Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2008 (duben, květen, červen)

 • Co Vás čeká na Víně v oranžovém?

  Pro milovníky vína pořádají v sobotu 5. července 2008 velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic a Město Velké Pavlovice  tradiční a oblíbenou vinařskou akci Víno v oranžovém a premiérově i Meruňkobraní. Seznam vinařů, kteří své sklepy v tento letní den otevřou si můžete i s mapkou a vinným lístkem stáhnout ve formátu PDF ZDE.

  více
 • Teplý červnový večer patřil vzpomínce na vinaře Aloise Václava Horňanského

  Sobotní večer dne 28. června 2008 patřil vzpomínce na Aloise Václava Horňanského (1871 – 1938), propagátora pěstování révy vinné a meruněk a zároveň i zakladatele Šlechtitelské stanice vinařské ve Velkých Pavlovicích. K příležitosti připomenutí si 70. výročí úmrtí této významné osobnosti byl před ŠSV uspořádán vzpomínkový večer s cimbálovou muzikou Klaret, velkopavlovickými mužáky Presúzní sbor a se skleničkou osvěžujícího vína ...

  více
 • Expedice Krajem André nabídla osvěžující prázdninový koktejl pohybu, vína a zážitků

  V první prázdninovou sobotu, dne 28. června 2008 o deváté hodině ranní, odstartoval slavnostním přestřižením pásky 1. náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Milanem Venclíkem v pořadí již III. ročník Expedice Krajem André neboli Cyklovýletu s chutí vína. Počasí všem zúčastněným nebývale dopřávalo, program byl více než bohatý a tak se registrační listiny ve startovacích místech bleskurychle plnily ...

  více
 • Dárek za vysvědčení? Děti z Pavlovic dostaly hřiště!

  Všechny děti z Velkých Pavlovic dostaly k vysvědčení zbrusu nové hřiště za kostelem. Mohou se zde pohrát od těch úplně nejmenších až po ty odrostlejší. Na hřišti nechybí průlezky, skluzavka, kolotoč, houpačky různých druhů, prolézací dřevěný hrad a samozřejmě i nezbytné pískoviště. Prostory zastíněné jak pergolou tak i mohutným vzorstlým jerlínem se tak staly pravým rájem pro děti i jejich maminky. A výborná zpráva na konec - hřiště je oplocené!
  více
 • Dorostenci a žáci fotbalového oddílu TJ Slavoj sehráli i mezinárodně obsazené turnaje

  Ve čtvrtek 19. 6. 2008 sehrál dorost Slavoje doplněný o několik starších žáků meznárodní zápas s italským mužstvem Agropoli Calcio. Zápas skončil remízou 3:3 (2:2). Naše branky vstřelili Matěj Pospiš, Tomáš Zimolka a Zdeněk Pražák. V neděli 22. 6. 2008 proběhl na stadionu Slavoje velmi kvalitně obsazený mezinárodní fotbalový turnaj dorostenců. Vítězem se zaslouženě stalo mužstvo FC Sparta Brno, které ve finále porazilo domácí hráče Slavoje 4:0...
  více
 • KRÁSNÉ LETNÍ PRÁZDNINY!

  Dnes, v pátek 27. června 2008, převezmou děti a studenti od svých učitelů vysvědčení, čímž bude ukončen školní rok 2007/2008 a dětem začnou vysněné prázdniny. Přejeme jim spoustu krásných slunečných dnů, pěkných zážitků, žádné úrazy, odpočinek a sladké prázdninové lenošení!
  více
 • Výluka drážní dopravy v pondělí 30. 6. 2008

  Ilustrační fotoČeské dráhy a. s. upozorňují na  výluku drážní dopravy v pondělí dne 30. 6. 2008 na trati č. 255 Hodonín - Zaječí od 8.35 do 13.30 hod. Podrobnosti získáte po kliknutí ZDE. ČD, a. s. děkují cestujícím za pochopení.
  více
 • Upozornění Městského úřadu Velké Pavlovice

  Městský úřad Velké Pavlovice upozorňuje občany na změnu pracovní doby po dobu letních prázdnin (rozpis získáte po kliknutí na "více zde"). Úřední dny budou opět v pondělí a ve středu, polední přestávka od 11.00 do 11.30 hod..
  více
 • Právě vychází nový Velkopavlovický zpravodaj III/2008

  Obálka Velkopavlovického zpravodaje III/2008V těchto dnech se dostává do poštovních schránek občanů Velkých Pavlovic třetí vydání Velkopavlovického zpravodaje roku 2008. Celý Zpravodaj si můžete stáhnout i na našich webových stránkách. Fotogalerie na barevném přebalu je tentokrát věnována budování kaple sv. Urbana a společenskému dění ve městě. Obálka ke stažení ve formátu PDF ZDE, černobílá obsahová část ke stažení ve formátu PDF ZDE. Redakce Zpravodaje přeje všem příjemné takřka prázdninové počtení!
  více
 • Verbuňk Vítka Lovečka z Velkých Pavlovic zaujal porotu i aplaudující obecenstvo

