Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2011 (duben, květen, červen)

 • Základka má za sebou atletickou olypiádu žáků II. stupně

  Olympiáda na II. stupni ZŠSportovní olympiáda na závěr školního roku se stala pro velkopavlovickou Základní školu již tradiční záležitostí. Pro školní rok 2010-2011 byla tato oblíbená akce zahájena ve středu 22. června 2011, kdy se do řad atletů postavili žáci II. stupně ZŠ. Počasí už od rána všem sportovcům i přihlížejícím fandícím spolužákům přálo a tak se nevyhnuli, především v odpoledních hodinách, pořádnému horku...
  více
 • Hasiči soutěžili v Tvrdonicích

  Ve Tvrdonicích se v sobotu 18. června sjelo třináct mužských a šest ženských družstev, která bojovala v požárním sportu O pohár Obce Tvrdonice. Za Velké Pavlovice soutěžila dvě družstva "A" a "B". Družstvo "A" s téměř veteránským věkovým průměrem - 32 let skončilo na pěkném pátém místě. Družstvo "B" platí nováčkovskou daň a skončilo na chvostu výsledné listiny.
  více
 • Velkopavlovické VINAŘSTVÍ BALOUN získalo medaile na prestižní zaoceánské soutěži

  Velkopavlovický vinař Radomil BalounNapsali o nás; Břeclavský deník 22. 6. 2011 * Velké Pavlovice – Velkopavlovické Vinařství Baloun si připsalo další úspěch do své bohaté sbírky. Na soutěži International Wine Competion v San Franciscu získalo jednu stříbrnou a čtyři bronzové medaile. „Na tuto výstavu jsme dávali naše vína potřetí. Předtím jsem neposílal do světa více vzorků. Do Kalifornie jich putovalo šest a máme pět medailí, což je pěkné,“ pochvaloval si výsledek majitel vinařství Radomil Baloun...

  více
 • Mistrovství ČR dospělých v rybolovné technice

  O víkendu 18. a 19. června se v Kroměříži konalo Mistrovství ČR dospělých v rybolovné technice. Zástupce Velkých Pavlovic a trenér kroužku rybolovné techniky, Ing. Jiří Šula skončil 17. v pětiboji ze 45 závodníků v kategorii mužů, 12. v sedmiboji i v devítiboji a byl i členem bronzového týmu MRS Brno. Velké Pavlovice měly na mistrovství nejen soutěžící, ale i tři rozhodčí. V roli rozhodčích se mistrovství zúčastnili Jiří Šula st., Marie Šulová a Václav Halm ml.
  více
 • NOVINKA NA WEBU - on-line zpravodajství meteostanice

  Dne 15. června 2011 jsme prostřednictvím webových stránek města Velké Pavlovice informovali širokou veřejnost o zprovoznění dvou nových automatických meteostanic na katastru města Velké Pavlovice (celá zpráva po kliknutí ZDE). Jen pár dnů na to byl na adrese www.velke-pavlovice.cz zřízen nový odkaz s názvem Meteostanice, kde se po kliknutí okamžitě dovíte aktuální meteorologická data posbíraná na stanici Šlechtitelská stanice vinařská. Ale tím náš novinkový servis nekončí!
  více
 • Piták: U fotbalu chci zůstat

  Jaromír Piták - trenér velkopavlovických fotbalistůNapsali o nás; Břeclavský deník 22. 6. 2011 * Velké Pavlovice - Dotáhl Velké Pavlovice dvě sezony po sobě k třetím místům v I.A třídě. Na víc jeho tým neměl, přesto předváděl líbivý ofenzivní fotbal. „Sportovně jsme na kluby před námi neměli,“ uznal trenér Jaromír Piták. Rozhovor s dlouholetým trenérem fotbalistů velkopavlovické TJ Slavoj otevřete po kliknutí na "více zde"...

