Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2013 (duben, květen, červen)

 • Na Ořechové intenzivně pokračují práce

  Navzdory nepříjemným vedrům a žhnoucímu slunci v tomto týdnu dokončila stavební skupina městských služeb demontáž starého chodníku. Vybagrováno a vyvezeno bylo nevyhovující podloží. Pracovníci napojují potrubí dešťové kanalizace a zabezpečili staré studny proti propadnutí. V příštím týdnu se začnou osazovat silniční i chodníkové obrubníky.

  více
 • Školáci soutěžili ve fotografování, nyní snímky vystavují

  Jedna z vítězných fotografií žákovské soutěžeZákladní škola Velké Pavlovice vy- hlásila koncem školního roku 2012 - 2013 fotografickou soutěž pro všechny své žáky na téma „Tajem- ná velkopavlovická zákoutí“. Děti mohly hledat a fotografovat tajem- ná zákoutí, zajímavé detaily a místa Velkých Pavlovic. Porota vybírala ze sedmdesáti prací ve čtyřech soutěžních kategoriích. Všechny fotografie si můžete prohlédnout v Galerii jídelna v základní škole. Srdečně Vás zveme!

  více
 • Na dovolenou a na prázdniny

  Městská knihovna Velké Pavlovice přidávala do svého knižního fondu žhavé letní novinky v červnu tentokrát postupně během celého měsíce. Jako každý rok jsou to knížky určené především pro prázdninovou relaxaci a odpočinek na dovolené. V tomto týdnu k nim přidáváme knihy z brněnského nakladatelství MOBA – především detektivní a historické romány. Čtenáři se dočkali také nejnovějších knih Vlastimila Vondrušky.

  více
 • Třináct jednou ranou včetně tria žhavých novinek!

  Pamětní razítka TIC Velké Pavlovice To vše a mnohem víc na našem TIC! Turistické informační cent- rum ve Velkých Pavlovicích nabízí svým návštěvníkům tři zbrusu nová pamětní či turistická razítka k oti- sknutí do jejich zápisníčků, vandr- buchů a nebo turistických deníků. V rámci oslavy prvního letního dne roku 2013, tedy 21.6., jsme přidali k našim dosavadním deseti razítkům další trio s motivy zrekonstruovaného zámečku na dnešní Ekocen- trum Trkmanka, tančících sklepů vinařské uličky Pod Starou Horou a Vinných sklepů Františka Lotrinského...

  více
 • Triumfální ekologický počin vyslal sedmáky do BONGA

  Za sběr do haly Bongo Žáci sedmé třídy Základní školy Velké Pavlovice se stali vítězi školního kola ve sběru starého papíru. Odměnou jim byl předem slíbený jednodenní výlet do zábavného centra BONGO v Brně. Skluzavky, skákací hrady, lezecká stěna a další atrakce byly součástí dopoledních radovánek v tomto centru. Ani vysoké teploty školákům neubraly na dobré náladě, zařádili si jako malé děti a tak není divu, že byli někteří ztopení jako kdyby právě vyšli ze sauny!

  více
 • Hasiči mají napilno

  Uplynulé dva dny měli velko- pavlovičtí hasiči trochu napilno. V úterý 18. června v podvečer likvidovali včelí roj na ulici Nová, ve středu dopoledne je navštívili studenti velkopavlovického gym- názia, kterým vysvětlili  fungování dobrovolných hasičských sborů. Hasiči studenty seznámili s vybavením hasičů, s vybavením vozidel a nezapomněli ani na několik historek ze zásahů. Do těžkých hasičských kombinéz se museli znova nasoukat ještě ve středu krátce před 19 hodinou, kdy jim byl hlášen požár kůlny se dřevem na ulici Nádražní.
  více
 • Za sběr papíru do BONGA!

