Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Julie Šulová 4. na světě

Ve dnech 18. až 21. července 2019 se ve švýcarském městě St. Niklaus uskutečnilo, za účasti 51 závodníků z 11-ti států, Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice a to i za účasti závodnice Klubu sportovního rybářství Velké Pavlovice Julie Šulové.

Začala skvěle, když hned v první disciplíně muška terče si novým osobním rekordem 95 bodů zajistila účast ve finále, ve kterém skončila na šestém místě. Následovaly disciplíny zátěž Arenberg a muška dálka, ve kterých jí finále těsně uniklo.

V sobotu ráno se začalo zátěží skish a Julie hodila slušných 85 bodů, což jí stačilo na finále, v tom pak skončila čtvrtá, o jeden zásah od stříbrné medaile. Po obědě mistrovství pokračovalo poslední disciplínou zátěž dálka. Julča si opět vybojovala finále, do kterého postoupila ze třetího místa. V tom pak měla neskutečnou smůlu, když její třetí hod, délkou na úrovni zlaté medaile, dopadl těsně do výseče, zátěž vyskočila půl metru do vzduchu a dopadla tři centimetry vedle výseče.

V pětiboji si pak součtem 422 bodů vyrovnala osobní rekord, což jí stačilo na celkové čtvrté místo ze sedmnácti závodnic z Evropy a z Japonska, když před ní se umístily jen dvě polské a jedna slovenská závodnice.

Jedná se o skvělý úspěch, hlavně s přihlédnutím k tomu, že to bylo její první mistrovství světa. Jelikož jí teprve bude 16 let, bude mít ještě dvě šance v kategorii juniorek, aby to medailově cinklo, možná již příští rok v Polsku.

Julii ke skvělému úspěchu upřímně blahopřejeme! Jen tak dál!

Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice ve švýcarském městě St. Niklaus - 4. místo pro Julii Šulovou

Text: Ing. Jiří Šula, trenér / Foto: Archiv rodiny Šulovy / 7.8.2019