Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2012 (červenec, srpen, září)

 • Práce na chodníku na hřbitově pokračují

  Oprava chodníku na hřbitově (Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber)Pracovníci stavební skupiny Slu- žeb města Velké Pavlovice pokra- čují na třetí a poslední části no- vého chodníku na hřbitově, která spojí dosud vybudované úseky. Po likvidaci staré dlažby, vybudování kufru s obrubníky se začíná s pokládkou nové betonové dlažby. Plocha mezi novým chodníkem a hroby je vysypána kačírkem.

  více
 • JUMPING? Vyskákejte stres i kila!

  Nalaďte se do pohody, nechte se unést vlnou emocí a vyskákejte přebytečná kila na JUMPINGU! Přijďte i s Vašimi dětmi a vyzkou- šejte dětský program jumpingu. Začali jsme sice již v září, ale stále máme volných několik posledních míst. Na speciálních trampolínkách skáčeme v malé tělo- cvičně v budově II. stupně ZŠ V. Pavlovice. Více informací získáte na telefonu 608 154 003, e-mailu: info@jumping-pavlovice.cz a nebo na webových stránkách, které budou v nejbližších dnech dokončeny a spuštěny www.jumping-pavlovice.cz. Termíny a volná místa po kliknutí na „více zde“. Těšíme se na Vás!

  více
 • Stromy adoptované rodinami jsou JEDINEČNÉ

  Předání ceny za 1. místou v soutěži O nejlepší enviromentální projektV prostorách zastupitelského sálu Krajského úřadu Jihomoravského kraje předala v úterý 25. září 2012 ředitelka úřadu JUDr. Věra Vojáč- ková ceny nejlepším v rámci sou- těže ekologických projektů obec- ních úřadů a institucí v Jihomo- ravském kraji. V letošním ročníku soutěže, která nesla název „Environmentální chlouba našeho regionu aneb čím jsme jedineční?“, byl z celkem 26 zúčastněných úřadů vyhod- nocen jako nejlepší projekt „Rodina adoptuje svůj strom“ městského úřadu Velké Pavlovice...

  více
 • Máte zájem o inzerci ve Velkopavlovickém zpravodaji?

  Ilustrační fotoV termínu od 3. do 10. října 2012 proběhne zpracování příspěvků pro Velkopavlovický zpravodaj 5/2011, který obdrží občané Vel. Pavlovic koncem měsíce října. Máte-li zájem o uveřejnění vašeho inzerá- tu, kontaktujte do středy 10. října 2012 redakci na tel.: 777 736 413 nebo e-mailem bartova@velke-pavlovice.cz. Platný ceník inzerce najdete po kliknutí na „více zde“.
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné č.21/2012

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 21. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 39. týden (24.9.2012 - 30.9.2012).  Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu PDF ZDE. Máte-li zájem o pravidelné zasílání Situační zprávy o ochraně révy vinné elektronickou poštou na Vaši e-mailovou adresu, volejte na TIC Velké Pavlovice tel.: 519 428 149 nebo nám napište na e-mail: infocentrum@velke-pavlovice.cz. Jako registrační údaj stačí vaše jméno a e-mailová adresa.

  více
 • Zářijové zprávičky ze ŠKOLNÍ DRUŽINY

  Školní dužinka (Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice)Po dvou měsících letních prázdnin začala pro všechny děti škola a současně s ní se pro mnohé žáčky z prvního stupně otevřela brána školní družiny. V letošním školním roce na Základní škole ve Velkých Pavlovicích opětovně fungují dvě oddělení, která mají na starost paní vychovatelky Naďa Slámová a Lenka Tesařová. Již během prvního týdne školy se do naší družiny přihlásila spousta dětí, mezi které jsme také rádi uvítali letošní prvňáčky...

  více
 • Svátek dětí s přicházejícím podzimem, to je DÝŇOBRANÍ * videoreportáž

  Šťastný úsměv dětí i maminek, to byl kolorit 4. ročníku dýňobraní konaného 21. září premiérově v nově zrekonstruovaném zámečku ve Velkých Pavlovicích. Na nádvoří Ekocentra Trkmanka bylo připraveno množství dýní různých tvarů. Dvaapadesát dýňových výtvorů lze zhlédnou před vstupem do budovy Ekocentra Trkmanka, kdy se ve večerních hodinách k rozzářeným dětským očím přidají i rozzářené dýně.
  více
 • Modré Hory versus Europoslanci * videoreportáž

