Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2012 (duben, květen, červen)

 • Za takřka 50 tisíc PET víček lanové centrum i pro 7.A

  7.A v lanovém centru PROUD BrnoNávštěva lanového centra PROUD v Brně byla pro třídu 7.A ZŠ Velké Pavlovice odměnou za výhru ve sběru PET víček. Očekávaný den nastal ve čtvrtek 21. června a hned po ránu jsme byli potěšeni krás- ným počasím, které bylo nutností, protože toto centrum se nachází pod „širým nebem“. Nejdříve se všichni rozcvičili na nízkých překážkách. Ve trojicích se naučili, jak se vzájemně bezpečně jistit...

  více
 • V Bořeticích otevřeli další úsek cyklostezky

  Ve čtvrtek 21. června byl za účasti starosty obce Bořetice Václava Surmana a zástupců firmy Simost s.r.o., která stavbu prováděla, otevřen nový úsek cyklostezky, který vede od kostela sv. Anny po Penzion Mlýn. Nový úsek  cyklostezky navazuje na stávající cyklostezku vedoucí z Velkých Pavlovic do Bořetic, odvede cyklisty a turisty z frekventované hlavní silnice a zvýší tak jejich bezpečnost.
  více
 • Žáci 2.A byli první! A vyrazili do PROUDU, jako Trosečníci

  Druháci se výšek rozhodně nebojí!Tak jsme to vyhráli! Odměnou nám byl zájezd do lanového centra PROUD v Brně. A co vlastně? Soutěž ve sběru víček od PET lahví! Jeli jsme vlakem, takže pro některé druháky už byla zážitkem jenom ta cesta. Program, který jsme absolvovali, měl název Trosečník. Žáci byli rozděleni do skupinek, každá skupinka měla svou instruktorku. Celým programem nás provázel  „trosečník“  z pustého ostrova, který dětem zadával úkoly...

  více
 • Víte, co znamená íver, olovrant nebo žubrienka?

  Výlet lodí po DunajiStudenti třídy tercie z velkopavlo- vického gymnázia to už ví. Ve středu 13. června 2012 podnikli s třídní učitelkou Janou Strouhalo- vou a paní učitelkou Pavlou Mícha- lovou jednodenní školní výlet do Bratislavy. Kromě nejznámějších dominant Bratislavy - Hradu, Nového mostu s vyhlídkou Ufo nebo chrámu sv. Martina - si mohli vyzkoušet své znalosti jazyka našich „bratrů Slováků“...

  více
 • Vinařství Lacina otevírá firemní prodejnu

  V pátek 22. června ve 14.00 hod. otevírá Vinařství Lacina v prostorách místní pizzerie firemní prodejnu. Vinařství Lacina ve spolupráci s TWIST barem nabídne každý den kompletní sortiment vinařství s možností degustace všech medailových vín – TOP 12. Historický sklep Vinařství Lacina na ulici V Údolí pak otevře své prostory za účelem řízené degustace od 29. června každý den v 19.00 hod.

  více
 • Práce na kolumbáriu

  Pracovníci služeb města a dodavatelská firma osadili na zadní straně plochy kolumbária novou branku. Následovat bude vybetonování základů pro hlavní vstupní bránu a vybudování chodníčku na pietním místě.
  více
 • Břeclavsko je rozhlednový ráj

  Po rozhledně Kraví hora v Bořeticích, U Obrázku ve Starovičkách, Nedánov v Boleradicích, Na Podluží v Novém Poddvorově, Akátové věži Výhon v Židlochovicích a samozřejmě naší velkopavlovické Slunečné vyrostla koncem měsíce března 2012 na kopci nad Hustopečemi Mandlová rozhledna.  Tím ale rozhlednový boom na břeclavsku zdaleka nekončí. V posledních letech zde vyrostla rovnou desítka nových rozhleden.
  více
 • Za reprezentaci školy - den na letecké základně

