Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2015 (leden, únor, březen)

 • Velký úklid Velkých Pavlovic i pro vinohradníky!

  Vážení vinohradníci! Komise ze- mědělská a komise životního pro- středí města Velké Pavlovice Vás tímto v rámci sobotního Velkého jarního úklidu města Velké Pavlo- vice (21. března 2015) žádá o úklid a vyčištění úvratí před svými vinohrady. Pytle na odpadky budou k dispozici u organizátorů úklidu. Předem Vám děkujeme za spolupráci!

  více
 • Pálava tiše skončila, chyběly peníze

  Ekocentrum Trkmanka (Foto © Ing. Zdeněk Karber)Napsali o nás, Břeclavský deník 12.3.2015 * Ze dvou ekocenter na Břeclavsku zůstalo jen jedno. Trkmance ve Velkých Pavlovicích se daří. Pálavu v Mikulově museli zavřít. Na Břeclavsku byla ještě před rokem dvě ekocentra. Zatímco Ekocentrum Trkmanka ve Velkých Pavlovicích se pomalu rozjíždí, to druhé, v Mikulově, pořádá už jen jednu akci ročně a v tichosti ukončilo svoji hlavní činnost.
  více
 • NOC S ANDERSENEM bude, i když opravujeme

  Městská knihovna Vel. Pavlovice ujišťuje všechny přihlášené děti na NOC S ANDERSENEM a jejich rodi- če, že se tato akce bude konat i v případě prodloužení rekonstrukce knihovny. Pokud nebudou veškeré práce hotové do termínu 27. až 28. března a knihovna tak nebude pro perfektně děti připravena, přesuneme termín na 10. až 11. dubna 2015. O případné změně termínu vás budeme včas informovat!

  více
 • Velkopavlovičtí vinaři získali v Paříži dvě stříbrné medaile

  Ilustrační fotoNa světové soutěži Vinalies Internationales v Paříži získali vinaři z Břeclavska 2 zlaté a čtrnáct stříbrných medailí. Po jedné stříbrné medaili si přivážejí i dva vinaři z Velkých Pavlovic. Konkrétně se jedná o Vinařství Baloun a Vinařství Mikulica.

  více
 • Stará dobrá ŠLAPKA v novém kabátě :-)!

  Každodenní ranní uši rvoucí kon- cert ptáků nenechá nikoho na pochybách, že jaro už je tu! A nás, milovníky pohybu, každý stupínek tepla navíc a rozzářený koláč slunce nad hlavou vábí oprášit si kolo, brusle, koloběžku nebo alespoň se jen tak jít projít. Neváhejte a vydejte se s námi, na JARNÍ ŠLAPKU roku 2015! Dáme si deset kilometrů pěšky nebo na kole, ale hlavně, zcela nově! Letos premiérově odstar- tujeme od sousedů z Velkých Bílovic. Bude-li se vám taková Šlapka líbit, blýská se na novou tradici. Příště vyrazíme opět od jinud!
  více
 • ŠKRPÁLEK má před sebou premiéru s "Postelí pro anděla"

  Poslední úpravy ve scénáři, zbytky nahazovaných slov nápovědy a la- dění hereckých výstupů. Tak vypa- dala poslední generálka divadelní hry Postel pro anděla v podání stu- dentů gymnázia a jejich divadel- ního souboru Škrpálek. Premiéra proběhne zítra, v pátek 13. března 2015 v 19.00 hodin, v sále městského kina...

  více
 • 2. mezinárodní setkání v rámci projektu Erasmus+KA2

  Tento týden (8. 3. – 13. 3. 2015) probíhá ve Španělsku 2. meziná- rodní setkání učitelů škol, které jsou zapojeny do projektu "E-learning in school practice in modern secondary schools across Europe. Let us take up the challenge together". Účastní se ho 22 učitelů z Polska, Česka, Španělska, Rumunska a Turecka, kteří budou společně pracovat na své myšlence vytvořit pro své studenty moodle platformu a zefektivnit výuku nejen anglického jazyka.
  více
 • Děti, kde budete o prázninách? Přijďte na Trkmanku!

