Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Kuriozní ženský fotbal, hrály devět proti devíti

Napsali o nás; Břeclavský deník 18.5.2015 * Jen s desíti hráčkami přijely fotbalistky Šardic k diviznímu utkání ve Velkých Pavlovicích. Absence jedné hráčky nebyla dlouho znát, domácí otevřely skóre až po půlhodině hry. Po změně stran však domácí hráčky potvrdily papírové předpoklady. K výhře 3:0 dokráčely přesto, že utkání dohrávaly samy v devíti.

Ženy Velkých Pavlovic nastoupily na trávník hned poté, co dohrálo áčko Slavoje, přesto na tribuně v neděli po poledni zůstala jen třicítka diváků. Ženský fotbal jednoduše netáhne. Utkání tak chyběla fotbalová atmosféra, na což jsou ale hráčky povětšinou zvyklé. „Šardice asi mají v poslední době problém s obsazováním hráček, ale jinak to není vůbec obvyklé. Málokdy se stane, že soupeř nemá dostatek hráček. Nám se to letos zatím nestalo," poznamenal domácí trenér Zdeněk Kučerka.

Prvních čtyřicet minut bylo ze strany domácích fotbalistek trápením, hlavně ve finální fázi. Domácí hráčky se o dost více tlačily dopředu, už v první minutě spálila tutovku Kneeová. Ta samá hráčka měla ještě jednu dobrou příležitost, ale v koncovce selhala, stejně jako Rathouská. „Koncovka, to je naše trápení v posledních čtyřech utkáních. Neproměňujeme vyložené šance" potvrdil kouč, že v tomto je ženský fotbal naprosto stejný jako ten mužský.

Jedinou branku první půle tak diváci viděli sedm minut před koncem první půle, když Osičková dorazila z malého vápna do prázdné branky centr z pravé strany. I jednobrankové manko však bylo pro Šardice, které zatím v celé sezoně nasbíraly zatím jen dva body, úspěchem. „Stoperka a brankářka zatím drží tým. V desíti hrajeme snad lépe, než v jedenácti," pousmál se o půli vedoucí týmu Šardic.

V ten moment to zakřikl. Brzy po změně stran se totiž skóre měnilo k nelibosti hostů podruhé. To se přesnou dalekonosnou střelou prezentovala domácí Kalová. Jedna ze zkušenějších hráček Slavoje byla i nadále při chuti a po dalších deseti minutách stála znovu na konci pohledné kombinace domácích fotbalistek na jeden dotek. Z hranice malého vápna nemohla minout.

O vítězi utkání bylo jasno. Hostující hráčky už se pak jen stěží dostávali na polovinu Slavoje, natož aby ohrozily brankářku Hykšovou. To její protějšek se musel mít neustále na pozoru. Domácí totiž byly při chuti a nebály se využít četných chyba a nepřesností Šardic. „I když v každém týmu je vždy několik zkušenějších fotbalistek, které prošly třeba i ligou, ale je to hlavně o tom, který tým využije víc chyb soupeřek," potvrdil Kučerka, jenž má pod palcem tým poskládaný z celého Břeclavska.

V 65. minutě se na trávníku síly vyrovnaly. Jenže ne kvůli vyloučení, nýbrž srážce hostující brankářky s Dvořákovou, po němž domácí záložnice opustila trávník na nosítkách a stadion v sanitce. V té době už vyčerpala domácí střídačka všechny možnosti střídání, a tak se pokračovalo v deseti na obou stranách.

Ale ani toto dlouho nevydrželo. Další faul na autorku dvou branek Velkých Pavlovic Kalovou ji vyřadil kvůli zranění lokte ze hry a i ona skončila mimo hřiště. A Slavoj hrál rázem v oslabení. „Holky se po takových situacích vždycky semknou a už to uhrají. Srážka s brankářkou, to vyplynulo ze hry, to na kartu nebylo. Druhý faul jsem neviděl, ale kolega říkal, že za to měla být minimálně karta," doplnil Kučerka.

I v devíti domácí fotbalistky trefily tyčku a Rathouská v samém závěru ani nadvakrát neproměnila své sólo na brankářku.