  Žáci ZŠ V. Pavlovice v hale Bongo v BrněJako každý rok, i letos pořádala ZŠ Velké Pavlovice soutěž ve sbě- ru papíru. Po správné motivaci se žáci s rodiči zapojili do celoroční soutěže a za jejich vynaložené úsilí čekala děti skvělá odměna – výlet do zábavního parku Bongo v Brně. Odměna to byla opravdu zaslou- žená. Třída 2.A odevzdala 26.370 kg a 3.B nasbírala 15.820 kg starého papíru...

  více
 • Biocentrum Zahájka - nový domov vzácné fauny a flory

  Biocentrum Zahájka Velké Pavlovice (Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber)Příroda velmi rychlým tempem osi- dluje letos vybudované Biocentrum Zahájka. Břehy devíti jezírek zarů- stají mokřadní vegetací a při pro- cházce narazíme na spoustu zají- mavých živočichů a rostlin. V těch- to dnech tu můžeme narazit také na pracovníky služeb města, kteří zde likvidují taktéž velmi rychle rostoucí plevele okolo vysazených stromů a keřů.

  více
 • Letní povídání s mateřinkou na téma LÉTO

  Všechny třídy z Mateřské školy Velké Pavlovice se vystřídaly včera a dnes dopoledne ve velkopavlovické městské knihovně. Už se stalo hezkou tradicí, že si děti ze školky přijdou do knihovny poslechnout povídání o aktuálním ročním období. Postupně tak s knihovnicí uzavřely celý roční cyklus a mohou se pochlubit, že rozumějí jednotlivým ročním dobám. Horké dny jsou jako stvořené k vyprávění o nadcházejícím létě, jeho radostech i dobrotách, které dětem přináší. Obrázky jsou doplněny také více i méně známými písničkami, které si děti s chutí zazpívají.

  více
 • RYTÍŘ KRÁLE CHLODVIKA - soutěž pro páťáky

  ZŠ - soutěž Rytíř krále ChlodvikaVe středu 12. června 2013 proběhlo na Základní škole Velké Pavlovice finále vědomostní soutěže 5. tříd „Rytíř krále Chlodvika“. Naše páťáky reprezentovalo 8 žáků, kteří získali v předchozím písemném testu nejvíce bodů. Soutěž se skládala ze tří okruhů: Historie, Příroda, Pro chytré hlavičky. Historické otázky se dotýkaly naší dávné minulosti, zavedly nás do doby příchodu Cyrila a Metoděje na Moravu a postupně nás provázely stručným přehledem historie naší vlasti...

  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 7/2013

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 7. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 25. týden (17.6.2013 - 23.6.2013).  Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE. Máte-li zájem o pravidelné zasílání Situační zprávy o ochraně révy vinné elektronickou poštou na Vaši e-mailovou adresu, volejte na TIC Velké Pavlovice tel.: 519 428 149 nebo nám napište na e-mail: infocentrum@velke-pavlovice.cz. Jako registrační údaj stačí vaše jméno a e-mailová adresa.

  více
 • Střelby na loveckém kole

  V neděli 16. června 2013 se v krásném prostředí velkopavlovické myslivny konaly střelby na loveckém kole O pohár města Velké Pavlovice. Letošního ročníku se zúčastnilo 26 střelců. Pohár a první místo získal Radek Chalupník se 79 body, druhé místo si vystřílel se 77 body Jakub Zapletal a třetí skončil Lubomír Chylík, také se 77 body. Z velkopavlovických střelců se nejlépe umístnil Jaroslav Hlávka, který se ziskem 51 bodů obsadil třinácté místo. Ceny střelcům předal předseda Myslivecké jednoty Velké Pavlovice a zároveň radní města Ing. Jaroslav Benda Ph.D.

  více
 • Mladí hasiči skončili těsně pod stupni vítězů

  Dne 16. června 2013 se v Šitbořicích konala soutěž ve štafetě CTIF a v požárním útoku. Mladší žáci z Velkých Pavlovic skončili na krásném čtvrtém místě, a to hlavně díky jejich novému rekordu v požárním útoku, který je nyní 23,25 s. Starším žákům se zas tak dobře nevedlo, doplatili totiž na velkou konkurenci v jejich kategorii, a možná proto skončili na sedmém místě.
  více
 • Generálky chodníků plynule pokračují

  V pátek 14. června 2013 byla dokončena generální oprava chodníku na horní části ulice Ořechová. Nyní se pracovníci služeb města plynule pustili do spodní části této ulice. Práce byly klasicky zahájeny demontáží staré dlažby.