  Nemáte program pro své dítě na léto? Podívejte se na nabídku EKOCENTRA TRKMANKA. Ani v létě se zde děti nudit nebudou, z letního programu si určitě vybere každý. Cílem letošních kurzů je poznávat přírodu kolem nás, poznávat sami sebe a samozřejmě si užít volných letních dnů. Názvy již říkají o tom, co děti čeká - PŘEŽÍT aneb AŤ JE ŽŮŽO DOBRODRŮŽO, JAK VYCVIČIT DRAKA, ANO-ŠÉFE S PŘEKVAPENÍM & ZVÍŘÁTKOHRANÍ...

  více
 • Rekonstrukce TIC a knihovny - oznámení o uzavření

  Vážení návštěvníci Turistického informačního centra a Městské knihovny Velké Pavlovice! Ozna- mujeme, že od pátku 13. března 2015 do odvolání, nejméně však celý následující týden, budou TIC a knihovna z důvodu rekonstrukce uzavřeny. O termínu znovuotevření budeme včas informovat prostřednictvím městského rozhlasu a webových stránek. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás, v novém, čistém a útulném prostředí!

  více
 • JARNÍ BAZÁREK - výhodně prodejte, levně nakupte!

  Potřebujete prodat nebo nakoupit oblečení pro vaše děti? V sobotu 21.3.2015 se bude v sokolovně ve V.Pavlovicích konat JARNÍ BAZÁ- REK. K prodeji je nutné se přihlásit mailem na bazarekvp@seznam.cz. K prodeji bude přijímáno jarní a letní dětské oblečení, kočárky, hračky, nábytek… Sběr oblečení bude v pátek 20.3.2015 od 14.00 do 16.00 hod., prodej v sobotu 21.3.2015 od 8.30 do 11.00 hodin...
  více
 • Hasičský kroužek přijímá nové členy

  Rodiče zbystřete! Pokud Vaše dítě navštěvuje 1. až 4. třídu ZŠ a zajímá se o hasičský sport, má možnost připojit se k hasičskému kolektivu. Co dětem hasičský kroužek nabízí? V zimě a na jaře soutěže v uzlování v okolních obcích, v létě tréninky a soutěže v požárním útoku a na podzim branný závod. Hasičský kroužek to nejsou jen soutěže a tréninky, ale také plno zábavy a srandy…

  více
 • Karnevalové veselí v MŠ

  Masopustní karneval v MŠ (Foto © 2015 Archiv MŠ Velké Pavlovice)Únor byl v MŠ ve znamení pohádek a příprav na "Masopustní karneval". Děti si nejen zatančily, ale také zasoutěžily. V hale mateřské školy se promenádovaly princezny, víly, čarodějnice a čarodějové, zvířátka, piráti a jiné pohádkové bytosti. O tom, že se všichni dobře bavili vypovídá následující fotodokumentace. Těšíme se opět za rok!

  více
 • Co je nejlepší na škole? Je jen dopoledne

  U zápisu (Foto © 2015 Archiv MŠ Velké Pavlovice)Ve čtvrtek 5.února 2015 se 29 dětí z mateřské školy v doprovodu svých rodičů přišlo zapsat do 1. třídy ZŠ. Na tuto událost jsme děti předem připravovali. Hráli jsme si na školu, povídali si o tom co je ve škole čeká, učili se básničky, plnili úkoly a pracovní listy. A jestli se děti do školy těší? Zde je odpověď jednoho z budoucích školáků: „Těším se, protože škola je jen dopoledne".
  více
 • Champion MEDITRINY není z daleka!

