Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2008 (duben, květen, červen)

 • Rekonstrukce tělocvičny ZŠ

  tělocvična po obnově povrchu a obložení stěnCílem rekonstrukce je obnova povrchu s obložením stěn  a výstavba sociálního zařízení s ohledem na veřejnost, která tělocvičnu hojně využívá hlavně v zimních měsících večer a o víkendech, kdy je škola mimo provoz. Na rekonstrukci se podílí firma Schenk s významnou pomocí pracovníků Služeb města a školy.
  více
 • První letošní meruňky dozrály

  první letošní meruňkyV sadech největšího pěstitele meruněk ve Velkých Pavlovicích  pana Jana Krejčiříka dozrály první letošní meruňky odrůdy Aurora. Období sklizně tohoto lahodného ovoce se podle odrůd rozloží do 8 sklizňových týdnů. Nejpozdnější odrůdy zrají na začátku srpna.
  více
 • Hasičská Tatra 148 CAS 32 dostává nový kabát

  Velkopavlovičtí hasiči si dali na začátku tohoto roku závazek, že do letních prázdnin dokončí rekonstrukci 30 let starého vozu. Auto bylo nejprve „zrepasováno“ za 590.000,- Kč firmou Hateco v Pečkách.  Protože chtěla odborná firma za nástřik karoserie velmi vysokou částku, „šijí“ si velkopavlovičtí hasiči kabát na auto za pomocí svých kamarádů sami.
  více
 • Sbíráte Turistické známky?

  Pokud jste sběrateli Turistických známek, zajisté Vás tato zpráva potěší! Od čtvrtka 12. června 2008 je v prodeji našeho Turistického informačního centra nová Výroční turistická známka vydaná k 70. výročí úmrtí významného propagátora pěstování vinné révy a meruněk a zároveň i zakladatele Šlechtitelské stanice vinařské ve Velkých Pavlovicích Václava Aloise Horňanského. Mimo této VTZ nabízíme i TZ No. 632 Město Velké Pavlovice a Turistický suvenýr z řady Modré Hory.
  více
 • Práce na budování lesoparku pokračují

  Pracovníci služeb města pokračují v dalších etapách budování lesoparku. V již vysazené první části dokončují povrch pěšinek, v další části chystají kufr na budování chodníčků. Položeny jsou i základy pro dva mostky, které budou spojovat břehy odvodňovací strouhy na přívalové vody  z vinic nad parčíkem.
  více
 • Nezapomeňte se podívat v pátek na Bludiště!

  Již zítra v pátek 13. června v 16.40 hod. nezapomeňte na ČT1 poprvé sledovat, jak si naši deváťáci vedli v televizním soutěžním pořadu pro školy Bludiště. My Vám můžeme prozradit, že byli prostě skvělí a jejich vítězství nad ostatními týmy bude ČT 1 vysílat 13. 6, 20. 6. a 27. 6 vždy v 16.40 hod.
  více
 • Máte namířeno na Víno v oranžovém? Nezapomeňte si předem zarezervovat vstupenky!

  Začátek července je ve Velkých Pavlovicích svátkem pro všechny smysly. Barvy, vůně a chutě léta dokonale ladí s vůněmi a chutí výborných velkopavlovických vín. Místní vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic, Město Velké Pavlovice a Forum Moravium, o. s. Vás tímto srdečně zvou na již tradiční Víno v oranžovém a meruňkobraní, které se uskuteční 5. července 2008. Pro podrobné informace klikněte na "více zde"
  více
 • Nové knihy

  Knihovna_1_M_120.jpgMěstská knihovna Velké Pavlovice oznamuje svým čtenářům, že dne 10. června zařadila do svého knižního fondu 35 svazků nových knih. Pro seznam knižních novinek klikněte ZDE. Knihovnice se již těší na váš zájem!
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 4/2008

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 4. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 24. týden (9.6. 2008 - 15.6.2008). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE
  více
 • SPORT - výsledky víkendové kopané (7. - 8.6.2008)

  Během uplynulého víkendu (7. - 8. června 2008) sehrála fotbalová mužstva Slavoje Velké Pavlovice 6 zápasů, z nichž 3 byly vítězné a 3krát utrpěli velkopavlovičtí fotbalisté porážku. Pro podrobné výsledky klikněte na "více zde".

  více
 • Mladé dechovky si daly dostaveníčko ve V. Pavlovicích

  V neděli odpoledne 8. června 2008 si na tři sta spokojených  návštěvníků vyslechlo koncert mladých dechových hudeb ze základních uměleckých škol z Hustopečí, Velkých Bílovic, Čejkovic a Velkých Pavlovic. Koncert s noblesou a vtipem uváděl znalec dechovky a výborný zpěvák Jožka Šmukař, který si několik písniček s mladými hudebníky i zazpíval. Přehlídka dechovek se setkala s nadšeným přijetím, takže pořadatelé již dnes zvou milovníky dechovky na druhou červnovou neděli v příštím roce.
  více
 • Osmatřiceti farníkům se dostalo svátosti biřmování

