Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2010 (leden, únor, březen)

 • Jana Tesařová postoupila do finále

  Minulý týden jsme informovali o účasti velkopavlovické zpěvačky a studentky Jany Tesařové na konkurzu na roli v muzikálu ROBIN HOOD. Jana se probojovala do čtrnáctky finalistů. Sedm potenciálních Robinů a sedm Marian vybrali tvůrci projektu – Ján Ďurovčík, Gabriela Osvaldová, Michal Kocourek a Ondřej Soukup z více než tisícovky uchazečů. O tom, kdo postoupí dál budou formou sms zpráv rozhodovat televizní diváci. Janě držíme palce a naše sms má jisté!

  více
 • Tvořivé soboty s velikonoční tématikou

  S měsícem březnem se na Středisku volného času rozproudila atmosféra jarního vyrábění. Přicházející jaro bylo pro nás velkou inspirací, a tak jsme se s radostí pustili do dalšího cyklu „tvořivých sobot". Postupně jsme se věnovali výrobě slámových velikonočních vajíček, kurzu pedigu a výrobě jarních dekorací na výzdobu stolu.

  více
 • Fotbalisté zahajují sezónu

  V průběhu zimní přestávky došlo v kádrech družstev mužů Slavoje k několika změnám. Obě družstva zahajují sezónu tento víkend. „A“ mužstvo zajíždí v neděli odpoledne do Rohatce a „B“ mužstvo hraje v neděli dopoledne ve Vranovicích. Mužstvo dorostu atakují různá zranění a nemoci a trenéři se budou v průběhu jara potýkat s úzkým kádrem. Dorost zahajuje také tuto neděli a zajíždí do Rohatce...
  více
 • Berendsen se připravuje na slavnostní otevření

  V pátek 26. března ve 14.00 hod. bude ve Velkých Pavlovicích slavnostně otevřena provozovna firmy Berendsen, která je první v České i Slovenské republice. Slavnostního otevření se zúčastní vedení firmy z Londýna a Kodaně, dánský velvyslanec Ole E. Moesby, náměstkyně hejtmana JMK Ing. arch. Anna Procházková a starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka.
  více
 • Sháníte stavební parcelu?

  Obec Němčičky nabízí k prodeji pozemek parc. číslo 515/177 o výměře 802 m² v k.ú. Němčičky, lokalita Nová Hora - pro výstavbu rodinného domu, minimální cena 340 000 Kč. V ceně pozemku je kanalizační a vodovodní přípojka, a přípojka el. energie. Písemné nabídky budou přijímány na adrese Obec Němčičky, č.p. 221, 691 07 do 9. dubna 2010 do 14 hodin.  Bližší informace na tel. 519 430 750.

  více
 • Nálepka může zachránit život domácího zvířete

  Stále častěji se můžeme setkat s těmi, jimž není lhostejný osud a bezpečí obyvatel a jejich domácích zvířat. Takovým počinem je i nálepka, která má záchranáře informovat o přítomnosti zvířete v objektu. Nálepka informuje také o důležitých telefonních číslech a může i varovat záchranáře před agresivními zvířaty. Více informací ZDE, nebo na tel.: 731 580 395 

  více
 • Na hasičské zbrojnici měli veselo

  Za doprovodu učitelek přišly ve středu dopoledne děti z Mateřské školy na návštěvu k velkopavlovickým hasičům. Děti byly seznámeny se všeobecnou činností hasičů, bylo jim řečeno s čím se hasiči mohou potkat u zásahů, kam se vlastně dovolají jejich rodiče, když volají na 112 nebo 150,  a  také byla dětem ukázána výstroj hasičů. Děti si prohlédly obě dvě cisterny, ale největší odměnou pro ně bylo, že si mohly sednout i do kabiny hasičského auta a byl jim puštěn maják se sirénou.

  více
 • Typické i netypické kraslice na SVČ

  V pravidelném Pondělkování jsme před Velikonocemi  nemohli opomenout výrobu kraslic, která neodmyslitelně k Velikonocím a jaru patří. Dětem jsme se snažili nabídnout rozmanité techniky zdobení vajíček. Barvili jsme výfuky mramorovacími barvami, polepovali těstovinou nebo drobnými obrázky, zdobili přírodninou a vytvářeli drobná „hnízděčka“ s vajíčky.

  více
 • WOLKERŮV PROSTĚJOV - krajské kolo

  Krajské kolo recitační soutěže Wolkerův Prostějov se konalo v sobotu 20. března v Brně. Gymnázium Velké Pavlovice po delší časové odmlce mělo na této soutěži opět své zastoupení - Veroniku Bezvodovou, studentku 2.A . V reprezentativních prostorách Křišťálového sálu brněnské Staré radnice Veronika podala velmi dobrý výkon. Do užšího výběru se jí ale bohužel postoupit nepodařilo. Konkurence byla obrovská a kritéria poroty nevyzpytatelná.
  více
 • Velké Pavlovice z výšky

  Jsou různé způsoby, jak poznávat naše okolí. To se dá pozorovat nejen ze země, ale i ze vzduchu. S velkou radostí uveřejňujeme snímky Tomáše Havránka pořízené při létání na motorovém padáku. K zaslání fotografií autora inspirovaly právě webové stránky našeho města. Snímky nám nabízejí trochu jiný úhel pohledu na Velké Pavlovice a rozhlednu Slunečná. Za zaslané fotografie děkujeme!

  více
 • Pohádky z gramofonu děti okouzlily

  V pondělí 22. března jsme si do městské knihovny na poslechové dopoledne  aneb POHÁDKY Z GRAMOFONU pozvaly děti z mateřské školky. Všechny tři třídy si mohly vybrat, jakou pohádku si chtějí poslechnout, a tak se knihovnou neslo vyprávění o Červené karkulce, o Šípkové Růžence a Příběhy kocoura Mikeše. Kouzlo černé vinylové desky zapůsobilo i na tyto dětské posluchače a zcela je vtáhlo do děje...

  více
 • Potřebujete pomoc při vyplňování daňového přiznání?