  více
 • Snímání stropů na Zámečku

  Firma MSO servis spol. s r.o. 21. června 2011 započala pomocí těžké techniky s demontáží  dřevěných stropů na části objektu Zámečku. Staré stropy, napadené dřevomorkou, budou nahrazeny železobetonovou konstrukcí.
  více
 • Skvělé zážitky na Jihlavě u Mohelna

   V pátek 17.6.2011 v odpoledních hodinách vyrazili členové T.J. Sokol Velké Pavlovice na 1. Turisticko-vodácký sportovní víkend. Prožít víkend  v přírodě mohli jak členové, tak i nečlenové Sokola. Sraz jsme si domluvili na Veřejném tábořišti Fiola na řece Jihlavě u Mohelna. Počasí, ač byla   předpověď nepříznivá, vyšlo. Bylo slunečno a teplo, jen v sobotu pro osvěžení spadlo pár kapek deště.

  více
 • Velkopavlovické otevřené vinné sklepy v České televizi

  V sobotu 18. června 2011 vysílala Česká televize v pořadu Týden v regionech reportáž o putování po vinařských stezkách a o možnostech navštívit vinařství nebo vinotéku. Redaktorka České televize se rozhodla ověřit si proklamované sliby na vlastní kůži, a na kole navštívila Znojemsko, okolí Pálavy i Velké Pavlovice. Právě Velké Pavlovice a služby velkopavlovických vinařů ze spolku Víno z Velkých Pavlovic vyšly z hodnocení vítězně

  více
 • NEZAPOMEŇTE!!! V sobotu startuje expedice do KRAJE ANDRÉ, letos již po šesté!

  Expedice Krajem André (Foto © 2010 František Kobsa)Školou povinní stříhají poslední dílky metru dělících je od vysvědčení, vysněné prázdniny jsou na dosah ruky, začíná období toulek po kraji, nejen pěšky, ale i na kole. Pojďte se tedy vydat třeba do Kraje André a to přímo na expedici, která se bude letos konat šestým rokem. A v žádném případě se nemusíte obávat rutinní nudy či stereotypu. Stále stejná akce, ale vždycky trošku jiná a nová!
  více
 • Dětem se dostalo svátosti Svatého přijímání

  Ve velkopavlovické farnosti je tradicí udělovat první eucharistii dětem navštěvující 3. ročník základní školy. Třetí červnovou neděli (19. června) přijalo tuto svátost pod vedením P. Mgr. Petra Papouška osm dětí z Velkých Pavlovic. Kostel byl slavnostně a harmonicky vyzdoben v bílé barvě, která je symbolem dětské čistoty, stejně jako bílé slavnostní šaty děvčat a rovněž bílé košile chlapců. Celou slavnost provázel zpěv schóly Boží Děcka.

  více
 • Plán podzemí rotundy se vinařům líbí

  Vizualizace velkopavlovické sklepní rotundyNapsali o nás; Břeclavský deník 21. 6. 2011 * Velké Pavlovice - Velkopavlovičtí chtějí mít pod bývalým zámečkem sklepy a místnost na způsob rotundy. Zapojí se i tamní vinaři. To tu ještě nebylo. Podzemní rotunda a kolem uspořádané sklepy. S takovým plánem přišel velkopavlovický starosta Pavel Procházka. A větší vinařské firmy jsou mu nakloněné. Aby ne, když plán počítá s tím, že z podzemního centra povedou chodby do vinařských firem.

  více
 • Tenisté doma vybojovali vítězství

  V sobotu odehráli starší žáci poslední zápas na domácí půdě a podali asi nejlepší výkon sezóny. V boji o druhé místo zvítězili nad TK Vyškov 5:4, když rozhodoval až poslední zápas dne. Tenisový maraton skončil až po 9 hodinách krásných tenisových zápasů po18. hodině. V sobotu ve Velkých Bílovicích zakončí sezónu a všichni věříme, že opět vítězně. V neděli mladší žáci nastoupili v posledním mistrovském zápase proti STK Břeclav. Všichni naši hráči předvedli dobré výkony a po přesvědčivé výhře 7:2 jsme mohli přejít k oslavám historického postupu našich nejmladších tenistů.
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 7/2011

