Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2014 (říjen, listopad, prosinec)

 • Na Barborku Mikulášská merenda důchodců v Senici

  Letošní svátek sv. Barbory, tedy 4.prosinec 2014, byl pro členy Klubu důchodců Velké Pavlovice velmi bohatý na zážitky. Na pozvání Jednoty důchodců Senica se zúčastnili Mikulášského večírku v Senici. Prožili velmi příjemný večer s taneční zábavou, tombolou a také si spolu s místními zazpívali při harmonice...

  více
 • Skvělá Lucka si vyplavala další čtyři medaile do sbírky

  Nejvyšší soutěž v plavání pro 10-ti leté žactvo je Zimní pohár ČR desetiletého žactva – Morava, který se konal 6. a 7. prosince 2014 ve Vsetíně. Poháru se zúčastnilo 40 plaveckých klubů. Za Fakultní klub Brno startovala v 6-ti disciplínách i Lucie Varmužová z Velkých Pavlovic, která postoupila do této soutěže z krajského kola (informovali jsme ZDE)...

  více
 • Stužkování maturantů roku 2015

  Krásné šaty, obleky, slavnostní atmosféra, nostalgie s příměsí slz. Tak by se dalo popsat stužkování studentů oktávy a 4.A, které právě tento školní rok čeká zkouška dospělosti. A první krok k ní byl vykonán v páteční podvečer 28. listopadu 2014 v aule Gymnázia Velké Pavlovice. Shromáždili se zde nejen rodiče stužkovaných, ale i učitelé a přátelé...

  více
 • POZOR! V sobotu bude hon, dbejte vlastní bezpečnosti!

  Myslivecká jednota V. Pavlovice pořádá v sobotu 13. 12. od 9.00 do 16.00 hodin hon na zvěř v lokalitě Poštor a Nad Zahrady. Uzavřena bude cyklostezka od zastávky ČD po čerpací stanici Shell, účelové komunikace v okolí ŠSV a areál rozhledny Slunečná. Žádáme občany, aby v zájmu vlastní bezpečnosti respektovali zákaz vstupu do uvedené lokality po dobu konání honu. Děkujeme!
  více
 • Pozvánka na III. Zastupitelstvo města V. Pavlovice

  Starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka tímto svolává na základě čl. 3, jednacího řádu Zastupitelstva města V. Pavlovice a na základě rozhodnutí rady města v pořadí III. zasedání Zastupitelstva města Velké Pavlovice, které se bude konat ve čtvrtek 18. prosince 2014 v 18.00 hod. v zasedací místnosti Městského úřadu ve Velkých Pavlovicích. Všichni občané jsou srdečně zváni! Pozvánka s podrobným programem jednání ke stažení ZDE.

  více
 • Sháníte vhodný vánoční dárek? Může se jím stát i dvd Krojované hody a hodky 2014

  Nevíte, co darovat vašim blízkým? Pokud mají rádi atmosféru a barevnost velkopavlovických krojovaných hodů a rádi si na ně zavzpomínají i v průběhu roku, může se stát vhodným vánočním dárkem dvd  Krojované hody a hodky 2014. Letošní sada tří dvd je dílem kameramanů Jana Rybníčka a Tomáše Zapletala a je ke koupi v knihovně a TIC ve Velkých Pavlovicích za 300,- Kč.
  více
 • Benefiční koncert pro Dětský domov ve Štítech

  V sobotu 6. prosince rozezněly téměř zrekonstruovanou Sokolovnu tóny hudby z období baroka. Uskutečnil se totiž první adventní benefiční koncert pořádaný Ekocentrem Trkmanka a místním Dámským klubem. Na koncertu vystoupil světově známý hobojista Vilém Veverka s uskupením Čeští komorní sólisté a v jejich podání zazněly skladby známých autorů. Celým večerem jsme příjemně proplouvali díky moderování paní Jitky Valáškové, která v průběhu koncertu představila "svůj" Dětský domov...

  více
 • Dny bez míče? Je jich jen pár v roce

  Patrik Levčík (v modrém) se snaží zastavit průnik brněnského soupeře. Autor: DENÍK/Martin DanešNapsali o nás * Břeclavský deník 8.12.2014 – V létě opustil velkopavlovický rodák Patrik Levčík třetiligovou Břeclav, kde působil od dorosteneckých let. Rozhodl se zkusit štěstí v Rakousku. Své volby dvaadvacetiletý fotbalista nelituje. Teď se navíc snaží prosadit i v dalších příbuzných formách fotbalu. A daří se mu. Bývalému záložníkovi to na podzim střílí pod širým nebem i v hale.

  více
 • DOBA LEDOVÁ...

  Foto © 2014 František KobsaZačátkem minulého týdne se nám ukázala nevlídná tvář letošní zimy v plné kráse. Celou naši zemi zkropil déšť, který se zanedlouho proměnil v ledovku. I naše město, Velké Pavlovice, se obalilo do průhledného mrazivého krunýře. Většinu z nás tato situace děsila, z chodníků se rázem staly klouzačky, vlaky nejezdily, lékaři míchali sádru pomalu v neckách a fotografové? Ty políbila múza. Nevěříte? Podívejte se do fotogalerie pana Františka Kobsy a věřte svým očím, i ledovka je krásná… vždyť vždy přeci záleží na úhlu pohledu…

  více
 • Mikuláš přišel i do mateřské školky

  Mikuláš se svými pomocníky v MŠ (Foto © 2014 Archiv MŠ Velké Pavlovice)V pátek 5. prosince dopoledne navštívila naši školičku „mikulášská skupina“ z řad bývalých zaměstnanců a dětí, která letos vystřídala pravidelně k nám docházející „svatou pětici“. Děti dokazovaly svoji odvahu přednášením básní a zpěvem písní, za které byly právem odměněny sladkostmi a ovocem. Došlo i na tanec a čertovské rejdění.
  více
 • Druhá adventní sobota, tentokrát v Maďarsku

