Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2015 (červenec, srpen, září)

 • Užijte si zážitků na Ekocentru Trkmanka

  Ekocentrum Trkmanka Velké Pav- lovice připravilo pro své návštěvníky 3-denní speciální nabídku, pro firmy i pro širokou veřejnost. Doprovodné - zábavné enviro- programy Vám ušijeme přímo na míru. Nabídka je pro všechny věkové kategorie 0 – 99 let :-). Celodenní stravování (i bezlepkové, vegetariánské, veganské) zajištěné ve vlastní kuchyni. Celý objekt je přizpůsoben pohybu bez bariér...

  více
 • Budete prořezávat stromy? Požádejte o přistavení vlečky

  Pracovníci služeb města se celoročně věnují úklidu rostlinného odpadu. S pomocí techniky svážejí tento odpad z veřejných i soukromých ploch. S příchodem podzimu se jedná především o spadané listí a ořezané větve stromů. Pokud plánujete kácení stromů, či ořez většího množství větví v intravilánu města, požádejte na podatelně MěÚ nebo u pana Havránka na tel. 602 812 825 o přistavení vlečky k domu.

  více
 • Vinium a.s - oznámení o výkupu hroznů ve 40. týdnu

   Vinium, a.s. V.Pavlovice oznamuje všem vinařům, že tento týden (28.9. – 4.10. 2015) vykupuje v době od 11.00-16.30 hod. hrozny odrůdy Veltlínské zelené za cenu až 14,50Kč/kg a Müller Thurgau za cenu až 15,50 Kč/kg. Na středisku Ostrovec jsou vykupovány odrůdy Modrý Portugal za cenu až 15,50/kg a Zweigeltrebe až za 11,50/kg.

  více
 • Výsledky víkendové kopané - 26., 27. a 28. září 2015

  O víkendu ve dnech 26. a 27 září 2015 sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj celkem osm zápasů. A mužstvo zvítězilo nad Lednicí 2:1, Béčko porazilo Šitbořice 3:0, Dorost prohrál s Lednicí 1:6, Starší žáci prohráli s MSK Břeclav B 1:5, Mladší žáci se stejným soupeřem vyhráli 7:3, Ženy vyhrály s Mostkovicemi 4:0, Starší přípravka prohrála s Vrbicí 4:7, Mladší se stejným soupeřem vyhrála 16:2.

  více
 • Kiosek pod Slunečnou bude o víkendu uzavřen

  Kiosek pod rozhlednou Slunečná ve Velkých PavlovicíchProvozovatel kiosku s občerstvením a suvenýry pod rozhlednou Slunečná ve Velkých Pavlovicích oznamuje, že bude tento kiosek včetně sociálního zařízení o víkendu 3. a 4. října 2015 uzavřen. Rozhledna bude bez omezení otevřena. Děkujeme za pochopení!

  více
 • Prodloužení vodovodního řadu

  Budování vodovodu (Foto © 2015 Jan Havránek)Ve stavební lokalitě Padělky bylo v uplynulých letech vybudováno několik nových ulic a další rodinné domy stále přibývají. K novým domům je kromě jiného třeba přivést i vodu. Pracovníci služeb města pracují na prodloužení vodovodního řadu k novostavbám.

  více
 • Budování přístřešku na popelnice u ekocentra

  Montáž obložení na přístřešek na popelnice (Foto © 2015 Jan Havránek)Mezi budovami Ekocentra Trkmanka před parkovištěm vzniká přístřešek, který pojme osm popelnic na tříděný odpad. Na kovovou konstrukci montují zaměstnanci služeb města dřevěné obložení a následně se přístřešek dočká i živé střechy.
  více
 • Výsadba stromů v okolí rybníka a ČOV

  Likvidace plevelů (Foto © 2015 Jan Havránek)Začátek podzimu je ideální doba pro zahradničení. Je ještě dostatečně teplo, aby mohl být použit herbicid k likvidaci úporných plevelů, a přitom už se v půdě dobře drží vláha, takže zasazené rostliny se snáze uchytnou. Desítky nových sazenic stromů a keřů v těchto dnech vysadila zahradnická firma Kavyl v okolí rybníka a ČOV na ulici Nádražní.
  více
 • Nejsou jen spolužáci, ale už i kamarádi, díky adapťáku

  První dny letošního školního roku se ve třídě Prima velkopavlovic- kého gymnázia nesly ve znamení seznamování. Hned dva dny a jednu noc prožili malí studenti společně. V rámci adaptačního kurzu si měli mezi sebou najít nové kamarády, stmelit kolektiv a prozatím oproštěni od veškerých nadcházejících školních povinností si pospolu pohrát… přeci jen, v 11 letech to jsou pořád ještě děti...

  více
 • Včelařský kroužek opět po letech i ve Velkých Pavlovicích

  Ekocentrum Trkmanka ve spolu- práci se ZO ČSV Velké Pavlovice chce navázat na dlouhodobou historii včelařství ve Velkých Pavlovicích a nejbližším okolí, která se zde oficiálně traduje minimálně od roku 1909. Zveme malé i velké „budoucí, začínající, stávající“ včelaře do nově vznikajícího včelařského kroužku u ekocentra. Veškeré informace najdete na * ZDE na přiloženém plakátku...