  Gymnázium a Základní škola Velké Pavlovice přijali v úterý 19. června 2012 pozvání na 22. základnu letectva Náměšť nad Oslavou, které jim bylo předáno při odhalení pamětní desky plukovníka Josefa Pavelky.  Celkem čtyřicet vybraných studentů dostalo možnost za odměnu prožít den na letecké základně. Vojáci studenty provedli vzpomínkovou síní, ukázali jim leteckou techniku v hangárech i pod širým nebem. Žáci si mohli letadla prohlédnout nejen zvenku, ale dostali možnost usednout za knipl letounu L-39 Albatros i vrtulníku Mi-24/35.
  více
 • Nejlepší sběrači papíru řádili v AQUAPARKU

  Za sběr vyškovský AquaparkŽáci tříd 2.A a 6.A ZŠ Velké Pavlovice se po zásluze stali vítězi ve sběru starého papíru. Za odměnu dostali celý školní rok slibovaný a pro ně vysněný zájezd do vyškovského AQUAPARKU. Aby nebyl výlet nudný, vypravili se na něj vlakem a to hned se dvěma přestupy – v Zaječí a v Brně. Což byl pro některé účastníky „sběrového plavčení“ možná ještě větší zážitek než samotné vodní i podvodní řádění...
  více
 • POHÁDKOVÉ NOCOVÁNÍ ve školní družince

  První velké družinové nocováníZ pátku na sobotu, 15. až 16. čer- vna 2012, se uskutečnila ve školní družině ZŠ Velké Pavlovice netra- diční a o to atraktivnější akce s názvem „Pohádkové spaní ve školní družině“. Tuto neobvyklou zábavu v ještě neobvyklejším čase připravily pro své malé družinkové svěřence paní vychovatelky zcela poprvé. Byla to tedy velká družinová premiéra a pro mnohé děti se jednalo o úplně první spaní mimo domov a bez rodičů...

  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 7/2012

  Svaz integrované produkce hroznů a vína  nabízí vinařům k dispozici 7. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 25. týden (18.6. - 24.6.2012). Originál zprávy si můžete stáhnout ZDE. Máte-li zájem o pravidelné zasílání Situační zprávy o ochraně révy vinné elektronickou poštou na Vaši e-mailovou adresu, volejte na TIC Velké Pavlovice tel.: 519 428 149 nebo nám napište na e-mail: infocentrum@velke-pavlovice.cz. Jako registrační údaj stačí vaše jméno a e-mailová adresa.

  více
 • Oprava chodníku na hřbitově

  Pracovníci služeb města začali s postupnou opravou chodníků na místním hřbitově. Vzhledem k  neuspořádanému umístění hrobů je cílem dát postupně do pořádku alespoň hlavní cestní síť.
  více
 • Výsledky tenisových utkání 16. a 17. června 2012

  O víkendu odehráli naši mladí tenisté další mistrovské zápasy. V sobotu starší žáci podlehli v Blansku 4 : 5. V neděli mladší žáci sehráli poslední utkání sezóny a na domácích kurtech vybojovali cenné vítězství 5 : 4. Hlavně hoši zabojovali a uhráli všech 5 vítězných bodů. Dorost také v neděli odehrál poslední zápas sezóny na kurtech v Tuřanech. Nakonec jsme odešli poraženi celkových skóre 2 : 7.

  více
 • Pojede se AGROTEC RALLY, čekají nás uzavírky komunikací

  Ve dnech 22. a 23. června se v okolí Hustopečí koná VIII. AGROTEC PETRONAS SYNTIUM RALLY 2012. Pro návštěvníky i obyvatele to znamená nutnost připravit se na uzavírky komuni -kací. V pátek 22. června od 17. 00 – 2.00 hod. nebude možné vjíždět na zkratku do Bořetic, a to ani z hlavní silnice, ani z jiných přilehlých komunikací či polností. V sobotu 23. června 2012 bude od 11.00 - 20.00 hod. uzavřena komunikace Velké Pavlovice – Němčičky – Bořetice již z Velkých Pavlovic.
  více
 • Střelby na loveckém kole