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 7. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 25. týden (20.6.2011 - 26.6.2011). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE. Máte-li zájem o pravidelné zasílání Situační zprávy o ochraně révy vinné elektronickou poštou na Vaši e-mailovou adresu, volejte na TIC Velké Pavlovice tel.: 519 428 149 nebo nám napište na e-mail: infocentrum@velke-pavlovice.cz. Jako registrační údaj stačí vaše jméno a e-mailová adresa.

  více
 • Dobojováno aneb fotbalisté ukončili sezonu

  "B" mužstvo velkopavlovického TJ SlavojV sobotu a neděli sehráli fotbalisté TJ Slavoj Velké Pavlovice poslední mistrovská utkání fotbalové sezony 2010-11. Tento ročník byl pro Slavoj velmi úspěšný, "A" mužstvo ve velmi silné I.A třídě, skupiny B, obsadilo krásné 3. místo za Mutěnicemi a Kyjovem. "B" mužstvo se stalo nejlepším mužstvem III.třídy skupiny B a vybojovalo si postup do okresního přeboru a družstvo dorostu skončilo v I.B třídě, skupině C na krásném 6. místě.

  více
 • Střelby na lovecké kole

  V neděli 19. června se na myslivecké střelnici konaly střelby na loveckém kole O pohár města Velké Pavlovice. Svůj postřeh, pevnou ruku a dobrou mušku předvedlo 34 střelců. Pohár a první místo získal Jakub Zapletal, který nastřílel 74 bodů, druhé místo si vystřílel Josef Žák se 73 body a třetí skončil Josef Němeček se 72 body.
  více
 • Výsledky víkendové kopané 18. - 19. června 2011

  O víkendových dnech 18. a 19. června 2011 sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj další zápasy. Áčko zvítězilo nad Slavkovem 1:0, Béčko vyhrálo nad Uherčicemi 3:1 a Dorost zvítězil nad Slavkovem 1:0. Základna na turnaji EON cup v Břeclavi sehrála šest zápasů. Proti Petrovu prohrála 0:1, proti Slavičínu prohrála 0:2, s Podivínem zvítězila 2:1, Mutěnicím podlehla 0:2, s RSM Hodonín prohrála 0:4 a s Dubňany prohrála 0:3. Základna celkově obsadila desáté místo.
  více
 • Dvě jednou ranou

  Revitalizovaný velkopavlovický rybník se může chlubit nejen kvalitou vody, ale také rekordními rybími úlovky. Jen jeden den po zahájení dravcové sezóny se mohl Jiří Šula mladší radovat z krásného a zajímavého úlovku. Z vod našeho rybníka se mu podařilo vylovit štiku o délce 85 cm, která se se svou dravostí a kanibalismem moc neskrývala, po vytažení na břeh ze sebe vydávila další štiku dlouhou 54 cm.

  více
 • Holubi míří na dlouhou trať

  V pátek 17. června bylo před velkopavlovickou chovatelskou halou neobvykle rušno. Na I. závod dlouhých tratí Aachen 1 zde své holuby nasazovali holubáři z celé jižní Moravy. Šedesát dva chovatelů ze ZO chovatelů poštovních holubů Břeclav, Hustopeče, Lednice, Mikulov, Rakvice, Velké Pavlovice a Křepice vyslalo 335 holubů na závod dlouhý 798 km. Celkem se závodu zúčastní 2000 holubů.

  více
 • Slavnostní rozloučení s deváťáky

  Ve středu 29. června 2011 v 9 hodin proběhne slavnostní rozloučení s žáky devátých ročníků naší školy, které se uskuteční na radnici ve Velkých Pavlovicích. Srdečně zveme všechny příbuzné, známé a kamarády.

  více