Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2009 (duben,květen,červen)

 • Ve Velkých Pavlovicích bude autoškola

  Autoškola Petr Drbola Velké Pavlovice oznamuje, že od 1. září 2009 zahajuje ve Velkých Pavlovicích svou činnost. Nabízí kvalitní výuku a výcvik ( 10 let činnosti zkušebního komisaře autoškol) k získání řidičského oprávnění skupin AM, A1, A18, A21 (všechny motocykly), B (osobní automobil), kondiční jízdy pro již držitele řidičského oprávnění. Přihlásit se je již nyní možné na tel.: 606 231 871, na adrese Zahradní 5, Velké Pavlovice, nebo od 1. září 2009 každý pátek od 14.00 do 18.00 hod. v učebně autoškoly (v budově Gymnázia Velké Pavlovice).
  více
 • Cyklista LIBOR POHANKA neporáží jen své soupeře, jako favorit zná i závody s časem...

  Libor PohankaLibor Pohanka z Rakvic je skromný obyčejný kluk s milým šibalským úsměvem. Kdo jej však zná blíže jistě ví, že až tak obyčejný úplně nebude... Libor již dlouhá léta pracuje ve Velkých Pavlovicích jako servisní technik jízdních kol a je živoucím důkazem skutečnosti, že i práce může být pro člověka koníčkem... Libor se intenzívně věnuje závodní cyklistice a díky své pevné vůli, dennodennímu tréninku, dřiny a touhy překonat sám sebe se dokázal vypracovat na profesionální úroveň...

  více
 • Deště zdržují opravu střechy kostela

  V úterý dne 30. června 2009 proběhl kontrolní den na stavbě střechy presbitáře kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích. Pracovníci firmy Kocián sejmuli starý krov a na střechu dopravili trámy na montáž nového. Bohužel každodenní srážky doprovázené přívalovými dešti zneumožují plynulé práce na díle. Dodavatel proto posílí počet tesařů, aby byl zhruba týdenní skluz v harmonogramu dohnán.

  více
 • Nové bytové domy na Padělkách otevírají dveře zájemcům o moderní a příjemné bydlení

  Stavební firma Mikulica s.r.o. z Velkých Pavlovic opět otevírá dveře právě budovaných bytových domů v lokalitě Padělky (prodej byl zahájen 8.5.2009). V první etapě, která bude dokončena v prosinci tohoto roku, je k prodeji celkem 8 bytů o dispozicích 1+kk, 2+kk, 3+kk, 4+kk. Nejbližší den otevřených dveří se uskuteční v pátek 3. 7. 2009...
  více
 • Pomozte také Vy!

  Týdeník Břeclavsko organizuje materiální pomoc lidem ze zatopených obcí Životice a Hodslavice na Novojičínsku. Jedná se zejména o čisticí a úklidové prostředky (Savo,Jar), mycí a prací prostředky (tekutá mýdla, prací prášky), repelenty, úklidové nářadí (kbelíky, lopaty, kolečka, rýžové smetáky, gumové i pracovní rukavice).Vše je nutno dodat nejpozději do středy 1. července od 8.00 do 18.00 hod. do garáže na parkovišti za Českou pojišťovnou na Nám. TGM.

  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné č. 10/2009

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 10. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 27. týden (29.6. - 5.7.2009). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE.

  více
 • Ocenění za nejlepší guláš získal velkopavlovický tým

  Uvařit skvělý guláš je pro tým TJ Sokol Velké Pavlovice samozřejmost. Své umění předvedli v sobotu 27. června na fotbalovém stadionu v Bořeticích, na soutěži ve vaření gulášů Bořeckej kotel. Porota rozhodla, že nejlepší hovězí guláš uvařil tým TJ Sokol Velké Pavlovice. Velkopavlovičtí získali i stříbro a bronz.

  více
 • Nejkrásnější pohled na Kraj André? Jedině ze sedla kola...

  A pokud někdo dokáže tento pohled zdokumentovat i skrze clonu fotoaparátu, je to skutečná paráda. Klikněte ZDE a posuďte sami! Za bohatou fotogalerii z akce Expedice Krajem André 2009 děkujeme panu Františku Kobsovi z Velkých Pavlovic – milovníku jak cyklistiky, tak i fotografování.

  více
 • KRAJ ANDRÉ láká nejen na víno, ale i na rozhledny a létání

  Již čtvrtým rokem odstartovala ve městech a obcích na jihu Moravy Expedice Krajem André – akce i trasa každoročně stejná a přece vždycky tolik jiná. Zažitým přívlastkem expedice je víno a zároveň i pomyslný začátek prázdnin. Letos se k vínu přidaly také rozhledny a létání... Termínem Expedice Krajem André 2009 se stala první prázdninová sobota s datem 27. 6. 2009. Zaregistrovaní účastníci v počtu téměř pěti set cyklistů vytvořili dosavadní absolutní rekord návštěvnosti čtyřleté historie akce...
  více
 • Sluníčka si naposled "zazvonila"

  Studentský rituál „posledního zvonění“ je doménou maturantů. Ale proč si jej nevyzkoušet nanečisto? Stačí jen najít vhodnou příležitost. Tou určitě byly poslední dny budoucích prvňáčků strávené ve školce. Třída Sluníček z Mateřské školy ve Velkých Pavlovicích ani na chvilku nezaváhala a za doprovodu paní učitelek Aleny Cendelínové a Lenky Forejtové vyrazila do ulic. V souladu s tradicí je doprovázel náležitý „rambajs“, smích, roztodivné masky a dobrá nálada.
  více
 • Předškoláci byli pasováni do řad školáků

