Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2008 (leden, únor, březen)

 • Nové centrum města - vítězný návrh ze soutěže

  Nejlépe hodnoceným návrhem v urbanisticko-architektonické soutěži na vytvoření nového městského centra se stal návrh z ateliéru L.A.T. architekti v.o.s., z Prahy. Stejně jako u prvních dvou zveřejněných studií byla i tato přepracována a v upravené studii byly respektovány připomínky vlastníků stávajících nemovitostí.
  více
 • Výstava fotografií z Modrých Hor zahájena

  Na slavnostní vernisáži fotografií Modré Hory červených vín krajina byli přítomni fotorafové i starostové Modrých Hor. Po slavnostním zahájení a kulturním programu v podání velkopavlovického Anglického sboru starosta Velkých Pavlovic výstavu krátce zhodnotil a poté starosta Němčiček a zároveň předseda DSO Modré Hory předal ceny vítězným fotografům.

  více
 • Žáci soupeřili O pohár starosty města

  Ve čtvrtek 13. března mezi sebou svedli finálový zápas v sálové kopané O pohár starosty města žáci prvního stupně základní školy. Za mohutného povzbuzování mezi sebou svedli souboj žáci druhé a třetí třídy a žáci pátých tříd. V mladší kategorii zvítězila III. B, v kategorii IV. - V. tříd si již podruhé odnesli pohár žáci V. B. Zvlášní ocenění za výbornou hru obdrželi Patrik Martínek a Tomáš Plšek.
  více
 • Devět medailí pro Balouna

  Radomil Baloun na prestižní mezinárodní soutěži vín ve Francii šokoval svět. Jeho vína ročníku 2007 získala ve Francii na soutěži vín Vinalies Internationales celkem devět medailí. Jednu zlatou na Sauvignon, dalších osm stříbrných přidělila mezinárodní porota Veltlínskému zelenému, pozdněsběrovému Ryzlinku rýnskému, Rulandskému šedému, Ryzlinku vlašskému, Tramínu červenému výběr z bobulí, Hibernalu výběr z hroznů, pozdněsběrovému Zweigeltrebe a Cabernetu Moravia.
  více
 • Zápis dětí do Mateřské školy

  Zápis dětí do Mateřské školy Velké Pavlovice pro školní rok 2008/2009 se uskuteční v úterý 15. dubna 2008 v době od 14.30 do 16.00 hodin v budově MŠ. Při rozhodování o přijetí dětí na 4 hodinovou docházku (§ 63 Zákona 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře ve znění pozdějších změn) bude brán zřetel na věk dítěte a na naplnění do kapacity tříd. Rodiče přinesou rodný list dítěte.

                                

  více
 • Slavnostní den velkopavlovických rybářů

  Pro rybáře z Velkých Pavlovic bude 11. březen 2008 zapsán v kronice zlatým písmem. Po několika desetiletích zahájili zarybňování vyčištěného rybníka. Místní rybník nebyl čištěn od konce II. světové války. Za pomoci finančních prostředků ze SFŽP se to v minulém roce podařilo. Na snímku Antonín Hlávka a Vladimír Blata z rybářského spolku.
  více
 • Na dětské maškarní diskotéce to děti rozjely

  Nedělní odpoledne poskytlo možnost pořádně si zařádit i těm nejmenším. Na dětské maškarní diskotéce děti soutěžily o sladké ceny, dostaly spoustu dárečků a především si mohly i se svými rodiči zařádit na tanečním parketu. Za FOTOGALERII děkujeme panu Milánu Peckovi.
  více
 • Posledním a nejveselejším plesem byly Šibřinky

  Včerejší večer byl poslední možností zatančit si na bále a to přímo na maškarním, neboli Šibřinkách. Taneční parket byl plný krásných masek, soutěžilo se v kategorii skupina a jednotlivec. Na snímku Milana Pecky je zachycena nejlépe hodnocená skupina masek "Plyšáci". A jaké byly letos další masky? Podívejte se do BOHATÉ FOTOGALERIE.

  více
 • Ochraňte své meruňky, višně a jiné peckoviny

  Rady pro zahrádkáře: MONILIOVÝ ÚŽEH PECKOVIN (spála) - tato choroba napadá především meruňky a višně, včetně okrasných višní (silně náchylná je např. višeň plstnatá). V menším rozsahu napadá i třešně. Listy na napadených větvičkách postupně vadnou a usychají ...
  více
 • Na výstavu fotografií z Modrých Hor se sešlo 140 snímků

  Západ slunce nad Modrými Horami, foto © Ing. Zdeněk KarberV pátek 14. března 2008 bude ve výstavním sále velkopavlovické radnice zahájena slavnostní vernisáží putovní výstava fotografií na téma "Modré Hory, červených vín krajina …". V těchto dnech vrcholí na TIC V. Pavlovice příprava expozice. Již nyní vám můžeme prozradit, že bude výstava velmi rozmanitá, zajímavá a kvalitní. Za mnohé hovoří i dvě následující čísla – snímků se nám sešlo 140, odevzdalo je 13 fotografů z Velkých Pavlovic, Bořetic, Vrbice, Kobylí, Brumovic a Hustopečí. Podrobnou pozvánku na výstavu najdete ZDE.

