Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2008 (červenec, srpen, září)

 • Což takhle dát si svatomartinskou husičku ...

  Sbíhají se vám sliny při pohledu na do křupava vypečenou svatomartinskou husičku? Jsou již vaše chuťové buňky zkoumáním této gurmánské speciality dostatečně vyprovokovány? Pokud ano, je to ten nejlepší okamžik zvednout telefon a objednat si na čísle 519 428 297 nebo 777 211 822 hostinu podobného ražení ve Vinárně u Kaderků na sobotní termín 15. listopadu 2008, kdy bude opět ve Velkých Pavlovicích probíhat již tradiční vinařský den pod názvem Svatomartinské otevřené vinné sklepy...
  více
 • Hřbitov Velké Pavlovice v nové on-line podobě

  Město Velké Pavlovice jako jedno z prvních v České republice se zapojilo do nového on-line systému vyhledávání hrobů na hřbitově. K tomuto účelu slouží nově zřízený web, který najdete pod adresou www.hrbitovy.com. Návštěvníci hřbitova ve Velkých Pavlovicích, kteří chtějí položit kytičku či vzpomínkou chtějí uctít památku zesnulých si v klidu mohou místo pochování zesnulého najít na těchto stránkách.

  více
 • Upozornění pro podnikatele

  Město Velké Pavlovice upozorňuje na poslední možnost zařazení  do jednotného informačního systému směrovek k sídlům a objektům podniktelských subjektů. Orientační cena bude cca 2.000,- Kč, výsledná cena se může lišit v závislosti na počtu opakování tabulí daného subjektu. Zájemci o zařazení do informačního systému se můžou do pátku 19. září 2008 hlásit na tel. 519 428 149,  e-mailové adrese infocentrum@velke-pavlovice.cz, nebo osobně na TIC - v budově knihovny.
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 18/2008

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 18. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 38. týden (15.9.2008 - 21.9.2008). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE.

  více
 • Výsledky soutěže O nejlepší modrohorský štrůdl

  Do soutěže "O nejlepší modrohorský štrůdl" se celkem sešlo 32 nohavic štrůdlů od 16 přihlášených soutěžících. Po vyhodnocení porota přidělila první místo Spolku tetiček - paní Pinkasové a paní Cvanové z Němčiček, druhé místo paní Bukovské z Vrbice a třetí místo paní Válkové také z Vrbice. Vítězkám budou předsedou Modrých Hor, Petrem Slezákem předány vítězné vařečky s věnováním.
  více
 • Modrohorský burčák i štrůdl zachutnaly

  V sobotu dne 13. září 2008 se uskutečnil v Modrých Horách první průkopnický ročník akce „Za burčákem do Modrých Hor“. Jako tradičně se jednalo o putování pro cyklisty, avšak premiérově i pro turisty pěší. Cyklistická stezka Modré Hory zažila své slavnostní otevření 6. července 2007, pro pěší se všem oficiálně otevřela o právě uplynulém víkendu...
  více
 • Výsledky víkendové kopané - 13. a 14. září 2008

  Ilustrační fotoBěhem uplynulého víkendu ve dnech 13. a 14. září 2008 sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice 7 zápasů. Pět z nich bylo vítězných a dva skončily porážkou. Pro podrobné výsledky jednotlivých zápasů klikněte na „více zde“.

  více
 • Festival italského ohaře předčil očekávání soutěžících

  V sobotu 13. září se v honitbě MS Velké Pavlovice konal Festival italského ohaře. Zkoušek se zúčastnilo pět holandských soutěžících se svými miláčky plemene bracco italiano. Všichni zahraniční účastníci si pochvalovali vzornou organizaci zkoušek a kvalitu honitby a byli přímo unešeni dodržováním mysliveckých tradic. Vítězem zkoušek se stala Marieke Hamakers a její  fenka Delizia  dei Vicini del Monastero.
  více
 • Kdybych nepracovala, jako bych nežila a to je mi 101 let ...

