Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2014 (říjen, listopad, prosinec)

 • Zlatou ze zemědělské olympiády si přivezl Jakub

  Jakub Procinger (Foto © 2014 Věra Procingerová)Letos druhým rokem pořádal Zemědělský svaz ČR na česko- budějovickém výstavišti podzimní zemědělskou olympiádu a jízdu zručnosti pro studenty středních zemědělských škol, která se uskutečnila v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2014. V letošním ročníku celorepublikové zemědělské olympiády zvítězil student třetího ročníku agropodnikání MěSOŠ Klobouky u Brna Jakub Procinger z Velkých Pavlovic.
  více
 • Česko-slovenský konzultační den k důchodům

  Lidé, kteří pracovali nebo pracují v České republice i na Slovensku, budou mít možnost informovat se na své důchodové nároky z obou států. Pro tuto skupinu osob připravila Česká správa sociálního zabezpečení a slovenská Sociální pojišťovna 2. česko-slovenský konzultační den. Ten se uskuteční v úterý 14. 10. 2014 v Hodoníně, v sídle okresní správy sociálního zabezpečení.

  více
 • Právě vychází Velkopavlovický zpravodaj V/2014

  Velkopavlovický zpravodaj V/2014Vážení návštěvníci webových stránek města Velké Pavlovice! Během několika následujících dnů najdete ve svých poštovních schrá- nkách páté vydání Velkopavlovic- kého zpravodaje V/2014. Prostřed- nictvím našeho webu v něm může- te zalistovat již nyní. Barevnou obálku s fotogalerií z dění v měsících srpnu, září a říjnu 2014 otevřete kliknutím ZDE, vnitřní textovou část o 52 stranách včet- ně přílohy Ohldédnutí za volebním obdobím 2010-2014 po kliknutí ZDE, kalendář akcí na měsíce říjen. listopad a prosinec 2014 po kliknutí ZDE. Přejeme Vám příjemné počtení!
  více
 • Nabídka zaměstnání v chráněné dílně

  Ilustrační fotoNa pozici „Pracovník třídící linky papíru“ hledáme do naší chráněné dílny nové kolegy. Jedná se o pracovní pozici na plný nebo i zkrácený pracovní úvazek pro osoby se zdravotním hendikepem nebo stupněm invalidity 1. až 2. pro zaměstnavatele na chráněném trhu práce. Nástup možný od konce října 2014. Na pozici hledáme dva nové zaměstnance.

  více
 • Ordinační doda LSPP

  Oznamujeme, že od 1.10. 2014  bude v Městské nemocnici Hustopeče striktně dodržována doba ošetřování externích pacientů v rámci lékařské služby první pomoci pro dospělé. Ordinační doba ve šední dny: 17.00 – 22.00 hod., dny pracovního klidu: 08.00 – 20.00 hod.

  více
 • Bílé zlatým. Baloun uspěl v jižní Africe s cuvée z 22 vín

  Radomil BalounNapsali o nás * Břeclavský deník, 2.10.2014 – Ke Cuvée 22 jej podle svých slov přivedla náhoda. Velkopavlovický vinař Radomil Baloun se nebál dát dohromady všechny odrůdy bílých vín z vinařství. Jako když se slévají do nádoby při degustaci. Výsledek? Velká zlatá medaile z Jihoafrické republiky.

  více
 • Klamavé obchodní praktiky - hrozba nejen pro seniory

  Vážení občané! Město Hustopeče ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí pořádají besedu nejen pro seniory na téma „Klamavé obchodní praktiky“ - hrozba na předváděcích prodejních akcích, agresivita ze strany prodejců, možnosti ochrany spotřebitele, rady jak nepodlehnout apod.. Beseda se uskuteční ve středu 15. října 2014 od 13.00 hodin v sále kina v Hustopečích...

  více
 • Řidiči, dodržujte "Pravidlo pravé ruky"!

  V roce 2011 došlo ve Velkých Pavlovicích k několika změnám v dopravním značení. Viz aktualita ze dne 22. září 2011 – pro otevření klikněte ZDE. Stále však někteří řidiči vozidel jedoucích do křižova- tky ul. Bří Mrštíků a ul. Horňan- ského berou jako hlavní komunikaci na ul. Bří Mrštíků, což už není několik let pravda. Řidiči, dodržujte tedy tzv. „Pravidlo pravé ruky“!

  více
 • ERASMUS+:COMENIUS KA 2

  S potěšením oznamujeme přáte- lům školy, že jsme se zúčastnili projektu ERASMUS+: COMENIUS. Na jaře jsme byli sice s žádostí KA 1 úspěšní, ale byli jsme zařazeni na pozici náhradníka. Přestože i toto jsme považovali za úspěch, nyní jsme se dozvěděli, že Evropská komise dne 24. 9. 2014 odsouhlasila naši žádost KA 2, název projektu: E-learning in school practice in modern secondary schools across Europe: Let us take up the challenge together...

  více
 • MŠ třídí s Hantáláčkem

  Mateřská škola Velké Pavlovice se zapojila do soutěže ve sběru papíru pořádané akciovou společností Hantály „Třídíme s Hantáláčkem".  Sběr papíru v naší školce bude ve dnech 20. až 22. října 2014. Školky budou finančně odměněny podle množství odevzdaného papíru v přepočtu na jedno dítě.
  více