Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2013 (červenec, srpen, září)

 • KOLEM HOREM DOLEM s občerstvovacím automatem!

  KOLEM HOREM DOLEM 2013 (Foto © 2013 Karel Reichman)Ve Velkých Pavlovicích střídá jed- na cykloakce druhou. Minulou prv- ní prázdninovou sobotu jsme ote- vřeli letošní léto akcí Expedice Krajem André, další na sebe nene- chala dlouho čekat. Ve sváteční pátek, dne 5. července 2013, se putující na horských kolech vydali po vinařských tratích, přímo KOLEM HOREM DOLEM a to již v rámci třetího a opět nebývale úspěšného ročníku. Avizovaná horská kola byla vskutku nezbytná. Celý výšlap je koncipován tak, aby ukázal návštěvníkům jižní Moravy, nasátým informacemi z internetu či propagačních materiálů o nejrovinatějším cípu naší repu- bliky, že vše co je psáno nemusí být a ani není dáno :-)!

  více
 • Snoubení vína a folku s JAROSLAVEM HUTKOU nadchlo

  Písničkách Jaroslav Hutka ve Velkých Pavlovicích (Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber)Velké Pavlovice prožily sváteční prázdninový víkend plný krásných akcí. První z nich bylo hudebně-vinařské duo, které se uskutečnilo v prostorách Ekocentra Trkmanka hned v pátek, 5. července 2013. Volný den, nebo spíše večer, si mohli příznivci folku a vína skutečně užít a vychutnat. Po nádvoří vkusně zrekonstruovaného zámečku se rozléhaly vlahým letním večerem tóny známých písniček Jaroslava Hutky a v tajemném podzemním labyrintu sousedních Vin- ných sklepů Františka Lotrinského se ochutnávalo vyni- kající svěží víno, protentokrát odrůd Muškát moravský a Svatovavřinecké...

  více
 • Víno v oranžovém mnozí pojali stylově

  Noční otevřené sklepyV sobotu 6. července otevřela téměř dvacítka velkopavlovických vinařství své dveře stovkám návštěvníků ze všech koutů naší vlasti i ze zahraničí. Noční otevřené sklepy jsou pro návštěvníky velmi vítaná změna, nejen proto, že nabízí trochu jiný pohled na sklípky, než jsou návštěvníci zvyklí, ale i proto, že neúprosné jihomoravské sluníčko touto dobou přece jen připaluje méně. K vynikajícím velkopavlovickým vínům návštěvníkům ve sklepech i po cestě ze sklepa do sklepa vyhrávala Hudecká muzika Ondřeje Vinklera a celý večer byl ukončen nádherným půlnočním ohňostrojem před Městským úřadem.

  více
 • Velkopavlovičtí vinaři slaví úspěchy i v zámoří

  Během června už podruhé zamířili moravští vinaři na severoamerický kontinent představit svá vína na prestižních soutěžích. San Francisco International Wine Competition se letos konala už po třiatřicáté. Velkopavlovickým vinařům vynesla účast v této prestižní soutěži 6 bronzových a tři stříbrné medaile. Tři bronzové medaile získalo Vinařství Lacina, V & M Zborovskýdvě stříbrné a dvě bronzové medaile a Vinium a.s. získalo jednou stříbro a jednou bronz.
  více
 • Ze školčat prvňáci aneb Na shledanou ve školních lavicích!

  Pasování předškoláků na prvňáčky

  Pasování předškoláků na prvňáč- ky a nebo chcete-li loučení s ma- teřinkou, stalo se v posledních le- tech milou tradicí Mateřské školy ve Velkých Pavlovicích. Při této příležitosti se vždy sejdou ve sla- vnostně vyzdobeném sále městské radnice děti právě opouštějící školku se svými rodiči, paními učitelkami, ředitelkou MŠ, ředitelem ZŠ, paní matrikářkou a starostou města, aby je právě on pasoval do řad právoplatných školáků – prvňáků...

  více
 • Křovinořez do ruky a do plavek!

  Přípravy na sekání trávy na ostrůvku Biocentra Zahájka (Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber)Pracovníci „sekáčské“ skupiny Služeb města Velké Pavlovice museli do plavek! Tedy skoro, i když určitě by se jim hodily. Za úkol totiž dostali posekat plevelnou trá- vu na ostrůvku rybníka v Biocen- tru Zahájka, aby zde vysazené mladé stromky a keře mohly bez problému a zahlušení nežádoucím plevelem růst. K bezpečné dopravě na ostrůvek posloužila loďka pramička, kterou městu velmi ochotně zapůjčil pan Jiří Šula, za což mu touto cestou moc děkujeme!

  více
 • Hotel ANDRÉ těsně před dokončením

  Hotel ANDRÉ ve Velkých Pavlovicích (Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber)ŠSV a.s. Velké Pavlovice manželů Poliakových dokončuje druhou vel- kou investici v podniku. Stavební firma Osička z Velkých Bílovic pracuje na stavbě hotelu, který ponese jméno odrůdy révy vinné na stanici vyšlechtěné Ing. Jaroslavem Horákem – ANDRÉ. Součástí dokončovacích prací je i pokládka živičné směsi na příjezdovou komunikaci a parkoviště před hotelem.

  více
 • Služby města pečují o město

  Pracovníci služeb města pečují o pořádek ve městě v mnoha oblastech. První dny v novém měsíci vždy svážejí vytříděné PET lahve, papír a tetrapaky od nápojů. V letošním, na vláhu hojném, roce dá hodně práce údržba zeleně jak přímo ve městě, tak i v katastru okolo cyklostezek, naučných tras a v ekologických projektech.

  více
 • Znáte jižní Moravu? Soutěžíte rádi?