  více
 • AGROTEC RALLY částečně omezí dopravu

  V pátek 21. června a v sobotu 22. června 2013 proběhne v katastru našeho města 9.ročník soutěže AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče. Trať pro soutěžní vozidla je vyčleněna, jako každoročně, v severní části katastru našeho města. V pátek bude uzavřena „zkratka“ do Bořetic a to od 17.00 hod. do 0.35 hod. V sobotu bude uzavřena „zkratka“ do Bořetic, hlavní komunikace do Němčiček, a polní cesta za cihelnou (k Melicharově hale, kolem třešňové aleje až ke zkratce na Hustopeče). K uzavření těchto úseků dojde od 10.00 hod do 18.30 hod.

  více
 • Výsledky kopané - 12., 15. a 16. června 2013

  Ve středu 12. června 2013 byly odehrány tři zápasy, o víkendu 15. a 16. června 2013 sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice celkem 11 zápasů, z toho 3 v rámci turnaje Základen. V uplynulém týdnu velkopavlovické týmy 7 zápasů vyhrály, dvakrát remizovaly a v pěti zápasech jim štěstí nepřálo. Podrobné výsledky celého fotbalového víkendu najdete po kliknutí na „více zde“.

  více
 • Mistrovství ČR juniorů a žáků v rybolovné technice

  Mistrovství ČR juniorů a žáků v RTVe dnech 7. až 9. června 2013 se v areálech TJ Slavoj a Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích uskutečnilo Mistrovství ČR v kate- goriích junioři, juniorky, žáci a žá- kyně, které spolupořádali TJ Slavoj a Klub sportovního rybářství Velké Pavlovice, o.s. Tato soutěž, ve které se bojuje o tituly mistra republiky v pětiboji jednotlivců a družstev i jednotlivých disciplínách, je pro většinu přítomných závodníků vrcholem sezóny...
  více
 • Předškoláci se loučí, HURÁÁÁ DO ŠKOLY!

  Konec školního roku je tu a spolu s ním odchází z mateřské školy nejstarší děti – předškoláci, ze kte- rých se už za pouhé dva prázdni- nové měsíce stanou prvňáčci. V takový okamžik si tyto děti zaslouží patřičnou pozornost, třeba pro- střednictvím tabla! Letos předškoláci odjedou ze školky vla- kem s parní lokomotivou. Nevěříte? Tak se běžte přesvědčit na velkopavlovické autobusové nádraží a podívejte se do výkladu zdejších potravin. S úsměvem na rtu vás tu uvítá pětadvacet školáčků...
  více
 • Velkopavlovičtí hasiči pomáhali v zaplavených Křešicích

  Petr Hasil pomáhá při záplavách v KřešicíchČeskou republiku zalila začátkem letošního červa opět "velká voda", pokolikáté už za posledních něko- lik málo let... Lidé ze zaplavených obcí jsou nešťastní, vyčerpaní, unavení, potřebují nutně pomoc. Nejčastěji a v první řadě nastoupí s železnou jistotou hasiči, profíci i dobrolníci, mnozí z nich ve svém volném čase, za dovolenou v práci, na vlastní náklady. Nic neřeší, přece nenechají ostatní ve "štychu". Mezi pomocníky nechyběli ani členové velkopavlovického Sboru dobrovolných hasičů...

  více
 • PĚT NEZAPOMENUTELNÝH DNÍ dní studetky Violy

  Viola Krausová, vynikající studenta Gymnázia Velké PavloviceBěhem celého letošního školního roku, ale abychom byli přesnější a vlastně, hlavně abychom nebyli nespravedliví – během několika předešlých školních roků, vás in- formujeme prostřednictvím webo- vých stránek o vynikajících úspě- ších studentky velkopavlovického gymnázia Violy Krau- sové. Viola se, co se týče vědomostních soutěží a olympiád, pravidelně umisťuje na předních místech a velmi často se ocitne i na „bedně“. První, druhé či třetí místo nejsou vý- jimkou. Ve Strážnici, o které vám sama velmi poutavě napsala, byla sice „až osmá“, ale i osmé místo může být v určitých kláních neobvyklým triumfem...

  více