  Verbíř Vít Loveček z Velkých PavlovicV rámci mezinárodního dětského folklorního festivalu „Kunovské léto“ proběhla v sobotu 21. června 2008 národní přehlídka dětského verbuňku. Ve třetí kategorii nejstarších chlapců soutěžil také Vít Loveček z Velkých Pavlovic. Nevystupoval sice za náš region Hanáckého Slovácka, ale jako člen folklórního souboru Břeclavánek zastupoval spolu s Martinem Čapkou z Hrušek region Podluží. Oba chlapci postoupili do národní přehlídky z předkola, které se konalo 17. května 2008 v Lanžhotě ...
  více
 • Myslivci pečují o zvěř i v létě

  Velkopavlovičtí myslivci se o zvěř starají celoročně. V zimě ji přikrmují, na jaře léčí a v létě se jí starají o přísun vody. Na taková místa v revíru, ve kterých není přírodní zdroj vody, rozmístnili myslivci 10 napajedel, která v současných horkých a suchých dnech pravidelně zásobují vodou.

  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 6/2008

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 6. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 26. týden (23.6. 2008 - 29.6.2008). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE. 
  více
 • Lesopark je zelenější o 25 nových stromů

  Z firmy Arboeko ve Smržicích bylo přivezeno vozidlem firmy Bureš 25 vzrostlých stromů - dva druhy javorů, jerlíny, platany a jasany, které byly vysazeny pracovníky Služeb města v budovaném lesoparku u Trkmanky.
  více
 • Práce v lesoparku finalizují

  V budované části lesoparku pracovníci Služeb města dokončili modelaci terénu, je vytyčena cestní síť a  jsou připraveny základy pro přemostění strouhy. Firma Štambacher z Velkých Pavlovic vypomohla s vykopáním jam pro výsadbu dalších stromů, které příští týden dodá firma Arboeko ze Smržic.
  více
 • Nezaměstnaných je opět méně

  Úřad práce v Břeclavi zveřejnil v těchto dnech statistiku nezaměstnanosti obcí okresu Břeclav za měsíc květen 2008. Pomyslné první místo opět získal Hlohovec, který má pouze 2,16 % nezaměstnaných, za ním se umístnily Nikolčice a Bavory. Velké Pavlovice se s mírou nezaměstnanosti 5,60 % umístnily na 28 místě. Celková míra nezaměstnanosti okresu Břeclav je 5,77 %. Celkovou statistiku si můžete stáhnout ve formátu XLS ZDE.
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 5/2008

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 5. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 25. týden (16.6. 2008 - 22.6.2008). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE. 
  více
 • Čaj o páté

  V neděli 15. 6. o páté měly děti z anglických kroužků při DDM pod vedením Mgr. Jany  Valouškové příležitost předvést své znalosti angličtiny v písničkách, scénce o Noemově arše a malé módní přehlídce. Pěvecký sbor Singing Ladies pod vedením ředitelky ZUŠ Mileny Karberové zazpíval deset písní skladatelské dvojice Lennon & McCartney  od legendárních The Beatles z let 1963 - 1969. Návštěvníci kocertu měli možnost ochutnat pravé anglické sušenky Shortbread, čaj Earl Grey a přiťuknout  si skotskou whisky Ballantines.
  více
 • SPORT - výsledky víkendové kopané (14. - 15.6.2008)

  Během uplynulého víkendu (14. - 15. června 2008) sehrála fotbalová mužstva Slavoje Velké Pavlovice 6 zápasů, z nichž 4 byly vítězné a 2krát utrpěli velkopavlovičtí fotbalisté porážku. Pro podrobné výsledky klikněte na "více zde".

  více
 • Vítězství ze střeleb putuje do Znojma

  Střeleb na loveckém kole O pohár starosty města Velké Pavlovice se v letošním roce zúčastnilo rekordních 53 střelců. K hojné účasti určitě přispěly i nové automatické vrhačky terčů. Do finálového rozstřelu postoupilo 6 střelců se součtem bodů 54 a výše. Vítězem střeleb se stal pan Procingr (ze Znojma) druhé místo si vystřílel Lubomír Chylík a třetí Milan Svoboda.
  více
 • Květy Náprsrtníku doputovaly z dálného Balkánu až k nám

  Díky pozorným obyvatelům našeho města máte i Vy nyní možnost pokochat se pohledem na velevzácné rostlinky a květy Náprstníku vlnatého (Digitalis Lanata Ehrh.), jehož přirozenou domovinou je daleký Balkán v jižním Maďarsku. Tyto snímky byly však pořízeny nedaleko Velkých Pavlovic v lokalitě Sůdný. Za fotografie patří poděkování paní Janě Vondorové.
  více