Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2010 (červenec, srpen, září)

 • Vzpomínka na Velkopavlovické vinobraní 2010 obrazem

  Přestože vinobraní již probíhá ve vinicích, díky krátkému filmu Videostudia Miroslava Grégra se můžeme přenést zpět na slavnost Velkopavlovického vinobraní 2010Zavzpomínejte a znovu prožijte např. slavnostní zahájení, krojovaný průvod a odhalení pamětní desky...
  více
 • Hvězdy předvečera Velkopavlovického vinobraní obrazem...

  Mistrovští instrumentalisté ze souboru Diabolské husle v čele s Janem Berkym ml. byly zlatým hřebem pátečního večera Velkopavlovického vinobraní 2010. Zcela zaplněná scéna za sokolovnou, v plné pohotovosti kamery a fotoaparáty, nadšený srdečný potlesk, to byl kolorit mimořádného kulturního zážitku při příležitosti Velkopavlovického vinobraní 2010.
  více
 • Generálka chodníků na ulici Střední je před dokončením

  Deštivé počasí uplynulých dnů přerušilo práce na stavbě chodníku na Střední ulici. V současné době zbývá položit chodníkové obrubníky u posledních dvou domů a po založení kufru bude položena betonová dlažba.
  více
 • Soutěž "O nejhezčí fotku měsíce" pokračuje...

  V měsíci září dorazilo na adresu Městské knihovny ve Velkých Pavlovicích celkem 22 fotografií ucházejících se o titul „Nejhezčí fotka měsíce“. Posledních 8 z nich vám nyní představujeme (klikněte na „více zde“). Veškeré soutěžní snímky si můžete prohlédnout po kliknutí ZDE. A pozor! Soutěž nekončí! Proto se těšíme na vaše další krásné fotografie.

  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné č. 21/2010

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 21. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 39. týden (27. 9. 2010 - 3. 10. 2010). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE. Máte-li zájem o pravidelné zasílání Situační zprávy o ochraně révy vinné elektronickou poštou na Vaši e-mailovou adresu, volejte na TIC Velké Pavlovice tel.: 519 428 149 nebo nám napište na e-mail: infocentrum@velke-pavlovice.cz. Jako registrační údaj stačí vaše jméno a e-mailová adresa.
  více
 • Zářijové otevírání velkopavlovických novinek OBRAZEM

  Kameraman Miroslav Grégr v akci (Foto © 2010 František Kobsa)V úterý dne 28. září 2010 se ve Velkých Pavlovicích otevřely veřejnosti hned tři novinky – nový úsek cyklostezky, nová rybářská klubovna a nové hřiště pro budoucí skatepark. Při této příležitosti byl uspořádán pro veřejnost zajímavý kulturní program lákající k prožití pohodového dne plného zábavy, kulinářských specialit a aktivní relaxace. Jestli tomu tak skutečně bylo se můžete přesvědčit prostřednictvím krátkého filmu Videostudia Grégr Velké Pavlovice – pro otevření klikněte na "více zde".
  více
 • Velkopavlovičtí otevřeli novou RYBÁŘSKOU KLUBOVNU, CYKLOSTEZKU a SKATEPARK

  Nová cyklostezka... (Foto © 2010 František Kobsa)Volný den o státním svatovác- lavském svátku připadl letos na úterý. Velkopavlovičtí se rozhodli tento jindy pracovní den nepro- lenošit, ale využít jej pro slavnostní uvedení do provozu a představení veřejnosti hned několika právě dobudovaných novinek. Datum 28.září 2010 se tak tučně zapsalo do dějin místní cykloturistiky, sportu a rybaření...

  více
 • Jižní Morava se vryla do srdce Juraje Kukury

  V 39 čísle týdeníku Televize vyšel celostránkový rozhovor se známým slovenským hercem Jurajem Kukurou, který část své letní dovolené prožil na jižní Moravě. Že na ni nezapomněl, a naopak, chvíle strávené v našem kraji patří k těm, na které vzpomíná s láskou, a s úsměvem na rtu si můžete přečíst v plném znění ZDE.
  více
 • V roce 2010 se konal 32. ročník soutěže družstev v tenise neregistrovaných hráčů regionu Podluží

  Ilustrační fotoSystém soutěže se hraje jedno- kolově, každé družstvo s každým. Každé utkání se hraje jako jednodenní, v utkání se hrají celkem tři zápasy (v pořadí nejdříve dvě dvouhry a poté jedna čtyřhra). Tenisový klub Slavoj Velké Pavlovice tým "A", ve složení Přemysl Cendelín, Pavel Floder, Dalibor Šefránek, Jiří Matuška, Lenka Filipová, Radek Kynický se umístil na 7. místě ve třetí sezóně I. ligy...

  více
 • Nové příspěvky do fotosoutěže

  Na nové fotografie, které jsme dostali v uplynulém týdnu do soutěže "O nejhezčí fotku měsíce", se opět můžete podívat na nově vytvořeném odkazu Městská knihovna - Soutěž. Všem autorům upřímně děkujeme a příští týden vyhodnotíme fotky zveřejněné v měsíci září. Pokud nám sami chcete napsat svůj názor na to, která z fotografií se vám nejvíce líbí, rádi vaše názory přijmeme. Napište nám na adresu knihovna@velke-pavlovice.cz.
  více
 • Výsledky víkendové kopané - 25. a 26. září 2010

  Ilustrační fotoO víkendu ve dnech 25. a 26. září 2010 sehrála mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice sedm fotbalových zápasů s následujícími výsledky: VP A – Sokol Kostice 3:0, FK Vrbice – VP B 0:3, VP Dorost – Slovan Bzenec 1:0, Tatran Kohoutovice – VP Starší žáci 4:1, Tatran Kohoutovice – VP Mladší žáci 4:1, VP Základna – FC Hustopeče 4:1 a VP Ženy – ZEMAS Hovorany 1:2...
  více
 • "Mokrá" varianta úterního OTEVŘENÍ...

