Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

U Varmužů zacinkaly další „mokré“ medaile

Sestry Lucie a Anna Varmužovy se zúčastnily Letních krajských přeborů staršího žactva JMK v Brně Lesné, které se konaly 21. a 22. května 2016. Anna se na těchto přeborech neumístila na medailové pozici a bohužel se ani nekvalifikovala v žádné disciplíně na Mistrovství republiky.

Naopak mladší Lucie si z devíti disciplín, což je maximální povolený počet startů v této věkové kategorii, přivezla osm medailí a jedno bramborové umístění. Tři zlata si přivezla z kraulařských disciplín: 200m, 400m a 800m. Stříbrná byla na 50m kraul, 100m kraul a na 400m polohovým způsobem. Bronz získala na 100m a 200m znak. U 100m prsa má čtvrté místo.

Lucie se díky dosáhnutým časům kvalifikovala do šesti disciplín nejvyššího kola závodů plavání v rámci České republiky, což je maximální povolený počet startů v této soutěži.

Na  Letním mistrovství České republiky mladšího žactva v plavání, které se konalo v termínu 25. a 26. června 2016, se Lucie nejlépe umístila na sedmém místě v disciplíně 800m kraul. V závodech na 400m polohový způsob skončila na devátém místě. Ve všech dalších disciplínách skončila do čtrnáctého místa. U všech závodů si zlepšila svoje osobní časy. U 800m kraul se zlepšila o neuvěřitelných 20s, stejně tak u 400m polohového závodu o 18s.