Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2012 (červenec, srpen, září)

 • Květinové záhony v mateřské školce

  Po dokončení pěšinek, cestní sítě, vybudování závlahy a výsevu trávníku pokračují další práce podle projektu rekonstrukce zahrady u mateřské školky. Do záhonů byly vysazeny trvalky a traviny, které svým postupným kvetením budou zkrášlovat zahradu během vegetačního období. Traviny budou působit dekorativně i v zimním období.

  více
 • Volba stárků - HODY 2012

  První prázdninovou sobotu, 30. června 2012 si mezi sebou velkopavlovická chasa volila stárky a sklepníky. Volba stárků je první krok k úspěšným hodům. Kteří hoši tedy půjdou v čele letošního slavnostního hodovního průvodu?

  více
 • Velkopavlovická vinařská ulička ve zprávách ČT

  Novou dominantou města se již nyní stává nepřehlédnutelná vinařská ulička Starohorka. Z patnácti archivních sklepů je již třináct zamluvených. Ve vinařské uličce Starohorka najdou zázemí podnikatelé. Jejich zvláštností je supermoderní architektura, která nachází své obdivovatele, ale také kritiky. Na reportáž ČT 1 z 30. června 2012 o vinařské uličce Starohorce se můžete podívat ZDE, cca ve 39. minutě.
  více
 • Muzikálová premiéra JÁNOŠÍKA sklidila obrovské ovace

  Muzikál JánošíkV pátek, dne 29. června 2012, se uskutečnila v Domě kultury ve slovenské Senici premiéra dět- ského muzikálu Jánošík, ve kte- rém účinkují i žáci ZUŠ Velké Pavlovice. Slavnostního zahájení se zúčastnil primátor Senice RNDr. Ľubomír Parízek a za Velké Pavlovice místostarosta Ing. Zdeněk Karber. Nutno podotknout, že se předpremiéra muzikálu konala ve V. Pavlovicích a to ve středu 27. června 2012, kdy ji shlédli žáci I. stupně ZŠ a nižšího stupně gymnázia...

  více
 • Kraj André - kraj vína, meruněk, slunečnic a fotografování

  Expedice Krajem André 2012 (Foto © 2012 František Kobsa)Expedice Krajem André je nejen výbornou příležitostí vyrazit si na kole mezi vinohrady, ale také možností pokochat se nádherou naší domoviny začátkem samot- ných prázdnin. Pole s obilím začí- nají nesměle zlátnout, meruňkové sady přímo září sytou oranožovou, vinice jsou zahaleny do bohatého zeleného listoví volajícího po pracovité ruce vinohradníkově a fotograf? Ten se umí dívat, kochat a vše dokumentovat. Nejen pro sebe, ale i pro všechny z nás. Panu Františku Kobsovi za nádherné a nápadité fotografie velmi děkujeme!

  více