  Školní rok 2008-09 skončil. Dětem nastávají dny volna, sladkého nicnedělání a odpočinku od každodenních školních povinností. Jsou však mezi námi i tací, kteří se již dnes do školy dychtivě, nedočkavě a plni zvědavosti těší. Jsou to samozřejmě budoucí prvňáčci, jež byli o posledním týdnu právě uplynulého školního roku slavnostně pasováni do řad právoplatných školáků...
  více
 • SLUNEČNÁ vstupuje do svých prvních prázdnin

  Nedávno byla nad naším městečkem otevřena nová rozhledna Slunečná a současně s ní i prodejna suvenýrů a občerstvení a také sociální zařízení. Zázemí pod rozhlednou bylo doposud v provozu pouze o víkendech. S příchodem letních prázdnin se však vše změní. Od soboty 27. června až do soboty 5. září 2009 bude celý areál otevřen denně od 10.00 do 19.00 hod.. Rozhledna Slunečná se těší na Vaši návštěvu a přeje krásný výhled!

  více
 • KRÁSNÉ LETNÍ PRÁZDNINY!

  Dnes, v pátek 26. června 2009, převezmou děti a studenti od svých učitelů vysvědčení, čímž bude ukončen školní rok 2008/2009 a dětem začnou vysněné prázdniny. Přejeme jim spoustu krásných slunečných dnů, pěkných zážitků, žádné úrazy, odpočinek a sladké prázdninové lenošení!
  více
 • Letní novinky v knihovně

  Městská knihovna Velké Pavlovice oznamuje svým čtenářům, že 25. června 2009 do svého knižního fondu zařadila 63 svazků nových knih. Pro seznam knižních novinek klikněte ZDE. Knihovnice se již těší na váš zájem!
  více
 • Jednotný informační systém

  Město Velké Pavlovice připravuje instalaci jednotného informačního systému směrovek k sídlům a objektům podnikatelských subjektů. Zájemci, kteří mají zájem o zveřejnění na uličním informačním systému a doposud se nenahlásili, tak mohou učinit do 30. června na tel. 519 428 149,  e-mailové adrese infocentrum@velke-pavlovice.cz, nebo osobně na TIC - v budově knihovny.

  více
 • Velkopavlovičtí hasiči opět zasahovali

  Ani Velkým Pavlovicím se včera nevyhnul silný déšť. Navečer před půl osmou vyjížděli místní hasiči na ul. Hlavní k ucpanému svodu rýny. Voda přetékala z rýny tak, že po dopadu na zem částečně vtékala do vjezdu domu. Po demontáži svodu, vyčištění a následné zpětné montáži se jednotka vrátila zpět na základnu. Při couvání vozidla do garáže oznámil operační důstojník velkopavlovickým hasičům další výjezd, a to na čerpání vody ve sklepě budovy v objektu Zemědělského družstva ...
  více
 • Champion "NEUBURSKÉ - tajemná odrůda moravských vinic" je z Velkých Pavlovic

  V sobotu 20. června 2009 se v Boleradicích sešlo12 odborných hodnotitelů vína, aby posoudilo více než sto vzorků odrůdy Neuburské z různých vinařských podoblastí a vybralo nejlepší vína pro nadcházející přehlídku. Po hodnocení vín provedeném formou tzv. kulatého stolu, titul Champion celostátní soutěžní přehlídky získalo Neuburské – pozdní sběr 2008 od výrobce Vinařství Lacina z Velkých Pavlovic.

  více
 • Městský úřad Velké Pavlovice - změna pracovní doby

  Městský úřad Velké Pavlovice oznamuje změnu pracovní doby v období letních prázdninod 1. 7. 2009 do 31. 8. 2009; pondělí 7.30 – 11.00 a 11.30 – 17.00 hod., úterý 6.00 – 11.00 a 11.30 – 14.30 hod., středa 7.30 – 11.00 a 11.30 – 17.00 hod., čtvrtek 6.00 – 11.00 a 11.30 – 14.30 hod., pátek 6.00 – 11.00 a 11.30 – 12.30 hod.
  více
 • Právě vychází nový Velkopavlovický zpravodaj III/2009

  Jen za pár dnů vykoukne z poštovních schránek občanů Velkých Pavlovic nové, letos již třetí, vydání Velkopavlovického zpravodaje. Na šedesáti stranách, včetně barevné obálky, si můžete opět po dvou měsících připomenout, co nového se událo v našem městečku. A že toho bylo za poslední měsíce opravdu mnoho – v čele se slavnostním otevřením nové rozhledny Slunečná. Vše řečené a ještě mnohem více si můžete přečíst již nyníbarevnou obálku si stáhněte po kliknutí ZDE, černobílou textovou část ZDE. Redakce Velkopavlovického zpravodaje Vám přeje příjemné takřka prázdninové počtení!
  více
 • Vandalové zase řádili ...

  Vzhledem ke zvýšenému nápadu trestné činnosti v našem městě, žádají policisté OOPČR Velké Pavlovice všechny občany, aby si důkladně zajišťovali svůj majetek proti krádežím. Město Velké Pavlovice se rovněž potýká stále častěji s vandalismem. Městská policie řeší polámané stromy, pomalované zdi, rozbité koše a lavičky. Vandalům neunikla ani kameninová informativní deska pod rozhlednou „Slunečná“, přestože je areál kolem rozhledny kontrolován několikrát během služeb strážníků...
  více