Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2016 (leden, únor, březen)

 • S jarem přibývá požárů travních porostů

  Ilustrační foto (Archiv SDH Velké Pavlovice)Velkopavlovičtí hasiči vyjeli ve středu 30. března 2016 k požáru travního porostu mezi Bořeticemi a Němčičkami.  K místu požáru přijeli první domácí –bořetičtí hasiči, kteří hasili požár o rozloze asi 100 x 100 metrů ve směru od Němčiček. Velkopavlovičtí hasiči šli svým dobrovolným kolegům naproti od Bořetic. Požár v prudkém svahu byl kompletně uhašen za 45 minut.

  více
 • Třicítka TOP vín vybrána...

  Poslední březnové úterý patřilo vínům z Modrých Hor ... Do II. ročníku certifikované soutěže s názvem 30 vín Modrých Hor přihlásili modrohorští vinaři celkem 133 svých nejlepších vín. Dvacet kvalifikovaných degustátorů nejen z našeho regionu hodnotilo v sále společnosti Vinium a.s. Velké Pavlovice nejen vína červená a bílá, ale také stále oblíbenější rosé. Pod vedením Doc. Ing. Mojmíra Baroně, Ph.D. bylo vybráno 30 těch nejlepších včetně absolutního šampiona.

  více
 • Na ekocentru se těší na první úrodu VELKOPAVLOVICKÉ

  Krásné voňavé květy Velkopavlovické meruňky zdobí mladé stromečky na zahradě Ekocentra Trkmanka. Snad nic nepřijde a prvním rokem budeme sklízet první úrodu vlastních meruněk z odrůdy, která již dlouhá léta patří k Velkým Pavlovicím. Květů má osm stromků dost, ale na Meruňkobraní nám vlastní meruňky zatím určitě stačit nebudou J.

  více
 • Výsledky víkendové kopané - 26. a 27. března 2016

  O posledním březnovém a zároveň velikonočním víkendu sehrála dvě fotbalová mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice úvodní zápasy fotbalové sezóny JARO 2016. Áčko nastoupilo co by host proti týmu Rakvic, který porazilo 0:1. Dorost měl svou jarní premiéru v Žarošicích/Uhřicích, domů se vrátil poražen s výsledkem 3:0.

  více
 • Velkopavlovčanka Karolína Osičková v pořadu Sama doma

  Možná jste si v sobotu 12. března u nás ve Velkých Pavlovicích všimli dodávky označené logem České televize. Jednalo se o štáb, který s reportérkou Norou Janečkovou přijel natočit reportáž pro Sama doma do rubriky Zajímavé ženy. Paní Janečková se rozhodla tuto reportáž natočit o Karolíně Osičkové, studentce jaderného inženýrství a zpěvačce pohořelického JuniorBandu.
  více
 • Ve školní družince vyráběli, jarně a velikonočně

  Základní škola Velké Pavlovice, březen 2016 - S příchodem Velikonoc hledaly děti ze III. oddělení Školní družiny při ZŠ Velké Pavlovice inspiraci k jarní a velikonoční výzdobě. Vyráběly věnečky z proutků vrby a révy vinné. Děti byly velmi zručné. Jestli se nám výrobky povedly, můžete posoudit ve fotogalerii...

  více
 • Čím budu, až budu velký?

  Mateřská škola Velké Pavlovice, březen 2016 - V měsíci březnu bylo naším cílem probudit zájem dětí o lidské činnosti a vážit si práce druhých. Děti poznávaly některá povolání a vytvářely si o nich konkrétní představu. Navštívily pekaře, stolaře, veterináře, zahradníka, kadeřnici, švadlenu, poštu, nádraží, cukrárnu, lékárnu, drogerii, prodejnu potravin, pozorovaly práci zedníků na stavbě...

  více
 • Tradiční koledování na Velikonoční pondělí

  Velikonoce, alespoň podle tradice, velí v pondělí chlapcům a mužům vzít do rukou pomlázky. Ve Velkých Pavlovicích se stejně jako v okolí velikonoční pondělí neobejde bez obchůzky krojovaných. Velkopavlovičtí sice nepletli pomlázku na rekord, ale i tak měřila více než šest metrů
  více
 • Lhostejnost nebo záměr?

  Smutný pohled na lidskou lhostejnost k přírodě i znevážení práce druhých se nám nabídl při pondělní vycházce do míst, které členové velkopavlovických spolků pouklízeli před pouhým týdnem. Dokonale naaranžované a rozstřílené PET lahve si výtečník, který do nich střílel, nejen neuklidil, ale při střelbě nedbal na bezpečnost a střílel v bezprostřední blízkosti poměrně frekventované komunikace, po které se pohybují chodci, cyklisté i motoristé.
  více
 • BĚH O VELKOPAVLOVICKOU MERUŇKU? Skvělá premiéra.