  V neděli 17. června se v krásném prostředí velkopavlovické myslivny konaly střelby na loveckém kole O pohár města Velké Pavlovice. Letošního ročníku se zúčastnilo 28 střelců. Pohár a první místo získal Lubomír Chylík, který nastřílel 77 bodů, druhé místo si vystřílel Radek Chalupník také se 77 body a třetí skončil Zdeněk Růžička se 75 body. Z velkopavlovických střelců se nejlépe umístnil Jan Krejčiřík, který si vystřílel osmé místo.

  více
 • Výsledky víkendové kopané - 16. a 17. června 2012

  Ilustrační fotoO víkendu ve dnech 16. a 17. června 2012 sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice poslední 3 zápasy sezóny JARO 2012. A mužstvo vyhrálo nad Bučovicemi 5:3, B mužstvo pohrálo v Pohořelicích 6:1 a Dorost zvítězil nad Ždánicemi 6:0. Fotbalisté TJ Slavoj tímto děkují všem svým věrným fanouškům za podporu, hojnou návštěvnost na zápasech a již nyní se těší v podzimní sezóně na shledanou!

  více
 • Do Modrých Hor i na Slunečnou míří návštěva z Filipín

  Kravihorskou republiku uctívají i na vzdálených FilipínáchV úterý 19. června 2012 cca v 10 hodin dopoledne přicestuje na oficiální přátelskou návštěvu ho- norární konzulka Svobodné spol- kové republiky Kraví Hora na Filipínách, slečna Sheryl Paig. V České republice se zdrží asi 3 týdny a při této příležitosti navštíví obec Modrých Hor Bořetice a jak se nechala slyšet, možná i rozhlednu Slunečná ve Velkých Pavlovicích...
  více
 • Král Knihoslav I. uvítal prvňáčky mezi novými čtenáři

  Pasování prvňáčků na čtenáře (Foto © 2012 Karolína Bártová)Slunečný, třešněmi a na dveře kle- pajícími prázdninami vonící pátek, dne 15. června 2012, se bezpo- chyby zapíše tučným písmem do života letošních prvňáčků navště- vujících Základní školu ve Velkých Pavlovicích. Právě v tento den byli pozváni králem Knihoslavem I. do místní knihovny, aby zde pod jeho přísným dohledem prokázali své čtenářské znalosti a dovednosti a stali se tak právoplatnými čtenáři. Určitě nikoho nepřekvapí, že všichni šikovní školáčci náročným trojlístkem zkoušek prošli a byli ke své obrovské radosti pasováni do řad pravoplatných knihomolů...
  více
 • Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!

  Ve čtvrtek 14. června se obě první třídy vypravily na školní výlet do ZOO Hodonín.  Po několika uplakaných dnech se na děti usmálo sluníčko a tak nic nebránilo tomu, aby si výlet opravdu užily. ZOO v Hodoníně je oblíbeným místem dětských výletů, spousta zajímavých zvířat, velmi oblíbený kontaktní dvorek s domácími zvířátky a několik dětských hřišť s nejrůznějšími atrakcemi udělají z výletu den plný zážitků.
  více
 • Čtyři zlaté z Prešova pro velkopavlovické vinaře

  Z mezinárodní soutěže vín Muvina 2012, která se ve dnech 7. – 9. června konala již posedmnácté ve slovenském Prešově, si moravští a čeští vinaři odváží 56 zlatých medailí, jednu velkou zlatou a titul Championa. Čtyři zlaté medaile si z Prešova odváží i velkopavlovičtí vinaři. Marek Lacina za Zweigeltrebe rosé 2011, Vinařství Baloun za Ryzlink vlašský pozdní sběr 2011, Vinařství Halm za víno Frankovka modrá zemské 2011 a Víno Zborovský za Muškát Ottonel pozdní sběr 2011.
  více