  Ve středu 24. března od 8.00 do 17.00 hod. budou pracovníci finančního úřadu v zasedací místnosti MěÚ pomáhat s vyplňováním daňového přiznání.

  více
 • JANA TESAŘOVÁ úspěšně bojuje o roli v muzikálu ROBIN HOOD

  V neděli 24. 1. a v pondělí 25. 1. proběhla v Divadle Palace první kola castingů do nové talentové show Robin Hood – Cesta ke slávě, kterou od března uvádí Televize Prima. Dvě minulé neděle už proběhly záznamy z castingových kol, tuto neděli bude poslední záznam z castingů, kde ukážou výběr sedmi nejlepších "Robinů" a "Marian" a od příští neděle budou probíhat přímé přenosy.Velmi úspěšná je Jana Tesařová, zatím prošla všemi castingovými koly. Víc bohužel nemůžeme prozradit. Každopádně jí  držíme palce, protože se dostala daleko a soutěžit bude dál!

  více
 • Podvečerní čtení Karla Křivánka

  Autorské čtení svých básní a fejetonů měl v podvečer, ve čtvrtek 18. března, v našem městě dr. Karel Křivánek z Poštorné v rámci Měsíce čtenářů, kterým je již tradičně březen. Pracovnice městské knihovny a TIC mají velkou radost, že přišli jak posluchačky, tak posluchači a vytvořili pro autora vynikající, přátelskou a usměvavou atmosféru...

  více
 • Jarní údržba dřevin

  Již třetí rok za sebou arborista Ing. Martin Vrabec odborně pečuje o dřeviny v intravilánu města. Podle dlouhodobého plánu a posouzení aktuálního stavu stromů je nutné někdy přikročit i k vykácení stromů, které jsou napadeny houbovými chorobami, mají proschlé větve a vykazují příznaky skrytých vad ve kmenech a kosterních větvích a jsou tudíž potenciálně nebezpečné pro svoje okolí...

  více
 • Vinaři budou mít konferenci o rosé

  Ústav posklizňové technologie pořádá 14. dubna v aule Zahrad- nické fakulty v Lednici odbornou vinařskou konferenci s mezi- národní účastí na téma rosé. Zájemci se dozvědí zajímavosti o technologii výroby, skladování i marketingové strategii. Program konference ke stažení ZDE, přihláška na konferenci ke stažení ZDE.

  více
 • Dětští verbíři budou soutěžit v Hustopečích

  V sobotu 22. května se v Hustopečích, jako součást festiválku „Vítejte pod Pálavů“ uskuteční soutěžní přehlídka nejlepších dětských verbířů z regionu Hanáckého Slovácka. Celý festiválek proběhne na náměstí v Hustopečích a bude začínat ve 12.30. Přihlášení chlapci budou rozděleni do tří kategorií podle věku - do 9 let, od 10 do 12 let a od 13 do 15 let. Propozice na soutěž ke stažení ZDE, přihláška ke stažení ZDE.
  více
 • Tenisový klub vydává nový kalendář turnajů a soutěží

  Tenisový klub Velké Pavlovice www.pavlovickyopen.cz vydal nový sportovní kalendář akcí pro nadcházející sezónu, který Vám nyní přinášíme k nahlédnutí. Od 1.května 2010 začínají premiérově soutěže družstev JTS v kategoriích mladší žáci, starší žáci, dorost. V květnu také zahájí dva týmy soutěž družstev neregistrovaných hráčů regionu Podluží, v kategorii OPEN. Podrobný kalendář získáte po kliknutí na „více zde“. Srdečně Vás zveme a těšíme se na setkání s Vámi. Sportu zdar a tenisu zvlášť!
  více
 • Fotbalová sezóna JARO 2010 začíná již příští neděli

  TJ Slavoj – fotbalový oddíl, přináší svým příznivcům a fanouškům nový rozpis zápasů pro sezónu JARO 2010. Kompletní rozpis si můžete stáhnout a vytisknout po kliknutí ZDE. První zápas sehraje A mužstvo již příští neděli (28. března 2010 v 15.00 hod.) na hřišti Slavoje Rohatec. Nejen k tomuto zápasu vás velkopavlovičtí fotbalisté srdečně zvou!
  více
 • DVD Setkání stárků

  Od 16. března je na TIC Velké Pavlovice k prodeji DVD Setkání stárků. Pokud jste se Srazu stárků nemohli zúčastnit a nebo si jeho atmosféru chcete připomenout, můžete si DVD Setkání stárků  zakoupit za 120,- Kč.

  více