  Po dlouhých jedenácti letech byla dnešní neděle nedělí biřmovací. Biskup brněnské diecéze Vojtěch Cikrle udělil svátost biřmování 38 farníkům z Velkých Pavlovic, Němčiček a Horních Bojanovic. Slavnostní mše se zúčastnil i děkan V. Fišer, místní farář P. Papoušek a představitelé města - starosta Ing. P. Procházka a místostarosta Ing. Z. Karber. Věřící zcela zaplnili kostel i prostranství před ním. Při skleničce vína, tradičních koláčcích a muzice si krojování biřmovanci po slavnostní mši svaté před kostelem s radostí zatancovali.

  více
 • Práce v zemědělství nikdy nekončí

  Traktoristé  Zemědělského družstva Velké Pavlovice ošetřují porosty sladovnického ječmene proti houbovým klasovým chorobám. Jen tak bude odpovídat vyrobený slad přísným normám na kvalitu vstupních surovin na vaření piva. Tradičním odběratelem ječmene je Sladovna Sufflet v Hodonicích
  více
 • Krizové SMS zprávy

  Pokud máte zájem dostávat informace např. o hrozících povětrnostních vlivech (vichřice, přívalové deště, povodně, atd.), havarijních stavech v dodávkách elektrické energie, plynu, vody, o plánovaných přerušeních jejich dodávek, ale i řadu dalších důležitých informací, napište, prosím, SMS zprávu ve tvaru: JMK mezera VELKE mezera PAVLOVICE mezera INFORMACE mezera ANO mezera PRIJMENI mezera JMENO hvězdička ULICE hvězdička CISLO POPISNE. Text SMS můžete psát jak velkými, tak i malými písmeny, vše ale pište bez diakritiky. Tuto zprávu odešlete na číslo 900 77 03.  Více se o projektu dozvíte ZDE
  více
 • Pozvánka na X. zasedání Zastupitelstva Města V. Pavlovice

  Starosta města Velké Pavlovice svolává v pořadí X. zasedání Zastupitelstva Města Velké Pavlovice, které se bude konat ve čtvrtek 12. června 2008 v 18.00 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu ve Velkých Pavlovicích. Všichni občané jsou srdečně zváni. Program jednání ke stažení ve formátu PDF ZDE
  více
 • Nová alej zpříjemní cestu na vlak

  Velké Pavlovice budou zase o něco krásnější a zelenější a cesta k železniční zastávce příjemnější. V těchto dnech vysazují pracovníci Služeb města alej okrasných stromů kolem chodníku od prodejny ZAF k železniční zastávce. Zelení se tak spojí lipová alej na ulici Hlavní s nově budovaným parčíkem.
  více
 • Složili zkoušku z dospělosti ...

  Tažení maturitní otázkyPoslední květnový týden se na velkopavlovickém gymnáziu nesl ve znamení maturitních zkoušek. V letošním školním roce skládalo maturitní zkoušku 29 studentů oktávy, kteří studovali na škole v osmiletém studijním cyklu od roku 2000. Z celkového počtu 29 studentů prospělo s vyznamenáním 9 studentů, 19 prospělo a jeden student bude maturitní zkoušku z anglického jazyka opakovat. Slavnostní předání maturitních vysvědčení bylo součástí přijetí studentů oktávy u starosty města a  konalo se v pátek dne 30. května 2008 na Městském úřadě ve Velkých Pavlovicích.
  více
 • Malíř jihovýchodní Moravy ZDENĚK HUDEČEK Vás zve na výstavu s folklórní tématikou

  Po velkých prezentačních výstavách v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti a v prestižní výstavní síni Viléma Wunsche v Havířově se malíř a grafik Zdeněk Hudeček představí i u nás, ve Velkých Pavlovicích a to od 22. srpna do 1. září 2008 v prostorách výstavního sálu Městského úřadu. Výstava uherskoostrožského výtvarníka (1938) bude koncipována průřezem malířské tvorby z let 1987 - 2008...
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 3/2008

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 3. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 23. týden (2.6.2008 - 8.6.2008). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE
  více
 • Britský master of wine z Bordeauxe o moravských vínech

  Pane Salvi, první otázka bude asi úplně předvídatelná… Co říkáte na vína, která jste měl možnost za několik dní programu na jižní Moravě ochutnat?Jsem nadšený. Opravdu, netvařte se tak překvapeně. Narazil jsem na vynikající bílá vína, nejen srovnatelná se světovou produkcí, ale přímo špičková. Opravdu výborná jsou také vaše speciální přírodně sladká vína. Ale ani některá červená by se myslím nemusela ve světové konkurenci ztratit. Máte tu vynikající Cabernet Sauvignon, Merlot i Rulandské modré. Umíte prvotřídní víno, i když třeba ne v nějakých obrovských množstvích.
  více