  Adventní výlet do Maďarska (Foto © 2014 Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice)Advent má čtyři týdny a jak je již několik let zvykem, vyrážíme v tomto období na zájezdy do okolních států za vánoční atmosférou. Druhá adventní sobota byla ve znamení výletu do Maďarska - do města Győru. Győr, jedno z největších maďarských měst s krásným barokním centrem, se nachází přibližně 60 km jižně od Bratislavy
  více
 • Výtěžek "Zimního srdíčkového dne"

  Ředitelství Gymnázia Velké Pavlovice sděluje, že v rámci "Zimního srdíčkového dne", který proběhl ve středu 3. prosince 2014, bylo vybráno celkem 6 250,- Kč. Naše škola se do této charitativní akce zapojuje již několik let. Výtěžek sbírky je určen na pomoc vážně  nemocným dětem.

  více
 • Vánoce u sousedů - 8. a 9. ročníky ve Vídni

  Adventní Vídeň (Foto © 2014 Archiv ZŠ Velké Pavlovice)První prosincová středa byla ve znamení jednodenního zájezdu 8. a 9. ročníků do adventní Vídně. Cílem bylo navštívit památky v centru města i vyzkoušet si jazyk, který se učíme. Cesta začala před I. stupněm nástupem do autobusu. Po dvouhodinové jízdě nás přivítala Vídeň, stejně rozespalá jako my.
  více
 • Ulicemi města chodil Mikuláš...

  Ulicemi města chodil Mikuláš se svou družinou (Foto © 2014 Jana Vondrová)Kdo to klepe? Bílý pán. Mikuláš dnes přišel k nám. Anděl a čert přišli s ním, zjistit, jestli nezlobím. I letos, v pátek 5. prosince vyrazila do temných ulic našeho městečka početná družina v čele se svatým Mikulášem, jeho věrným pomocníkem andílkem a tlupou hlučných, neposedných a po síře zapachájících čertů...
  více
 • Studenti gymnázia publikují v týdeníku Břeclavsko

  Literárního talentu studentů velkopavlovického gymnázia si všimli i v týdeníku Břeclavsko. Po úspěšných článcích Klíma a Literární dílna nabídl pan Blažek z týdeníku Břeclavsko gymnáziu spolupráci a zveřejnil článek Elišky Mainclové „Jeden (?) den s energiemi“ a Tomáše Bělocha s názvem „Máme se bát války?“.

  více
 • Slavnost slabikáře

  Prvňáčci si převzali slabikář a dort (Foto © 2014 Archiv ZŠ Velké Pavlovice)Ode dne, kdy naši prvňáčci usedli poprvé do školních lavic, uplynuly již 3 měsíce. Z nesmělých dětí se stali opravdoví školáci. Dnes už poznají jednotlivá písmena, spojují je do slabik, čtou krátká slova a věty. Přečetli i celou Živou abecedu. Ve středu 3. prosince je čekalo příjemné překvapení. Přímo z rukou pana ředitele školy RNDr. Ludvíka Hanáka si  prvňáčci převzali zasloužený SLABIKÁŘ.
  více
 • Čtvrteční dílnička na ekocentru ZRUŠENA...

  Když se nedaří, tak se nedaří. Začátkem týdne ledovka, špatné počasí, řádí viry a bohužel Ekocentrum Trkmanka musí zrušit první vánoční tvoření DŘEVO, které se mělo konat ve čtvrtek 4. 12. 2014. Kdo se těšil, o dílničku nepřijde, určitě bude v sobotu 21. 2. 2015 v rámci programu MASOPUSTU.

  více
 • Děti v MŠ se učí pečovat o své zdraví

  Děti v MŠ se učily správně vyčistit zoubky (Foto © 2014 Archiv MŠ Velké Pavlovice)Pochmurné, proměnlivé podzimní počasí sebou přineslo i větší nemocnost našich dětí a tak se všechny třídy zapojily do projektu „Poznáváme lidské tělo a pečujeme o své zdraví“. Hráli jsme si na lékaře, na nemocnici, prohlíželi jsme encyklopedie. Zkrátka - studovali jsme jako opravdoví lékaři.

  více
 • Družba ECHENON - VELKÉ PAVLOVICE se dále rozvíjí...

  Echenon - Francie 2012 (Foto © 2012 Roman Švásta)Máte zájem zúčastnit se v roce 2015 družebního pobytu? Burgundsko ve Francii je oblastí, kam zavítali v rámci výměnného družebního pobytu již mnozí naši občani. Od roku 1992, kdy byla mezi zástupci Echenonu a Velkých Pavlovic uzavřena smlouva o vzájemném přátelství, se uskutečnila již celá řada návštěv a mezi občany byla často i přes jazykovou bariéru navázána milá přátelství. 

  více
 • Pozvánka na zasedání Zastupitelstva

  Starosta města Velké Pavlovice, Ing. Pavel Procházka, svolává II. zasedání Zastupitelstva města Velké Pavlovice. Zasedání se bude konat v úterý 9. prosince 2014 od 18 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu ve Velkých Pavlovicích. Program jednání je uveden na přiložené pozvánce.
  více