Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2009 (leden, únor. březen)

 • Ulice Pod Břehy bude mít nový povrch

  Přípravou pro pokládku živičných povrchů v ulici Pod Břehy vrcholí závěrečné práce na rekonstrukci kanalizace v ulici Pod Břehy. Vlastní pokládka bude provedena ve středu 1.dubna, během dalších dvou až tří týdnů bude provedena rekonstrukce komunikace ulice V Údolí.  

  více
 • Máte zájem o inzerci ve Velkopavlovickém zpravodaji?

  V termínu od 30. března do 6. dubna 2009 probíhá výběr příspěvků pro Velkopavlovický zpravodaj II/2009, který obdrží občané Velkých Pavlovic v v druhé polovině měsíce dubna. Máte-li zájem o uveřejnění vašeho inzerátu, kontaktujte do pondělí 6. dubna 2009 redakci na tel.: 777 736 413 nebo e-mailem bartova@velke-pavlovice.cz. Platný ceník inzerce najdete po kliknutí na „více zde“.
  více
 • Výsledky víkendové kopané - 28. a 29. března 2009

  Ilustrační fotoBěhem uplynulého víkendu ve dnech 28. a 29. března 2009 sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice první tři zahajovací zápasy jarní fotbalové sezóny. "A" mužstvo Slavoje Velké Pavlovice remízovalo s Tvrdonicemi 1 : 1, "B" mužstvo porazilo Křepice 1 : 0 a Dorost zvítězil nad Hruškami 3 : 0. Další zápasy budou sehrány o víkendu - 4. a 5. března 2009. Pozvánku najdete po klinutí ZDE.
  více
 • Na rybníku budou hnízdit kachny

  Na rybníku bylo živo. V pátečním odpoledni umístnili myslivci ve spolupráci s rybáři a městem Velké Pavlovice na velkopavlovický rybník tři hnízdní budky pro divoké kachny a ke stálým obyvatelům rybníka ještě jeden pár kachen přidali. Podle prvních zjištění se vypuštěným kachnám na rybníku a v nových budkách líbí.

  více
 • Poděkování za dary do charitativní sbírky

  Sběrna prádla a šatstva Velké Pavlovice uspořádala ve čtvrtek 26. března 2009 další ze svých sbírek použitých oděvů a obuvi, která byla přepravena do centra sociálních služeb Diakonie Broumov. Zde jsou věci tříděny a slisovány do balíků a následně odeslány do Německa, odkud jsou rozesílány k použití potřebným lidem do celého světa...
  více
 • Upozornění na vakcinaci lišek proti vzteklině

  V termínu od 4. do 5. dubna 2009 bude probíhat na území katastru města Velké Pavlovice plošná vakcinace lišek proti vzteklině. V této oblasti budou položeny návnady s očkovací látkou. Proto je nutné dodržovat neprodleně následující pokyny – nedotýkejte se návnad, nepoužívejte k výkonu práva myslivosti lovecké psy, v případě potřísnění očkovací látkou, která je v plastikovém obalu uvnitř návnady, vyhledejte lékaře, poučte své děti...
  více
 • Informace o změně tarifů IDS platných od 1. 4. 2009

  Od 1. dubna 2009 dochází ke změně tarifů IDS JMK. Zvýšení cen se týká především jednorázových jízdenek. Cena nejlevnějších jednorázových úsekových jízdenek prodávaných v regionu se zvyšuje o 1,- Kč, cena dvouúsekových jízdenek o 2,- Kč. Nová cena jízdenek platných 10 minut bude 14,- Kč. Dvouzónové jízdenky s platností 60 minut budou stát 22,- Kč...
  více
 • Oznámení o drážní výluce - 4. a 5. dubna 2009

  České dráhy a. s. informují cestující o připravované výluce drážní dopravy, která proběhne ve dnech 4. a 5. dubna 2009 na úseku Hrušovany u Brna – Modřice. Podrobné informace získáte po kliknutí ZDE. ČD, a. s. děkují za trpělivost a pochopení.

  více
 • O víkendu si pospíme o hodinu méně, mění se čas

  Ze soboty 28. 3. na neděli 29. 3. 2009 se mění čas ze středo- evropského na letní. Malá ručička hodin se posune ve dvě hodiny v noci na třetí hodinu raní. Budeme tedy spát o hodinu méně. Nezapomeňte si přenastavit hodiny! Máte-li zájem se dovědět více o tzv. letním čase, klikněte ZDE.
  více
 • Blíží se turistické sezóna, Infocentrum aktualizuje

  Foto © 2008 František KobsaMěsíc duben je zpravidla obdobím, kdy se turistům, ale také milovníkům cestování a poznávání nových míst naší vlasti oficiálně otevírá nová turistická sezóna. S novou sezónou přichází ruku v ruce spousta změn u provozovatelů turistických atrakcí a služeb. Proto se TIC Velké Pavlovice s předstihem pustilo do aktualizace ubytovacích a stravovacích zařízení ve Velkých Pavlovicích a také půjčoven jízdních kol v okolí našeho města...
  více
 • Výstavba rozhledny vzdoruje aprílovému počasí

  Výstavba rozhledny a budování zázemí kolem ní pokračuje ve velmi svižném tempu. Počasí však příliš nepřeje - chová ryze aprílově a tak nemají zde pracující dělníci nouzi o bohatou přehlídku meteo vlivů počínaje deštěm, pokračujíce občasnými sněhovými vánicemi, věčným silným větrem a nečekaně konče i příjemným jarním sluníčkem. Doufáme, že ho bude čím dál více a že tak svým teplem a pozitivním svitem zpříjemní všem náročnou práci ...

  více
 • Upozornění pro chovatele

  Upozorňujeme chovatele skotu, ovcí a koz starších 3 měsíců, že do 30. dubna 2009 mají povinnost zavakcinovat svá zvířata proti modrému jazyku přežvýkavců – blue tongue.
  více
 • Máte namířeno do Májových otevřených sklepů? Nezapomeňte si předem zarezervovat vstupenky!

