Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2015 (říjen, listopad, prosinec)

 • Dějepisná exkurze do raného středověku

  Žáci si vyzkoušeli středověk na vlastní kůži (Foto © 2015 Archiv ZŠ Velké Pavlovice)V pátek 2. října 2015 žáci 7. a 8. ročníku v rámci dějepisné exkurze navštívili Archeoskanzen Modrá, který se nachází v lokalitě původního velkomoravského osí- dlení a v těsné blízkosti Velehradu. Archeologický skanzen v Modré představuje ideální podobu slovanského opevnění (hradiště) z doby Velké Moravy - 9. století.
  více
 • Vinium a.s. - oznámení o výkupu hroznů ve 41. týdnu

  Vinium, a.s. V.Pavlovice oznamuje všem vinařům, že tento týden (5.10. – 11.10. 2015) vykupuje v době od 11.00-16.30 hod. hrozny odrůdy Veltlínské zelené za cenu až 14,50Kč/kg a Ryzlink vlašský za cenu až 13,50 Kč/kg. Na středisku Ostrovec jsou vykupovány odrůdy Modrý Portugal za cenu až 15,50/kg, Zweigeltrebe až za 11,50/kg a André až za 14,- Kč/kg.

  více
 • Výsledky víkendové kopané - 3. a 4. října 2015

  O prvním říjnovém víkendu sehrá- la fotbalová mužstva TJ Slavoj V. Pavlovice sedm zápasů. Áčko prohrálo s Blatnicí 6:3, Béčko remizovalo se Starovicemi 3:3, Dorost sehrál s D. Bojanovicemi bezgólový zápas, Starší žáci zvítězili 7:0 nad Velkou nad Veličkou, Mladší žáci se stejným soupeřem prohráli 3:4, Starší přípravka podlehla Hustopečím 5:3, stejně jako Mladší přípravka 8:4...

  více
 • Honda PCX club ČR ve Velkých Pavlovicích

  Skútraři z celé České republiky i ze Slovenska navštívili Velké Pavlovice a blízké okolí. O víkendu 11. - 13. září 2015 se uskutečnilo setkání příznivců a majitelů Hondy PCX. Skútraři byli ubytovaní na ubytovně TJ Slavoj a celý víkend proběhl v duchu tradic. V pátek jsme je společně se Štěpánkou Kachyňovou přivítali pěkně tradičně v kroji a podávali domácí hodové koláčky..
  více
 • Rekonstrukce sportovního stadionu

  Rekonstrukce sportovního stadionu (Foto © 2015 Jan Havránek)Služby města pokračují na rekonstrukci sportovního sta- dionu za školou. Aktuálně probíhá rekonstrukce povrchu včetně podkladového materiálu a systému odvodu dešťových srážek. Po úpravách a zhutnění podkladového materiálu bude na stadion položen nový povrch.

  více
 • CHUTNĚ, ZDRAVĚ, HRAVĚ! Hned 3x na Ekocentru Trkmanka

  Ekocentrum Trkmanka zve na blok tří seminářů o zdravém životní stylu - CHUTNĚ, ZDRAVĚ, HRAVĚ s praktickými ukázkami. Semináře se budou konat vždy ve středu od 16.00 do 17.30 hod., v termínech 21. 10., 4. 11. a 18. 11.2015. Témata: Pseudoobilniny a lepek, Červený zázrak, Luštěniny a klíčení. Cena jednoho semináře 120,- Kč (včetně ochutnávky). Místo je nutné si předem rezervovat...

  více
 • Moravský pohár 2015 a Liga žen v rybolovné technice

  Opět po roce se v sobotu 26. září 2015 sešla elita české rybolovné techniky na tréninkovém fotbalo- vém hřišti ve Velkých Pavlovicích, aby se utkala o poslední body do seriálu Českého poháru 2015 a ve vložené soutěži dvoučlenných ženských týmů – Liga žen. Z kompletní špičky chyběli pouze 4 reprezentanti, kteří dali přednost závodům ve Slovinsku. Velmi dobrá pověst těchto závodů letos opět přilákala kvalitní zahraniční konkurenci...

  více
 • Maturanti poznávali současnou i historickou Prahu

  Studenti na exkurzi v České televizi (Foto © 2015 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice)Propadlé tváře, šouravý krok. Znavený pohled, jako by bloudili rok. Nejsou to tuláci, za nimiž dlouhá je cesta. To se jen studenti vracejí z města. Dne 25. září 2015 sedím ve vlaku, za okny se smráká. Právě se vracím domů. Rozhlédnu se kolem po svých spolužácích, s nimiž jsem strávila třídenní výlet v Praze. Většina z nich klimbá se sluchátky v uších, ale někteří si ještě s úsměvem na rtech připomínají, co vše se přihodilo.

  více
 • Levčík byl oporou národního týmu

  Patrik Levčík (Foto: lmf.malyfotbal.cz)Břeclavský deník, 2.10.2015 * Nemalou stopu zanechal na uplynulém mistrovství Evropy v malé kopané fotbalista Patrik Levčík. Rodák z velkých Pavlovic a dlouholetý hráč MSK Břeclav byl jednou z hlavních opor české reprezentace, která minulý týden v chorvatském přístavním městě Vrsar obsadila čtvrtou pozici. Levčík zaznamenal v sedmi zápasech tři branky a zařadil se rovněž mezi nejlepší střelce týmu.
  více
 • Studenti sepsali vlastní DESATERO

  Studenti pomáhají seniorům při seznamování s počítači (Foto © 20165 Mgr. Renata Bláhová)Napsali o nás; Břeclavský deník 30.9.2015 * „Morálka očima dětí 21. století.“  Připadá vám tato věta zajímavá? Věřte tomu, že opravdu je; alespoň pro naše gymnázium, jelikož charakterizuje relativně malý projekt doplňující etickou výchovu, která se v rámci občanské výchovy vyučuje i na naší škole. Tento roční projekt, který nám byl schválen v rámci grantu MŠMT, byl realizován ve třídě kvarta.
  více
 • Vypouštění zbytkového plynu - Trkmanec

  V pondělí 5. října 2015 bude z důvodu opravy zařízení provedeno vypuštění zbytkového plynu z vysokotlakého plynovodu DN900.  Předpokládaný čas vypouštění je mezi 8:00-13:00. Místo vypouštění plynu zakresleno na přiložené mapce. Vypouštění plynu je doprovázeno zvýšeným hlukem v dané lokalitě. Tato odstávka nemá žádný vliv na dodávku plynu pro domácnosti ani jiné koncové spotřebitele. Děkujeme za pochopení.

  více