  Na hřišti Celcicu Bořetice se hrála prestižní kopaná, ve které vítěz bere vše, poražený nic. Do konce mače však vůbec nebylo jasné, zda se hraje o dotace či jen o lahvinku vína. Atmosféra v ochozech odpovídala významu akce. Paní Műllerová přivezla na středový kruh hřiště v invalidním vozíčku veterána I. světové války Josefa Švejka a zavláli i proti unijní recesistické transparenty. Z ochozů se nesl zpěv, pískot ale i potlesk. Proč ne, vždyť Modrohorci rozdrtili Europoslance v poměru 5:2.

  více
 • Nově otevřené velkopavlovické letiště * videozáznam

  "Předpokládáme, že do Velkých Pavlovic budou přilétat, nebo přijíždět příznivci tohoto sportu. Tímto se ve městě a jeho okolí posílí turistický ruch, mající vliv i na prosperitu města." Ladislav Králíček, předseda Leteckého klubu Nad krajem André o.s. Velké Pavlovice. "Ty Pavlovice jsou zvrchu ještě pěknější než ze spodu. Je to úžasný zážitek a pokud bude mít někdo možnost, tak doporučuji, aby letěl. Těším se, že letci budou dobrým kolektivem a Velké Pavlovice zase posunou trošku dál." Ing. Pavel Procházka, starosta města Velké Pavlovice

  více
 • Studentský pohár z malé kopané odputoval do Senice

  V pátek 21. září 2012 se ve spor- tovní hale při Gymnáziu Velké Pav- lovice uskutečnil jubilejní V. ročník turnaje O putovní pohár starosty města Velkých Pavlovic v malé kopané středních škol. Turnaje se účastnila družstva gymnázií z Mikulova. Klobouk, Hustopečí, Senice a domácí školy z Velkých Pavlovic. Turnaj se hrál systémem vzájemných zápasů v jedné skupině a studenti předváděli spolužákům řadu zajímavých fotbalových momentů...

  více
 • Výsledky víkendové kopané - 22. a 23. září 2012

  O víkendu ve dnech 22. a 23. září 2012 sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj celkem sedm zápasů. Cenné vítězné body vybojovalo Béčko, Céčko, Dorost a Starší žáci. Naopak poraženi opustili zelený pažit hráči Áčka, Mladších žáků a Žen. Nejzajímavějšího výsledku dosáhl Dorost, když porazil milotického soupeře 0:7. Další výsledky po kliknutí na „více zde“.

  více
 • Třídíme s Hantaláčkem

  Napsali o nás; MF DNES * Velké Pavlovice, Hantály a.s. - Právě startuje recyklační program i soutěž pro školy ve sběru elektrického odpadu. Třídíme s Hantaláčkem – tak se jmenuje nový výukový program, který má i mladou generaci přivést k tajům odpadového hospodářství. Vymyslela ho společnost Hantály, která se stará o svoz odpadu na Břeclavsku, a akci připravila pro letošní podzim.

  více
 • Pozvánka na mezikrajskou žákovskou fotbalovou soutěž

  Na fotbalovém stadionu TJ Slavoj ve Velkých Pavlovicích se usku- teční v úterý dne 25. září 2012 zápasy Mezikrajské soutěže žáků. V 11.00 hodin se utká výběr Jiho- moravského kraje ročník narození 2000 proti stejně starým soupeřům výběru Olomouckého kraje a ve 12.45 hodin se utkají tytéž výběry, ročníky narození 1999. Srdečně zveme všechny fanoušky!

