Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí šachisté zápolili o starostovský pohár

O posledním vyučovacím týdnu školního roku 2011/2012 se uskutečnil v aule Gymnázia ve Velkých Pavlovicích Šachový turnaj o pohár starosty města Velké Pavlovice. Pořadatelé byli velmi potěšeni hojnou účastí a vysokou úrovní sportovního klání. Poděkování patří ředitelům ZŠ a Gymnázia Velké Pavlovice za spolupráci s organizací akce, panu starostovi za propůjčení jména a krásné ceny pro každého hráče a panu místostarostovi za účast na zahájení turnaje i závěrečném vyhlášení vítězů.

K turnaji nastoupilo celkem 10 žáků základní školy a 10 studentů gymnázia - z toho 3 dívky. Bez ztráty a zcela suverénně zvítězil výborně hrající Jan Krůza. Zasloužené druhé místo obsadil Robin Podrázský, který se za poslední rok velmi zlepšil a je velkou pavlovickou nadějí. Bronz po boji získal zkušený Petr Machač.

Obrovským překvapením šachového turnaje se stal žák 3. třídy ZŠ Dominik Rolíšek – vítěz kategorie mladších žáků. Dominik zároveň obsadil celkové skvělé 4. místo, v semifinále i v boji o bronz měl obrovskou převahu, ale zkušenější soupeři těžké situace zvládli o kousek líp a tak přenechali mladšímu konkurentovi pověstnou bramborovou medaili. I když v tomto případě chutnala i brambora nečekaně sladce!

Velmi profesionální výkon podala i křehounká ozdoba klání Kristýna Machačová, která ovládla kategorii dívek a zahrála řadu pěkných partií.

Akce se zúčastnili také tři sedmiletí prvňáčci - Martin Bílek, Vojtěch Plšek a Miroslav Náležinský. Všichni hráli moc dobře a obzvláště Miroslav Náležinský dělal favorizovaným soupeřům nemalé potíže!

Závěrem bychom rádi poděkovali všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na zdárném průběhu šachového turnaje.