Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2012 (leden, únor, březen)

 • Výtěžek Tříkrálové sbírky

  Během uplynulého víkendu od pátku 6. ledna do neděle 8. ledna 2012 proběhla v našem městě tradiční, již dvanáctá Tříkrálová sbírka. Koledníkům se od našich spoluobčanů podařilo vybrat 77.000,- KčKoledníci všem děkují za finanční dary i za vlídné přijetí!
  více
 • Dotace pro podnikatele

  Regionální poradenská agentura upozorňuje na aktuální výzvy pro podnikatele, které umožňují získat dotace na stroje, nemovitosti, ubytování, vzdělávání a zateplení podnikatelských budov. Regionální poradenská agentura, s.r.o., od roku 2002 poskytuje svým klientům služby v oblasti administrace žádostí o finance z evropských a národních dotačních titulů. Aktuální dotační tituly Dotace pro podnikatele, Výstavba a rekonstrukce agropenzionů, Dotace pro malé podniky a jejich rozvoj.

  více
 • Sadováček zahájil plesovou sezónu

  Stalo se již tradicí, že v MŠ je první týden v novém roce ve znamení příprav a nácviku na krojový ples. Nejinak tomu bylo i letos. Děti musely v krátké době zvládnout náročné nacvičování i přecházení do sokolovny za nepříznivého počasí. Natěšené tanečníky ale dobrá nálada neopouštěla ani v sobotu 7. ledna, kdy si ve 20 hodin vesele vykračovali zaplněným sálem za doprovodu dechové hudby Lácaranky.
  více
 • I cesta ze školy se může změnit v noční můru

  Vážení rodiče! Prosíme, věnujte mimořádnou pozornost násle- dujícímu článku! Jak se cesta z hudebky může změnit v noční můru. Myslíte si, že život na malém městě zajistí vašim dětem (a tím samozřejmě i vám) bezpečí? Omyl! Pokuste si představit, že by se vaše dítě stalo součástí tohoto příběhu: Čtvrtek 5. ledna odchází sedmiletá holčička po půl čtvrté odpoledne z obvyklé hodiny v hudební škole. Jde po ulici Hlavní směrem k Bálkově uličce. Ještě než stihne přejít na druhou stranu, zastaví vedle ní auto, stáhne se okénko a starší muž se jí vyptává: „Kam jdeš?“
  více
 • Krojovaný ples

  Právě uplynulý víkend, v sobotu 7. ledna 2012, odstartovala ve velkopavlovické sokolovně plesová sezóna roku 2012. Zahájena byla Krojovaným plesem, kde se mohli všichni přítomní pokochat nejen krásou slavnostního velkopavlovického kroje a zatančit si s dechovou hudbou Lácaranka, ale také se podívat na vystoupení folklórního souboru Sadováček pod vedením paní učitelek Mateřské školy a na Moravskou besedu v podání místní chasy.

  více
 • Pozor na zloděje!

  Městské policii bylo v minulých dnech oznámeno, že v katastru města došlo k poškození visacích zámků na garážích a jiných staveních v polích. Doporučujeme, aby lidé omezili uschovávání  strojů a nářadí ve staveních, které se nachází v neobydlených částech katastru města. V případě, že jsou stavení uzamčena visacím zámkem, doporučujeme jej uložit alespoň do pouzdra.
  více
 • Výtěžek sbírky pod vánočním stromem

  V pátek 6. ledna byla ukončena vánoční charitativní sbírka, na kterou jste přispívali do pokladničky pod vánočním stromem u radnice. Celkem jste do pokladničky věnovali 11.100,-Kč. Za veškeré finanční dary Vám jménem všech potřebných srdečně děkujeme!

  více
 • Gymnázium zve na Den otevřených dveří

  Ve čtvrtek 12. ledna 2012 se na Gymnáziu ve Velkých Pavlovicích uskuteční tradiční "DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ" se zajímavým programem, který je určen především pro budoucí zájemce o studium a jejich rodiče. Den otevřených dveří je v letošním roce zpestřen projektovým dnem "Poznáváme svět kolem nás", formou dílen, do kterých se zapojují studenti školy.
  více
 • "My Tři králové jdeme k vám..."

  Tříkrálová sbírka 2012 (Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber)S písní na rtu, pokladničkou na krku, ale především s dobrým úmyslem v srdci procházeli od pátku až do neděle ulicemi Velkých Pavlovic Tři králové. Přesněji řečeno několik skupinek dětí převlečených do šatů charakte- ristických pro tři krále – Melichara, Kašpara a Baltazara. Jako malí koledníčci zvonili dveře od dveří, se zlatými korunami na hlavách a někteří i s umouněnými tvářemi od uhlíků, prosili o finanční dary pro potřebné...

  více
 • Po Vánocích o kilo miň!