  více
 • DÝŇÁCI strašáci rozsvítily Ekocentrum Trkmanka

  Veselé dýňobraní 2012 (Foto © 2012 Karolína Bártová)Veselé dýňobraní 2012 – toť ná- zev akce, která se sice uskuteč- nila ve Velkých Pavlovicích už po čtvrté, ale pro letošek v úplně novém nádherném kabátě! Akci uspořádala tak jako v předchozích ročnících městská knihovna ve spolupráci s TIC a SVČ při ZŠ, avšak nově přizvali do realizačního týmu rozjíždějícího se nováčka Ekocentrum Trkmanka. To se rádo přidalo a navíc, nabídlo svůj úžasný dvůr, který je nejen prostorný a pro děti a jejich dovádění jako stvořený, ale navíc je naprosto bezpečný. A dýňáci strašáci? Ty pro radost všech kolemjdoucích rozsvítily právě Ekocentrum Trkmanka – nádherně opravenou budovu zámečku...

  více
 • Vinium a.s. - výkup hroznů ve 39. týdnu

  Vinium, a.s. Velké Pavlovice oznamuje všem pěstitelům révy vinné, že ve 39. týdnu vykupuje od pondělí do soboty denně od 9.00 do 16.00 hod. odrůdy Müller Thurgau – 12,- Kč/kg, Veltlínské zelené - 12,- Kč/kg, Svato -vavřinecké 12,- Kč/kg a Modrý Portugal 13,- Kč/kg, slad min. 17° ČNM. Výkup bílých hroznů probíhá na centrále Vinium, a.s., modrých hroznů na Ostrovci. Podrobnosti po kliknutí ZDE.

  více
 • Happyend s létem ve vinorodé velkopavlovické krajině * videoreportáž

  Léto se s námi v minulých dnech pomalu loučilo Vančurovým citátem „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný.“ Zato ve čtvrtek, tři dny před předáním vlády podzimu, si nás léto pozvalo na happyend. Laskavé sluníčko vytáhlo do přírody vinohradníky, maminky s kočárky, pánečky se svými mazlíčky ale i fotografy a kameramany. Ti se rozhodli pořídit nevšední záběry končícího se léta roku 2012.

  více
 • Kolumbárium se dočkalo důstojné finální úpravy

  Finální práce na budování kolumbária (Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber)Slunečné dny letošního září zpříje- mňují pracovníkům stavební skupi- ny Služeb města Velké Pavlovice práce v terénu. V těchto dnech se intenzívně věnovali finálním úpra- vám pietního místa – kolumbária, které se nachází v proluce mezi kostelem Nanebevzetí Panny Marie a hřbitovem. Dokončena byla dlažba, vysazena zeleň, trávníky, nainstalovány truhlíky na květiny a lavičky k posezení.

  více
 • Pozvánka na Dny orby

  Ve dnech od 25. do 27. září od 9.30 do 15.00 hod. si ve Velkých Bílovicích můžete vyzkoušet orbu s orebnou sestavou Vari, kypření půdy rotavátorem nebo sázení a vyorávání brambor. Akce se koná na poli nedaleko Velkých Bílovic směrem od Velkých Pavlovic. Akce se koná ve spolupráci s velkopavlovickou prodejnou Modrohorské humno.
  více
 • NA PAVLOVSKÉ DOLINĚ * videoreportáž

  Tak se jmenuje v rekordně krátké době vyrobený poeticky laděný videodokument promítaný v nově rekonstruovaném velkopavlovickém zámečku pro místní i přespolní návštěvníky při slavnostním otevření EKOCENTRA TRKMANKA. Videostudio Grégr využilo archivní texty namluvené mistrem slova mluveného a vynikajícího českého herce Ladislava Lakomého a tyto mistrem namluvené skvosty osázelo videosekvencemi, z nově vznikajícího archivu ve formátu 16:9 v kvalitě HDV.

  více
 • Pozvánka na Den sociálních služeb

  Město Hustopeče ve spolupráci s regionálními poskytovateli sociálních služeb Vás srdečně zve na Den sociálních služeb. Akce se koná 24. září od 9.30 do 15.30 hod. na Dukelském náměstí. V uvedeném termínu se stane náměstí v Hustopečích prostorem pro zajímavá setkání s různými formami pomoci a péče, které existují pro seniory, lidi s postižením nebo znevýhodněním….
  více