  Ilustrační fotoZnáte a máte rádi jižní Moravu? Máte rádi soutěže? Vyhráváte rádi krásné a luxusní ceny? Neváhejte ani vteřinku, otestujte se ve svých vlastivědných znalostech a vyhraj- te! Jak, kde? Stačí se kliknutím ZDE přihlásit na webové stránky turistického portálu Jihomoravského kraje a postupovat dle jednoduchých pokynů. Soutěž „Znáte jižní Moravu?“ probíhá od 1. července do 31. srpna 2013 na webových stránkách www.jizni-morava.cz...

  více
 • Právě vychází Velkopavlovický zpravodaj č. 3/2013

  Milí návštěvníci webových stránek města Velké Pavlovice a přede- vším čtenáři Velkopavlovického zpravodaje! Právě vychází v letoš- ním roce již třetí číslo tohoto dvouměsíčníku. Barevnou obálku s fotogalerií z dění ve městě si mů- žete prohlédnout po kliknutí ZDE, textovou část o 56 stranách po klinutí ZDE a aktuální kalendář akcí na měsíce červenec a srpen 2013 po kliknutí ZDE. Přejeme Vám příjemné prázdninové počtení!

  více
 • Počasí přeje generálce chodníku

  Generálka chodníku na ulici OřechováPo deštivém a blátivém minulém týdnu pokračují pracovníci služeb města na generální opravě chodníku na spodní části ulice Ořechová. Pracuje se na dešťové kanalizaci, je položena část dlažby a chystají se výsadbová místa pro stromy, které budou zkrášlovat a stínit  parkovací část nového chodníku.

  více
 • Sečteno, podtrženo! Za červen napršelo 127,05 mm srážek

  Podmáčená půda po vydatných červnových deštíchLetošní červen pokračoval ve stejném duchu jako zatím všechny měsíce tohoto roku, užili jsme si lehce podprůměrné teploty, které jen několik tropických dnů vytáhlo lehce nad průměr, a naopak vysoce nad průměr dosáhly srážky. Zatím co dlouhodobý průměr srážek pro červen činí 75 mm, podle údajů z meteostanice Velké Pavlovice - Šlechtitelská stanice spadlo za letošní červen 127,5 mm srážek. Nejdeštivějším dnem bylo pondělí 24. června – za 24 hod. napršelo 47,52 mm.

  více
 • Gymnázium - nabídka pronájmu školního bufetu

  Ředitel Gymnázia Velké Pavlovice vyhlašuje výběrové řízení na proná- jem nebytových prostor k provo- zování školního bufetu. Podrob- nější informace na webových stránkách školy: www.gymnazi- um.velke-pavlovice.cz a nebo po kliknutí ZDE. V případě zájmu se můžete přihlásit na tel. čísle sekretariátu školy: 519 428 245.
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 9/2013

  SIPHV nabízí vinařům k dispozici 9. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 27. týden (1.7.2013 - 7.7.2013).  Originál zprávy si může- te stáhnout ve formátu PDF ZDE. Doporučení k ochraně révy vinné - nově povolené přípravky k ochraně révy ke stažení ve formátu PDF ZDE. Máte-li zájem o pravidelné zasílání Situační zprávy o ochraně révy vinné elektronickou poštou na Vaši e-mailovou adresu, volejte na TIC Velké Pavlovice tel.: 519 428 149 nebo nám napište na e-mail: infocentrum@velke-pavlovice.cz. Jako registrační údaj stačí vaše jméno a e-mailová adresa.

  více
 • Na VIII. Expedici Krajem André se soutěžilo, stylově "vinně"

  Zahájení VIII. ročníku Expedice Krajem André v Hustopečích (Foto © 2013 Ing. Přemysl Pálka)Osmý ročník Expedice Krajem André, který se uskutečnil v sobotu 29. června 2013, je již minulostí. Stal se jako každoročně otevírací akcí dvouměsíčních školních prá- zdnin a období dovolených. Letos navíc lákal na vinnou soutěž o báječné ceny! Ten kdo po celé jednačtyřicet kilometrové trase poctivě ochutnával vzorečky vína André a dle své chuti a úsudku hodnotil, mohl vyhrát třeba volný vstup na expe- dici roku 2014, nebo závěsnou tašku na kolo, cyklona- vigační sofware, publikaci Sklepní uličky Jižní Moravy či různé drobné propagační předměty...

  více
 • Tříděním odpadu ke zlepšování životního prostředí

  Občané Velkých Pavlovic v loňském roce vytřídili v rámci systému EKO-KOM celkem 202,756 t odpadu, který byl dále předán k využití. Jedná se o papír, plasty, sklo, kovy a nápojové kartony. Díky fungujícímu systému tříděného sběru a recyklace využitelných složek komunálních odpadů jsme i my přispěli ke zlepšení životního prostředí a ke snížení „uhlíkové stopy“.

  více
 • Mladí hasiči děkují sponzorům za podporu

  Mladí hasiči děkují sponzorům Zdeňkovi Kosíkovi, Vinařství Buchtovi, Vinařským potřebám Bureš a Potravinám Ištvánek za zakoupení nového stanu potřeb- ného pro soutěže a za podporu v celé uplynulé a velice vydařené sezoně, ve které naši mladí hasiči skončili dvakrát na čtvrtém místě. Doufáme, že tato spolupráce bude fungovat i v dalších sezonách.

  více
 • Generálka chodníku na Ořechové pokračuje

  Na spodní části ulice Ořechová po navezení spodních vrstev kufru osazují pracovníci služeb města obrubníky, které vymezí vlastní chodník a jeho druhou čáast, která bude určena na podélné parkování vozidel. Parkovací část bude přerušena několika ostrůvky se stromy a keři.

  více