  Sportovní akce "Po Vánocích o kilo míň"Žáci devátých ročníků a řada učitelů Základní školy ve Velkých Pavlovicích se zapojili do sportovně-relaxační akce „Po Vánocích o kilo míň!“. Nejdříve nastoupili hoši do utkání v kopané proti učitelům a že to nebyl jednochuchý souboj, svědčily tvrdé střety u hrazení. První poločas skončil 2:1 ve prospěch žáků. Ve druhé polovině se snažili učitelé vyrovnat, ale nepovedlo se. Kluci zaslouženě zvítězili poměrem 4:1...

  více
 • Nová posezení ocení převážně cyklisté

  Zástupci Mikroregionu Hustopečsko se v roce 2010 dohodli na realizaci projektu Krajem André na kole, který zahrnoval vybudování mobiliářů na stezce ve všech účastnických obcích – Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí, Němčičky, Horní Bojanovice, Kurdějov. Dřevěný mobiliář obsahující informační tabule, posezení s přístřeškem nebo altány, odpadkové koše a stojany na kola se podařilo instalovat do konce letošního roku ve všech devíti účastnických obcích.

  více
 • Deváťáci jedou do Bludiště, už po třetí!

  BludištěBludiště je zábavný soutěžní pořad České televize, studia Ostrava. A právě zkusit své štěstí v tomto soutěžním klání pojedou žáci 9. ročníků v pondělí dne 16. ledna 2012. Pokud se jim podaří v prvním, tedy pondělním kole vyhrát a postoupí, zasoutěží i následující den. A tak v těchto dnech proběhne výběr čtyř členů soutěžního týmu a dvou náhradníků. Zbytek obou tříd bude potom při samotném natáčení tvořit bouřlivě fandící publikum...

  více
 • Sbíráte? Sbírejte! Blíží se 3. kolo sběru starého papíru!

  Žáci – školáci! Vánoce a Nový rok se překulily a už zase sedíte ve školních lavicích. Doufáme, že jste ani přes svátky nelenili a sbírali a svazovali starý, možná i balicí papír, kterého by mělo být po dárků rozbalovacím čase více než dostatek. Tak neváhejte a zúčastněte se již 3. kola sběru, který se uskuteční ve středu 25. ledna 2012 od 7.00 hod. před budovou I. stupně ZŠ. Motivace? Kdo vyhraje, pojedete do Aquaparku do Vyškova!

  více
 • Zámeček po roce

  Zámeček ve Velkých Pavlovicích se za uplynulý rok výrazně změnil. Už jen z vnějšího pohledu kolemjdoucí či projíždějící vidí novou střechu a osazená dřevěná okna a dveře. Budova je kompletně rekonstruována v projektu  Ekocentrum Trkmanka s environmentální vzdělávací zahradou. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj a Státním fondem životního prostředí  České republiky v rámci Operačního programu Životní prostředí s mottem: Pro vodu, vzduch a přírodu.

  více
 • Tři králové budou vybírat pro potřebné

  Od pátku 6. ledna do neděle 8. ledna 2012, budete po našem městě potkávat skupinky dětí v bílých šatech a se zlatými korunami na hlavě. Malí Kašparové, Melicharové a Baltazarové zazpívají u dveří našich občanů koledy a za doprovodu dospělé odpovědné osoby budou vybírat do zapečetěných pokladniček s logem charity finanční dary potřebným, kteří se ocitli v nezáviděníhodných životních situacích. Předem děkujeme za poskytnuté finanční dary...
  více
 • Přesně 264.618 z vás si otevřelo v roce 2011 webové stránky města Velké Pavlovice

  Ilustrační fotoPrvní dny nového roku jsou vždy tou nejvhodnější chvílí pro výpočty nejrůznějších statistik. Každo- ročně v tomto čase zveřejňujeme prostřednictvím aktuality statistiku návštěvnosti webových stránek města Velké Pavlovice a nejinak tomu bude i letos. Během celého uplynulého roku jsme vás průběžně informovali o nových rekordech, zajímavostech, novinkách. Prozradíme vám, že se celoroční návštěvnost webu zvýšila v roce 2011 oproti předchozímu roku 2010 o 9,1 % a vystoupala na astronomickou cifru 264.618 přístupů za rok. Klikněte na „více zde“ dovíte se mnohé další zajímavosti.  Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se i v roce 2012 na Vaše četné návštěvy!

  více
 • Foto ohlédnutí za fotbalovým memoriálem

  Foto © 2011 Jiří OtřelTak jako každoročně se konal ve Velkých Pavlovicích na svátek sv. Štěpána fotbalový turnaj – Memoriál Vladislava Trsťana. O průběhu a výsledcích sportovního dne jsme informovali v aktualitě dne 27. prosince 2011 - pro otevření klikněte ZDE. Pro pořádek připomínáme, že vyhrál tým Sadová. Nyní nabízíme bohatou fotogalerii pana Jiřího Otřela. Velmi děkujeme!

  více
 • Velkopavlovičtí společně přivítali rok 2012

  Stovky velkopavlovických občanů se o Silvestrovské noci sešli na náměstí před radnicí.  Přítomní využili pozvání radnice a společně oslavili příchod roku 2012. Teplý čaj, svařené víno, šampaňské i ohňostroj vytvořily typickou atmosféru pro příchod nového roku. Tak ať je pro všechny rokem splněných přání a pevného zdraví.

  více