  Ilustrační fotoV úterý dne 28. září 2010, v den státního svátku, se ve V. Pavlovicích uskuteční akce OTEVŘENÍ… nového úseku cyklostezky, nové rybářské klubovny & nového hřiště pro skatepark. Protože se počasí nevyvíjí vůbec dobře, museli organizátoři přejít na „mokrou“ variantu programu. Vzhledem k předpokládanému dešti a silnému větru budou z programu úplně vypuštěny hry a soutěže pro děti v novém skateparku u lesoparku a následné opékání špekáčků na otevřeném ohništi u rybářské klubovny...

  více
 • Knihy z nejnovější nabídky knihkupectví v naší knihovně

  Městská knihovna Velké Pavlovice oznamuje svým čtenářům, že 27. září 2010 do svého knižního fondu zařadila 115 svazků nových knih z nejnovější nabídky knihkupectví. Pro seznam knižních novinek klikněte ZDE. Knihovnice se již těší na váš zájem!
  více
 • Vinařství Mikulica zlaté na Znojemské galerii Veltlínů

  Petr a Miroslav MikulicoviDne 4. září 2010 se v Louckém klášteře ve Znojmě uskutečnil již 5. ročník Znojemské galerie Veltlínů, mezinárodní přehlídky vín odrůdy Veltlínské zelené. V rámci přehlídky proběhla soutěž o nejlepší víno této odrůdy ve třech skupinách – 1. Veltlínské zelené ze znojemské vinařské podoblasti, 2. Veltlínské zelené z ostatních vinařských podoblastí ČR a 3. zahraniční Veltlínské zelené. Zlatou příčku v kategorii č. 2 obsadilo velkopavlovické Vinařství Mikulica se vzorkem Veltlínské zelené roč. 2009, výběr z hroznů, kterému za úspěch srdečně blahopřejeme!

  více
 • Nad KRAJEM ANDRÉ se soutěžilo v letecké navigaci

  V sobotu 18. září 2010 uspořádal Letecký klub Nad krajem André Velké Pavlovice spolu s  Republikou Kraví hora a obcí Bořetice na svém letišti Kraví Hora letecké sportovní zápolení, kterému přihlíželo několik stovek návštěvníků. Po celý den mohli obdivovat nejen „ultralehká“ letadla, (letouny, rogala a vrtulníky), kterých se na letiště slétlo skoro padesát, ale hlavně mohli ocenit šikovnost jejich pilotů v navigační soutěži o „Pohár Petra Tučka“...
  více
 • Oznámení o výkupu hroznů v 39. týdnu - VINIUM, a. s.

  Modrý portugal (Ilustrační foto)Vinium, a. s. Velké Pavlovice oznamuje všem vinařům, že bude ve dnech 29. září až 1. října 2010 (středa až pátek) vykupovat odrůdy Neuburské, Sylvánské zelené, Modrý Portugal a Svatovavřinecké a to vždy od 10.00 do 16.30 hod. Podrobné informace o výkupu a platný ceník dle cukernatosti hroznů najdete po kliknutí ZDE.
  více
 • Výsledkové listiny závodů v rybolovné technice

  Předávání cen - závody v RT (Foto © 2010 Jiří Šula)V sobotu večer, dne 25. září 2010, proběhlo v kulturním sále areálu TJ Slavoj ve V. Pavlovicích slavnostní vyhlášení výsledků Moravského poháru a finále Českého poháru 2010 v rybolovné technice s předáním pohárů a cen. Kompletní výsledkové listiny najdete po kliknutí na „více zde“. Závěrečné posezení po náročném dni bylo zasvěceno mimo jiné také vínu a řízené degustaci vzorků Vinařství Baloun, které se ujal osobně sommeliér této vyhlášené firmy Rudolf Prchal. 

  více
 • Moravský pohár a finále Českého poháru 2010 v rybolovné technice opět po roce ve Velkých Pavlovicích

  Závody v rybolovné technice (Foto © 2010 Karolína Bártová)V sobotu dne 25. září 2010 se na hřiště TJ Slavoj ve V. Pavlovicích sjelo přesně 54 soutěžících, kteří se zde zúčastnili Moravského poháru a finále Českého poháru 2010 v rybolovné technice. Kromě ČR mělo toto netradiční sportovní klání zastoupení také ze Slovenska a Polska. Garantem soutěže byl jmenován prezident Českého rybářského svazu MUDr. Josef Doležal, který se jako pořadatel celodenních závodů aktivně účastnil...
  více
 • Venkovní úpravy okolo rybářské bašty

  Rybářská bašta na břehu velkopavlovického rybníka (Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber)Do slavnostního otevření rybářské bašty, které se uskuteční 28. září tohoto roku, zbývá již jen několik málo dnů. Řemeslníci a brigádníci z řad rybářů dokončují práce na terénu okolo bašty, osazují se okenní parapety, obklady stěn a brzy bude dokončena lávka přes vodu.

  více
 • Moravská Agra modernizuje

  Moravská Agra a.s. modernizuje posklizňovou linku na středisku Ostrovec ve Velkých Pavlovicích. Plynová sušička na zrniny od renomované britské firmy ALVAN BLANCH bude sloužit na dosoušení klasických obilovin a kukuřice na  požadovanou skladovací vlhkost.
  více