  Neuvěřitelných 281 závodníků se zúčastnilo I. ročníku BĚHU O VELKOPAVLOVICKOU MERUŇKU, který se premiérově uskutečnil o velikonoční sobotě dne 26. března 2016 ve Vel. Pavlovicích. Dětské kategorie závodily na školní tartanové dráze a i přes chladné počasí a prázdniny jich nakonec vyběhlo 106. Hlavní závod měl start a cíl před radnicí a přesně v pravé poledne vyběhlo na trať 164 závodníků...
  více
 • SLOVENSKÉ POHLEDY 2015 ve videoreportáži

  Pokud jste z nějakého důvodu nebyli na vernisáži výstavy fotografií Fotoklubu při ZOS Senica s názvem Slovenské pohledy 2015, můžete si malou ochutnávku z vernisáže dopřát ve videoreportáži Ludmily Podešvové. Více než 50 velkoformátových černobílých i barevných fotografií představuje výběr z prací Fotoklubu při Záhorském osvětovém středisku v Senici, která je partnerským městem Velkých Pavlovic.
  více
 • Školáci pozor! Blíží se čtvrté kolo sběru starého papíru!

  ZŠ Velké Pavlovice pořádá ve středu 30. března 2016 již IV. kolo sběru starého papíru. Sběr se bude ukládat před budovu I. stupně ZŠ od 7.00 hod. a je možné jej přivézt již den předem, v úterý 29.března navečer. V den sběru potom již jen nahlásí žák počet kilogramů u paní učitelky Ing. Lenky Bukovské...
  více
 • Pod rozhlednou ve Starovičkách byl nalezen JEZEVČÍK

  Vážení občané! V úterý dne 22.3.2016 byl nalezen ve vinicích pod rozhlednou ve Starovičkách dlouhosrstý jezevčík. Nemá obojek se známkou. Hledá se majitel, kterého žádáme, aby se neprodleně spojil s Městskou policií Velké Pavlovice – tel.: 775 744 908, e-mail: policie@velke-pavlovice.cz, kde tento krásný psík získal dočasný azyl. Předem děkujeme a doufáme, že se páníček co nejdříve najde.
  více
 • Do Modrých Hor za cvičením QI GONG

  Máte problém s pohybem? Malí, velcí, děti, dospělí, senioři? Zkuste dynamický QI GONG! První lekce je plánována na úterý 5. dubna 2016 od 19:00 do 20:00 hodin v budově Obecního úřadu Kobylí. Naučíme se Osm kusů brokátu – Ba Duan Jing, tradiční sestavu čínských cviků s mimořádnými účinky. Podobné cvičení je možné navštěvovat nejblíže v Brně. Využijte proto mimořádné příležitosti doma, v Modrých Horách!

  více
 • Nové knihy - v Měsíci čtenářů jenom to nejlepší

  Sadu nových knih zařazuje v této době do nabídky čtenářům Městská knihovna Velké Pavlovice. Jsou to knihy z nakladatelství Flétna v Ústí nad Orlicí, z internetových obchodů Knihkupectví Jasminka v Kralicích na Hané a Knihkupectví Vašíček v Břeclavi, z nabídky zlevněných knih i z daru Moravské zemské knihovny v Brně v rámci projektu Česká knihovna.

  více
 • Nenechte si ujít výstavu fotografií

  Slovenské pohledy 2015 se jmenuje výstava, která byla v pátek 18. března vpodvečer zahájena slavnostní vernisáží ve výstavním sále Městského úřadu Velké Pavlovice. Více než 50 velkoformátových černobílých i barevných fotografií představuje výběr z prací Fotoklubu při Záhorském osvětovém středisku v Senici, která je partnerským městem Pavlovic.
  více
 • Děti si užily veselý maškarák plný tance, soutěží a radosti

  V neděli 20. března 2016 se uskutečnila již tradiční dětská maškarní diskotéka, kterou vždy pořádají dobrovolní hasiči z Velkých Pavlovic. A musíme říci, že diskotéka to byla velmi vydařená, opět jsme se totiž mohli těšit z účasti více než sto dětí z Velkých Pavlovic. Jak už se stalo tradicí, diskotéka byla zahájena průvodem masek...

  více
 • Výlet mladých hasičů do VIDA centra se vydařil

  V sobotu 19. března vyrazili mladí hasiči z Velkých Pavlovic společně s jejich kolegy z Bořetic na dlouho očekávaný výlet do brněnského science centra VIDA. Děti byly z výletu nadšené. Mohly totiž zjistit, jak funguje lidské srdce, jak je to s vakuem, mohly zažít zemětřesení, staly se hvězdami zpravodajství, přišly na kloub bermudskému trojúhelníku a mnoho dalšího.

  více
 • Jarní přebor v rybolovné technice opět ve V.Pavlovicích

  Rybolovná technikaV neděli 13.3.2016 se v tělocvičně velkopavlovické základní školy uskutečnil již tradiční Halový přebor Moravského rybářského svazu v rybolovné technice. Ve třech terčových disciplínách soutěžilo celkem 52 závodníků: 35 z ČR a 13 ze Slovenska a 4 z Polska. V nejsilněji obsazené kategorii mužů zvítězil součtem 589 bodů ze 600 možných několikanásobný mistr světa Karel Kobliha z Jihlavy...

  více
 • Klub důchodců si zvolil staronový výbor. Osvědčil se.

  Ve středu dne 16. 3. 2016 proběhla ve velkopavlovické sokolovně volební členská schůze Klubu důchodců Velké Pavlovice s pětasedmdesáti procentní účastí. Všemi hlasy všech přítomných byl opět zvolen výbor, který po uplynulé dva roky úspěšně vedl Klub důchodců. Hlasováním se tedy jen potvrdilo, že není důvod ke změnám.

  více