostal k tečované hlavičce Jambor a vyrovnal.

Radost ale Slavoji vydržela jen minutu. Rychlý protiútok hned po rozehrání proměnil ve vedoucí branku zkušený Machala. Přestože se Celtic dále snažil a byl vepředu nebezpečnější, domácí znovu srovnali krok. Děkovat mohli Latýnovi, který prostřelil Otáhala bombou na vzdálenější tyč. Ofenzivní fotbal ze strany na stranu, přestože byl plný faulů, se musel divákům líbit.

Po změně stran se na trávníku ještě přitvrdilo a sudí měl co dělat, aby si zjednal respekt. Často musel kvůli faulům kouskovat hru. To ublížilo pohlednému fotbalu. Přestože měl ve druhém dějství Celtic výhodu větru v zádech, byl viditelně pasivnější než v úvodu zápasu. Na to i doplatil. V 61. minutě si ještě Vašek pomohl ke gólu faulem. Za dvě minuty už Velké Pavlovice vedly. Jambor přizvedl Šabatovi střílený centr přímo na nohu a domácí kanonýr se nemýlil. Bořetice pak herně zcela odpadly, nepomohla ani střídání. Kombinace zelenobílých vázla a přihrávky často nenacházely adresáty.

Závěr zápasu byl hrou nervů. Na výsledku ale nic nezměnilo ani vyloučení střídajícího domácího Nesvatby tři minuty před koncem. Průběh utkání protáhli ještě hostující fanoušci, nespokojení s výsledkem a výkonem sudího. Za tribunou odpálili pyrotechniku a konfetami zaházeli hřiště. Strkanice a pokřikování na trávníku neustaly ani po závěrečném hvizdu a pořadatelé museli na obou stranách krotit emoce a umožnit sudím a hráčům klidný odchod ze hřiště.

Luděk Šefránek (trenér V. Pavlovic): "Jsem rád, že jsme zvládli roli domácího týmu. I když jsme dvakrát prohrávali, kluci to nezabalili a nakonec jsme tři body vybojovali. Emoce tam byly, ale ty k zápasům s Bořeticemi patří. Fotbal se v prvním poločase a na začátku druhého musel lidem líbit, padlo hodně branek a hrálo se nahoru dolů. Doteď jsme nenastupovali kompletní, a to se podepsalo na výsledcích ze začátku sezony. Teď už se sestava ustálila a já doufám, že nás tato výhra odrazí k lepším výkonům."

Stanislav Hřiba (trenér Bořetic): "První poločas byl z naší strany jednoznačně lepší než ten druhý. Jednoznačně. Je to pro nás ztracené vítězství. Mrzí mě, že jsme dvakrát ztratili vedení. V kabině jsem kluky upozorňoval, aby míče tolik nenakopávali a hráli víc po zemi. Zůstalo ale jen u mého přání. Přistoupili jsme na hru domácích plnou silových osobních soubojů. ta nám byla cizí, dostávali jsme se zbytečně pod tlak. Rozhodčí si utkání moc nepohlídal, na takové derby by měli delegovat někoho zkušenějšího. Domácí byli přemotivovaní. Hráč, který má žlutou kartu, a má potom ještě další čtyři fauly, by utkání neměl dohrát."

Slavoj Velké Pavlovice – Celtic Bořetice 3:2 (2:2)

Branky: 27. Jambor, 39. Latýn, 63. Šabata – 14. Dunka, 28. Machala
ŽK: Jambor, Vintrlík, Šabata, Pilarčík, Nesvatba, Škarabela – Krška, Novotný, Dufek
ČK: 87. Nesvatba
Diváků: 700 platících