Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2011 (leden, únor, březen)

 • Rezervace vstupenek na Májové otevřené sklepy zahájena!

  Měsíc máj – lásky čas … K lásce patří neodmyslitelně i výborná a jiskrná vína. Ta můžete přijet ochutnat do velkopavlovických Májových otevřených vinných sklepů – nabídneme Vám jen to nejlepší z nich … Velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic a Město Velké Pavlovice Vás tímto srdečně zvou na MÁJOVÉ OTEVŘENÉ VINNÉ SKLEPY 2011, které se uskuteční v sobotu 7. května 2011. Pro podrobné informace klikněte na "více zde".
  více
 • HLASUJTE PRO KAPLIČKU! Zbývají poslední hodiny!

  Opravená kaplička sv. Antonína PaduánskéhoPoslední hodiny hlasování dělí velkopavlovickou kapličku sv. Antonína Paduánského na Příčníkách od ukončení soutěže o zisk titulu „Nejlépe opravená památka roku 2011 Jihomoravského kraje – kategorie drobné stavby“. Tato výhra přinese Velkých Pavlovicím peněžní výhru v hodnotě 50.000,- Kč na další opravy památek.

  více
 • Poslední šance zarezervovat si SVŮJ STROM

  V rámci akce RODINA ADOPTUJE  SVŮJ STROM budou 16. dubna 2011 v lokalitě lesoparku u zastávky ČD v místech okolo kynologického cvičiště a nově vybudovaného hřiště pro Skatepark vysazeny nové okrasné stromky. Do dnešního dne se přihlásilo již 17 zájemců o vysazení „SVÉHO STROMU“. A protože stromků je jen omezený počet, vyzýváme rodiny, které mají zájem se k této akci připojit, aby se co nejdříve nahlásily na Městském úřadě ve Velkých Pavlovicích (osobně nebo na telefonu 519 428 101)
  více
 • Nová kanalizace na Trávnících

  Nově budovaná větev kanalizace na ulici Trávníky je již téměř hotova. Pracovníci služeb města dokončují šachty a v několika následujících dnech bude ulice Trávníky a polní cesta do Staré hory provizorně zprůjezdněna.
  více
 • Vázání vinic

  Proudění mízy v tažních keřů révy vinné zvyšuje jejich pružnost a usnadňuje jejich vázání k drátěnce. Příznivé jarní počasí přálo této etapě v péči o révu a tak valná většina vinic je již povázána. V příštích týdnech čeká vinohradníky postřik vinic proti přezimujícím stadiím chorob a škůdců.
  více
 • Večer s Vlastimilem Vondruškou

  Ve středu 30. března se ve výstavním sále velkopavlovické radnice konal literárně divadelní večer s Vlastimilem Vondruškou, doprovázený písněmi Petra Traxlera. Návštěvníci se scházeli již dlouho před plánovaným začátkem, aby si zajistili místa. Známý autor historických detektivek je mimo jiné i poutavým vypravěčem. Návštěvníkům včera vyprávěl o sobě, o svých spisovatelských začátcích i o tvorbě historické beletrie.
  více
 • Sortiment firmy AGRICO v nových prostorech

  Ilustrační fotoVážení spoluobčané, letošní rok je tomu přesně 20 let, kdy poprvé otevřela firma Agrico svoji prodejnu. Začátky byly velmi úspěšné, neboť všichni chtěli restituovat políčka svých rodičů za účelem pěstování hroznů vína, ovoce a zeleniny. Velká poptávka po malé zemědělské mechanizaci nás přesvědčila ke konání úspěšných výstav zemědělské techniky...

  více
 • Pozor na zloděje!

  V našem městě byl zaznamenán nárůst krádeží. Zloději už nekradou pouze nezabezpečené věci, ale nebojí se vloupat ani do různých chatek či chatrčí u vinic, nebo dokonce do garáží, které jsou uzamčeny ať už zámkem visacím nebo klasickým. Zaznamenány jsou i krádeže drobného majetku ze dvorů domů. Doporučujeme občanům, aby si řádně zabezpečili své nemovitosti, ve kterých dražší věci uchovávají.

  více
 • HLASUJTE PRO KAPLIČKU! Jdeme do finále!

  Kaplička sv. Antonína Paduánského na Příčníkách (Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber)Poslední dva dny hlasování dělí velkopavlovickou kapličku sv. Antonína Paduánského na Příčníkách od ukončení soutěže o zisk titulu „Nejlépe opravená památka roku 2011 Jihomorav- ského kraje – kategorie drobné stavby“. Tato výhra přinese Velkých Pavlovicím peněžní výhru v hodnotě 50.000,- Kč na další opravy památek. Hlasujte a SMSkujte, pomozte naší památce k vítězství! Děkujeme za každý hlas! (Pro podrobnosti ohledně hlasování klikněte na "více zde".)

  více
 • Nesmělý březnový východ slunce...