  více
 • Péče o zeleň

  Okopávání keřů na ulici Nádražní (Foto © 2015 Jan Havránek)Pracovníci služeb města pečují o pořádek ve městě v mnoha oblastech. Jednou z nich je i péče o veřejnou zeleň, které se věnují od časného jara až do pozdního podzimu. Podle potřeby zaměst- nanci sekají, stříhají, okopávají a v případě dlouhého období sucha i zalévají... V těchto dnech pracovnice služeb města okopávají pás keřů kolem chodníku na ulici Nádražní.

  více
 • Žáci si ověřili znalost pravidel silničního provozu

  Jízda zručnosti (Foto © 2015 Věra Procingerová)V rámci dopravní výchovy je pro čtvrté a páté ročníky základní školy pravidelně organizován dopravní den.  Nejdříve si ve třídách malí cyklisté zopakovali pravidla silničního provozu, křižovatky a dopravní značky.  Své znalosti si ověřili v závěrečném testu a s koly se pak vydali na dopravní hřiště za kostelem. Zde pro ně byla připravena dráha pro jízdu zručnosti a dráha simulující silniční provoz.

  více
 • E.ON Česká republika, s.r.o. upozorňuje...

  E.ON žádá vlastníky a uživatele nemovitostí a pozemků o odstranění nebo ořez dřevin ohrožujících bezpečný a spolehlivý provoz distribučního zařízení. Odstranění a ořez dřevin proveďte v termínu do 15. listopadu 2015. Uplyne-li uvedená lhůta marně, oznamujeme tímto, že zaměstnanci společnosti E.ON Distribuce, a.s., či jím zmocněného Zhotovitele, vstoupí následně na dotčené nemovitosti a provedou odstranění a ořez dřevin vlastními prostředky.
  více
 • V prvním kole sběru odevzdali školáci 18.570 kg papíru

  Základní škola Velké Pavlovice má už za sebou první kolo sběru starého papíru. Odevzdáno bylo celkem 18.570 kg. Nejúspěšněj- šími třídami byly z prvního stupně 2.A, z druhého 6.B, za jednotlivce nejvíce nepotřebného papíru nashromáždili z mladších žáků Samuel Rozsíval z 2.A, ze starších David Dobšák z 6.B. Nezapomeňte, druhé kolo se uskuteční během měsíce listopadu!

  více
 • Hrátky a pohádky nejmenších dětí a maminek

  Nový školní rok zahájily i maminky s nejmladšími dětmi, které se pod odborným vedením paní učitelky Mgr. Jany Julínkové pravidelně scházejí v příjemných prostorách koncertního sálu místní Základní umělecké školy ke společným hrám s hudbou, zpěvem, tancem a pohádkami. Paní učitelka dětem opravdu rozumí, sama je matkou tří dětí a jak je vidět z přiložených fotografií, vyučovací hodiny si všichni zúčastnění radostně užívají...

  více
 • Logopedický kroužek pomůže dětem s vadami řeči

  Školáci s opožděným vývojem řeči jsou oproti ostatním znevýhodněni. Nedostatky ve výslovnosti se často projevují ve čtení a psaní, kdy dítě píše tak, jak si diktuje. Záleží na přístupu rodiny, zda s dítětem procvičuje řeč podle pokynů odborníka z logopedické poradny. Není třeba panikařit ani být v klidu, že se časem vše samo srovná. Proto vám naše škola nabízí pomoc formou logopedického kroužku, kde se budeme snažit společně hravou formou nedostatky v řeči dohnat.

  více
 • Gymnázium nabízí kurzy angličtiny pro širokou veřejnost

  Gymnázium Velké Pavlovice ve spolupráci s jazykovou školou EBA Hustopeče nabízí veřejnosti kurzy angličtiny. Výukovým dnem by byl pátek odpoledne, zájemci by byli do skupin rozděleni dle počtu a úrovně. V případě zájmu o jazykový kurz angličtiny vedený lektorem jazykové školy EBA Hustopeče prosím kontaktujte zástupkyni ředitele gymnázia Mgr. Bláhovou, t. č. 777 736 417, do pátku 2. října.

  více
 • Kam s popelnicemi na ekocentru?

  Nerudovská otázka „Kam s nimi?“, tedy s popelnicemi na Ekocentru Trkmanka, je zdárně vyřešena. Mezi budovami před parkovištěm vzniká přístřešek - domeček, který pojme osm popelnic na tříděný odpad. Zatím lze vidět pouze jeho konstrukci, ale v nejbližších dnech se dočká dřevěného kabátku a následně živé střechy.

  více
 • Žákovská knihovna bohatší o 34 nových titulů!

  ZŠ V. Pavlovice uspořádala během měsíce září sbírku nálepek za nákupy v supermarketu Albert. Za sedm těchto nálepek bylo možné získat jako dárek jednu dětskou knížku zdarma, to vše v rámci celorepublikové kampaně Alberta, České televize a nakladatelství Albatros s názvem „Přiveďme děti zpátky ke čtení aneb Za nákup v Albertu knížky Večerníčků“...

  více
 • Naučte se šít dámskou krojovou košili, zve Trkmanka

  Ekocentrum Trkmanka se s podzimem opět vrací k cyklu Návrat k tradicím, tentokrát s tématem Šití dámské krojové košile. Těšíme se na všechny milovníky folklóru a šikovné ruce! Kurz se uskuteční ve dvou termínech - 1. a 15. října 2015 na Ekocentru Trkmanka, vždy od 17.00 do 20.00 hodin. Kapacita účastníků je omezena, proto je nutné nahlásit se předem - osobně nebo telefonicky na čísle 519 325 313...
  více