  V sobotu 7. března 2015 proběhla v sokolovně ve Velkých Pavlovicích za podpory Města V.Pavlovice vinař- ská mezinárodní soutěž MEDITRI- NA, degustace žen. Celá akce se skládala ze dvou částí, dopolední- ho hodnocení vzorků vín a večer- ního slavnostního vyhlášení výsledků soutěže s bohatým kulturním programem. Pro čtyři hodnotící komise, kterou vedla jako garant Ing. Katarína Furdíková, se sešlo k posouzení okolo 220 vzorků...

  více
 • Základní škola OTEVŘELA DVEŘE široké veřejnosti

  Školní akademie, zajímavý pro- gram pro děti ve třídách, sportovní turnaje, kavárnička či výstava žákovských prací. To vše bylo součástí Dne otevřených dveří na Základní škole ve Velkých Pavlovi- cích. Školní akademie jako tradič- ně přilákala především rodiče a prarodiče malých dětí. Naši nejmenší z anglické školní družiny zazpívali a zahráli pod vedením paní vychovatelky L. Tesařové anglické písničky...
  více
 • Na základní škole se udělovali Andělé roku 2015

  Každý z nás má spoustu vzpo- mínek na první školní léta. Vždyť je to právě škola a její učitelé, kteří nás bezpochyby ovlivní na celý život. Všichni máme zajisté spou- stu zážitků a může se stát, že někdy i těch negativních. S plynou- cím časem se však to špatné pomalu vytrácí a my se snažíme uchovat v paměti především to lepší, co nás pohladí vždy na duši. Nelze zapomenout na pány učitele i paní učitelky, kteří nám vštěpovali vědomosti a moudrosti...

  více
 • Jen ženská degustace? Padly narážky, že půjde o slet čarodějnic

  Kateřina Černá je jednou z pěti žen, které uspořádali první čistě ženskou degustaci vín v republice. Autor: DENÍK/Aneta BeránkováNapsali o nás, Břeclavský deník 9.3.2015 * Vína jezdí degustovat po celé republice. Líbí se jí myšlenka skloubit dohromady ženský a mužský pohled na vína. I proto se Kateřina Černá zapojila do plánování první čistě ženské degustace vín v České republice. A na premiérové akci nazvané Meditrina v sobotu večer ve Velkých Pavlovicích nemohla chybět. Podobně jako desítky dalších žen, ale i mužů.

  více
 • Po neúspěchu s retardéry má rychlá auta krotit semafor

   Ilustrační fotoAutor: DENÍK/Michal BílekNapsali o nás, Břeclavský deník 7.3.2015 * Představitelé Velkých Pavlovic uvažují nad způsoby zpomalení dopravy ve městě. Variantou je pořízení zvláštního semaforu. Živým tématem jsou pro Velkopavlovické způsoby, kterými lze zkrotit rychlejedoucí řidiče v městských ulicích. Jednou z variant je pořízení zpomalovacího semaforu, jaký léta využívají třeba v Mikulově. Názory na jeho pořízení se ale různí.

  více
 • Máte zájem o palivové dřevo?

  Ilustrační obrázekMěsto Velké Pavlovice nabízí k prodeji palivové lipové a topolové dřevo (nařezáno na metry). Cena je stanovena včetně dovozu na 400,-Kč/1pms (prostorový metr sklá- daný). Zájemci se mohou přihlásit na podatelně městského úřadu Velké Pavlovice tel. 519 428 101 nebo e-mailu podatelna@velke-pavlovice.cz.

  více
 • Přípravy na Májové putování okolím Modrých Hor

  Ve středu 4. března 2015 se uskutečnila přípravná schůzka představitelů DSO Modré Hory, Nadace Partnerství, Ekocentra Trkmanka a Českého rozhlasu k připravovanému seriálu turistických akcí na Moravských vinařských stezkách s názvem Krajem vína 2015. Jednou z akcí je oblíbené Májové putování okolím Modrých Hor, které se uskuteční v sobotu 16. května 2015.

  více