  Chcete být mezi těmi, kteří ochutnají skvělá velkopavlovická vína v místě jejich zrodu? Přijeďte na jejich ochutnávku do velkopavlovických sklípků. Pro milovníky vína pořádají v pátek 8. května velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic, Město Velké Pavlovice a Forum Moravium, o. s. tradiční a oblíbenou vinařskou akci Májové otevřené sklepy 2009. Vstupenky si již nyní můžete zarezervovat na tel.: 519 428 149 nebo 774 364 009.

  více
 • Fotbalisté zahájí novou sezónu již o tomto víkendu

  Slavoj Velké Pavlovice - oddíl kopané zahájí o víkendu ve dnech 28. a 29. března 2009 jarní fotbalovou sezónu roku 2009. Prvním soupeřem „Áčka“ bude v neděli mužstvo Sokola Tvrdonice, „Béčka“ v sobotu mužstvo Sokola Křepice a Dorostu také v neděli mužstvo Sokola Podluží. Kompletní rozpis zápasů si můžete stáhnout ve formátu XLS po kliknutí ZDE. Průběžné výsledky pak můžete sledovat na webových stránkách města Velké Pavlovice v aktualitách a také pod odkazem Sport » Oddíl kopané » Výsledky – jaro 2009.
  více
 • Emotivní vystoupení JANY TESAŘOVÉ bylo korunováno nekonečným aplausem

  Jana TesařováV neděli dne 22. března 2009 se uskutečnil ve výstavním sále velkopavlovické radnice pěvecký koncert Jany Tesařové, studentky muzikálového herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a zároveň i rodačky našeho městečka. Tentokrát byl repertoár vystoupení zaměřený na jazz a soul. Zájem o koncert předčil veškerá očekávání. Naplněný sál spokojených posluchačů Janě a jejím přizvaným vystupujícím kolegům poděkoval dlouhým spontánním aplausem.
  více
 • Stovky návštěvníků oživily Modré Hory

  Široká nabídka kvalitních vín, pestrý doprovodný program a místní speciality přilákaly stovky návštěvníků na I. ročník Festivalu otevřených sklepů. Mezi návštěvníky nechyběli hosté ze Slovenska, Ruska a celé České republiky. Festival byl zahájen před radnicí ve Velkých Pavlovicích vystoupením mužáckého sboru.  

  více
 • Festival otevřených sklepů zahájen

  Slavnostní zahájení 20.3.2009V pátek večer proběhlo v sále a.s. VINIUM Velké Pavlovice oficiální zahájení I. ročníku Festivalu otevřených sklepů. Slavnostního zahájení se zúčastnil prof. ing. Vilém Kraus, předseda Vinařského fondu ing. Milan Venclík, ředitel Vinařského fondu ing. Jaroslav Machovec, zástupci Nadace partnerství ing. Kundrata a ing. Flamik, starostové pořádajících obcí a mnoho dalších významných hostů.  
  více
 • Máte namířeno do Májových otevřených sklepů? Nezapomeňte si předem zarezervovat vstupenky!

  Chcete být mezi těmi, kteří ochutnají skvělá velkopavlovická vína v místě jejich zrodu? Přijeďte na jejich ochutnávku do velkopavlovických sklípků. Pro milovníky vína pořádají v pátek 8. května velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic, Město Velké Pavlovice a Forum Moravium, o. s. tradiční a oblíbenou vinařskou akci Májové otevřené sklepy 2009. Vstupenky si již nyní můžete zarezervovat na tel.: 519 428 149 nebo 774 364 009.
  více
 • U rybníka vyroste rybářská bašta

  Firma SWIP z Brna, specialista na zakládání staveb, začala ve středu 18. března 2009 pracovat na budování mikropilotů na základy rybářské bašty u městského rybníka, která bude sloužit jako klubovna pro rybářský spolek. Na tuto stavbu Město získalo dotaci z Jihomoravského kraje. Klubovna vytvoří zázemí pro spolkovou činnost jedné z nejpočetnějších společenských organizací ve Velkých Pavlovicích...
  více
 • Podnikatelská zóna ZA TRATÍ se mění před očima

  Navzdory deštivému počasí je na staveništi vybudována trafostanice, rozveden vodovodní řad, dokončena dešťová a splašková kanalizace a položeno plynové potrubí. V těchto dnech začaly práce na rozšíření vozovky  na obou stranách cesty v místě odbočení do podnikatelské zóny. Na plochách budou vybudovány i autobusové zastávky.

  více