  Východ slunce (Foto © 2011 Ing. Jaroslav Benda, Ph.D.)Stará česká pranostika říká „Březnové slunce má krátké ruce“, je to však tvrzení ryze pragmatické až strohé, jedním dechem si říkající o trošku melancholičtější rozvinutí. Což takhle „… když březnové sluníčko pohladí, mysli a úsměvu člověka lahodí.“ Sluneční paprsky měsíce března jsou ještě slabé a malátné, zvláště po letošní nekonečné zimě, která se nezvykle dlouho zabydlela i u nás, na jihu Moravy...

  více
 • Lidé si nedají pokoj - v neděli i pondělí zase vypalovali trávu

  Přestože je vypalování porostů podle zákona o požární ochraně striktně zakázáno, vyjížděli velkopavlovičtí hasiči v neděli 27. března v 15.18 hod. k požáru trávy o rozloze 5 x 300 metrů mezi Velkými Pavlovicemi a Nemčičkami. Aby bylo možné dostat se blíže k místu požáru, bylo potřeba odstranit za pomocí pily větve zasahující do cesty. Po odjezdu z místa prvního požáru byl jednotce telefonicky ohlášen další požár trávy mezi Velkými Pavlovicemi a Bořeticemi...
  více
 • Jarní úklid ve videoreportáži

  sobotu 26. března se ve Velkých Pavlovicích již od samého rána uklízelo. Občané města uposlechli výzvu městského úřadu a v dopoledních hodinách udělali důkladný jarní úklid zahrad a předzahrádek, odpoledne se pak řada z nich přidala k velkému jarnímu úklidu nejen v ulicích města, ale i jeho okolí. Na konci dne byly všechny přistavené velkoobjemové kontejnery zcela naplněné. Po sobotním úklidu je naše město a jeho okolí zase čistější a krásnější.

  více
 • Učme se dívat

  Žáci ZŠ na výstavě fotografií (Foto © 2011 Karolína Bártová)

  Výstavu vybraných fotografií ze soutěže „O nejhezčí fotku měsíce“ si do městské knihovny přišly v pátek 25. března 2011 prohlédnout tři třídy žáků velkopavlovické základní školy. Přestože prostory knihovny umožňují vybrat pro výstavu pouze omezený počet fotografií, pro žáky byla i tato malá exkurze do světa umění něčím novým...

  více
 • Kostelní píšťalové varhany procházejí rekonstrukcí

  Oprava varhan ve velkopavlovickém kostele (Foto © 2011 Věra Ševčíková)V roce 2011 uplynulo již dlouhých 90 let od pořízení varhan pro místní barokní skvost - kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích. Varhany byly tehdy zakoupeny za 26.184,- Kč. Jejich dnešní, v pořadí již třetí větší oprava, bude stát částku mnohokrát vyšší – 120.000,- Kč. Podrobnosti o rekonstrukci a financování náročného díla se dočtete v příspěvku Mgr. Petra Papouška (po kliknutí na „více zde“)…

  více
 • Vedení města se sešlo s podnikateli

  Na základě pozvání starosty města se v minulém týdnu uskutečnilo setkání rady města se skupinou investorů, kteří se v současné době zajímají o investiční příležitosti ve městě. Na setkání se hovořilo o rekonstrukci zámečku, záměru využití sýpky, přestavbě šlechtitelské stanice a také o výstavbě vinařské uličky v lokalitě Stará Hora. „Každá investice, která je ve městě v současné době realizována či se připravuje, je vítána. Přináší pracovní příležitosti, zvyšuje úroveň života ve městě i povědomí o Velkých Pavlovicích“, řekl  starosta města Pavel Procházka.

  více
 • Takřka šest set rukou pro jarní úklid Velkých Pavlovic

  Úklid okolo města V. Pavlovice (Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber)Téměř tři stovky členů organizací, klubů a spolků se zapojilo v sobotu 26. března 2011 do jarního úklidu města a jeho okolí. Pracovali myslivci, kynologové, Klub přátel country, rybáři, tenisté, zahrádkáři, Liga lesní moudrosti - kmen Vlků, hasiči, T.J. Sokol, ekologický kroužek gymnázia, sdružení JPK, chasa, o.s. Víno z Velkých Pavlovic, Letecký klub Nad krajem André, pracovníci MěÚ a služeb města...

  více
 • Ve městě se uklízelo aneb velké jarní smejčení!

  Uklízely i děti! (Foto © 2011 Karolína Bártová)Město Velké Pavlovice zažilo dnes, v sobotu dne 26. března 2011, neobvykle pracovní den. Téměř všechny zájmové spolky a organizace se daly pod vedením městské radnice do velkého jarního úklidu. Ten byl zaměřený především na sběr odpadků ve městě i jeho nejbližším okolí, na ořez náletových dřevin s následným štěpkováním a odvozem, vyhrabávání staré trávy a listí z travnatých ploch veřejných prostranství apod...

  více
 • Nezapomeňte včas ošetřit meruňkové stromy

  Květy meruněk.... (Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber)Teplé jarní dny s intenzivním slunečním svitem bleskurychle probouzejí přírodu. K životu se mají i ovocné stromy meruněk, které pomalu ženou do květu. A to je ta pravá doba pro včasné ošetření sadů proti moniliovému úžehu květů peckovin. Návod a rady ohledně optimálního a účinného ošetření naleznete po kliknutí na „více zde“.
  více
 • Kaplička sv. Antonína Paduánského ve videoreportáži

  Drobná sakrální stavba poklony sv. Antonína Paduánského byla městem Velké Pavlovice  v roce 2010 opravena. Videostudio Grégr připravilo reportáž nejen ze stavebních prací na opravě poklony, ale i slovní ohlédnutí faráře velkopavlovické farnosti Mgr. Petra Papouška na život světce Antonína Paduánského s následnou výzvou: Hlasujte v soutěži Jihomoravského kraje o nejlépe opravenou památku JMK v roce 2010 pro poklonu sv. Antonína Paduánského.

  více
 • Nezapomeňte na sčítací formuláře!

  Vážení občané! Rozhodným okamžikem pro správné údaje sčítání lidí domů a bytů je noc z 25. na 26. března 2011. Nezapomeňte vyplnit doručené formuláře. Veškeré podrobné informace a pokyny o sčítání lidu, naleznete na webových stránkách pod adresou www.scitani.cz. Zájemci o on-line vyplnění formulářů a elektronický způsob jejich odeslání budou mít možnost vyplnit je až po rozhodném okamžiku, tedy ve dnech od 26. března do 14. dubna 2011.

  více