  více
 • Nominační soutěž vín - FORUM MORAVIUM 2008

  Soutěžní přehlídka vín majících původ ve Velkopavlovické vinařské podoblasti - Forum Moravium 2008 je v letošním roce zahrnuta Svazem vinařů do systému nominačních výstav. Prezentace soutěže bude v pátek 30. a v sobotu 31. května.

  více
 • Jednotný informační systém

  Město Velké Pavlovice připravuje na jarní měsíce instalaci jednotného informačního systému směrovek k sídlům a objektům podniktelských subjektů. Orientační cena bude cca 2.000,- Kč, výsledná cena se může lišit v závislosti na počtu opakování tabulí daného subjektu. Zájemci o zařazení do informačního systému se můžou hlásit na tel. 519 428 149,  e-mailové adrese infocentrum@velke-pavlovice.cz, nebo osobně na TIC - v budově knihovny.
  více
 • SPORT - výsledky IX. florbalového turnaje 2. 3. 2008

  V neděli dne 2. března 2008 sehrál florbalový team WORMS Velké Pavlovice dva zápasy IX. florbalového turnaje sezóny 2007-2008. První zápas s FBC Valtice naši prohráli 3:1, druhý zápas skončil vítězstvím, kdy Velké Pavlovice porazily mužstvo FBC Thunders Velké Bílovice 6:4. 
  více
 • Děti z MŠ ozdobily Country ples

  Hned první vystoupení sobotního country plesu ve Velkých Pavlovicích sklidilo velký potlesk a uznání. Na tanečním parketu se představily děti z mateřské školy. Bezprostřednost a úsměv v jejich tvářích naladil u všech přítomných dobrou náladu a ta pak vydržela po celý večer. Jediným stínem bylo špatné ozvučení jednotlivých vystoupení a to by se na takových akcích nemělo stávat. 
  více
 • Rozhledna dostává reálnou podobu

  Canon 043_M_120.jpgDíky spolupráci se spřáteleným městem Ždírec nad Doubravou z kraje Vysočina dostává výstavba rozhledny ve Velkých Pavlovicích již konkrétní podobu. Na snímku starostové obou měst Jan Martinec a Pavel Procházka u krásného modřínového dřeva určeného pro stavbu rozhledny.
  více
 • Ocenění pro Velkopavlovický tmavý chléb

  Ilustrační fotoPekařství J & M Pláteníkovi získalo další ocenění na své pečivo. Jejich Velkopavlovický tmavý chléb zvítězil v soutěži Zlaté plody jižní Moravy vyhlášené Jihomoravským krajem. Ocenění bude manželům Pláteníkovým slavnostně předáno 28. února 2008 na brněnském výstavišti.
  více
 • Velké Pavlovice ožily badmintonem, zabíjačkou i vínem

  Reichman Open 2008 (Foto © 2008 Karel Reichman)Uplynulá sobota patřila ve Velkých Pavlovicích stále oblíbenějšímu sportu - badmintonu. Ten zažíván v současné době doslova renesanci. Ve sportovní hale při ZŠ proběhl za hojné účasti fandícího publika II. ročník mezinárodního turnaje v badmintonu - REICHMAN OPEN 2008. Během sportovního dne bylo možné ochutnat i kulinářské speciality z pravé moravské zabíjačky a také vynikající vzorky místních vín. Letošní ročník turnaje byl díky skvělému hráčskému obsazení velmi kvalitní a vyrovnaný. Podrobnosti a výsledky získáté po kliknutí na "více zde".
  více
 • "O víně při víně" si nenechalo ujít na stovku návštěvníků

  Opět po roce, v sobotu 23. února 2008, měli možnost všichni milovníci vína strávit příjemný večer při víně, zároveň i o víně a také s cimbálovou muzikou Vojara. Tuto příležitost si nenechalo ujít na stovku zájemců o kvalitní ochutnávku s kvalifikovaným výkladem z úst samotných vinařů. Degustovaly se především mladé vzorky vín úrody ročníku 2007. Zajímavostí akce byla možnost úhrady vstupného právě láhvinkou mladého vínka, výborných vzorků se sešlo tedy skutečně mnoho a hlavně, všem velmi chutnaly.
  více
 • SPORT - výsledky VIII. florbalového turnaje 23. 2. 2008

  V sobotu dne 23. února 2008 sehrál florbalový team WORMS Velké Pavlovice dva zápasy VIII. florbalového turnaje sezóny 2007-2008. První zápas s TJ Sokol Lanžhot naši prohráli 5:7, druhý zápas skončil vítězstvím, kdy Velké Pavlovice vysoko porazily jednoho z nejsilnějších soupeřů mužstvo Orel Šitbořice 1. FbC Aligators s konečným výsledkem 6:1. 
  více
 • Bobr evropský na Trkmance

  Bobr evropský již nějaký čas není vzácností ani v katastru Velkých Pavlovic. Před několika lety se zabydlel na Trkmance zhruba na úrovni vlakového nádraží, po rekultivaci toku se odstěhoval a nyní se do Velkých Pavlovic vrátil. Ničivé dílo jeho zubů si můžete prohlédnout na vlastní oči, pokud se vydáte asi 1,5 km za Pavlovice proti proudu Trkmanky směrem k Bořeticím.
  více