  Paní Ludmila Komosná slaví 101 letRoku 1907 se narodila ve Velkých Pavlovicích malá holčička, které dali rodiče jméno Liduška. Od té doby uplynulo již stojedna let a tato, nyní milá stařenka v nažehlených selských sukních a pečlivě uvázaným šátkem na hlavě, slaví své nádherné narozeniny. U žen se prý nemá věk uvádět, ale číslice o třech místech je natolik úctyhodná, že nám snad paní Komosná odpustí. Paní Ludmila Komosná slaví 101 let...
  více
 • Burčáky na zítřejší putování jsou připraveny

  Již zítra můžete putovat po Modrých Horách a ochutnávat a srovnávat, jak lahodný umí udělat burčák ve Velkých Pavlovicích, Bořeticích, Kobylí, Vrbici i v Němčičkách.  Burčáky jsou v ideální kvalitě, stezky označeny, a tak nic nebrání úspěšnému průběhu akce Za burčákem do Modrých Hor, která odstartuje  13. září v 9.00 hod. pro cyklisty v Bořeticích od Obecního sklepa v Kraví hoře a pro pěší ve Velkých Pavlovicích od radnice. O kvalitní burčák nebude nouze!
  více
 • Velkopavlovické gymnázium navštěvují studenti již z devětadvaceti obcí tří okresů

  Výuka výtvarné výchovy s paní učitekou BláhovouGymnázium Velké Pavlovice zveřejnilo v těchto dnech Výroční zprávu o výchovně a vzdělávací práci školy za rok 2007/2008 plnou zajímavých informací např. o zaměření výuky, prioritách školy, složení pedagogického sboru, dočtete se zde, kolik žáků a ze kterých obcí a měst na gymnáziu studuje, údaje o výsledcích vzdělávání, maturitách, mimoškolním vzdělávání a mnohé další. Zprávu si máte možnost stáhnout ve formátu PDF po kliknutí ZDE, nebo přímo na webových stránkách gymnázia www.gymnazium.velke-pavlovice.cz.
  více
 • Místním občanům není osud lidí v nouzi lhostejný

  Sběrna prádla a šatstva Velké Pavlovice, kterou najdete v budově kina, se nezabývá pouze provozem tzv. čistírny, ale také sbírkou oděvů a potřebných věcí pro břeclavskou pobočku Charity, čímž pomáhá lidem v těžkých životních situacích a nouzi. Minulý týden byla z našeho města převezena do Břeclavi úctyhodná dodávka. Všem, kteří do sbírky přispěli srdečně děkujeme!

  více
 • Vinium, a. s. zahajuje výkup hroznů

  VINIUM, a. s. Velké Pavlovice oznamuje všem pěstitelům révy vinné, že zahajuje výkup hroznů. V termínu od 15. do 18. září 2008 se bude vykupovat odrůda Muškát moravský a to denně vždy od 9.00 do 17.00 hodin. Pro podrobné informace klikněte ZDE.O následných výkupech vás budeme průběžně informovat.
  více
 • Seznam vinařských důvěrníků SZPI pro rok 2008

  Vážení vinaři, na základě aktuálních informací poskytnutých webem www.wineofczechrepublic.cz, zveřejňujeme pro Vaše potřeby seznam vinařských důvěrníků Státní  zemědělské a potravinářské inspekce pro ověřování cukernatosti hroznů v sezoně 2008. Seznam důvěrníků ve formátu PDF si můžete stáhnout ZDE, více o ověřování také na webu SZPU.
  více
 • BURČÁK aneb cesta do duše fenoménu dnešních dnů

  Podzimní měsíce jsou obdobím burčáků - nápoje, jehož si tak rádi užíváme. Čas vinobraní se nese v jeho duchu tak sladce ... Říká se mu také mléko starců, jednak pro jeho mléčnou barvu a také proto, že prý umí čistit krev. Avšak to jen v tom případě, vypije-li ho člověk během podzimu tolik, kolik mu krve v žilách koluje...

  více
 • Domeček nabízí dětem s novým školním rokem řadu zajímavých kroužků

  Ahoj všem, kteří vyhledáváte různé formy trávení volného času. Vítáme vás po prázdninách s nabídkou kroužků. Dům dětí a mládeže bude v letošním roce nabízet a poskytovat volnočasové aktivity pouze do 31. 12. 2008. Od 1. 1. 2009 převezme štafetu nově vzniklé zařízení, které bude spadat pod ZŠ Velké Pavlovice. Toto zařízení bude rovněž zprostředkovávat různé druhy zábavy a akcí. Kroužky proto budou pokračovat tak, jak jste zvyklí, tedy i v dalším pololetí...

  více
 • Zemědělcům předvedli novinky i raritu

  Firma Some Jindřichův Hradec předvedla 9. září 2008 na pozemcích zemědělského družstva Velké Pavlovice  široký sortiment zemědělských strojů i s praktickými ukázkami. Kromě nejnovější zemědělské techniky si s sebou přivezla i funkční traktor vyrobený roku 1930 v Mladé Boleslavi. 
  více
 • Oslavy vinobraní ve fotografiích šumavských hostů

  Velkopavlovické vinobraní je vždy pestrobarevnou pastvou pro oči. Nebude tedy jistě žádným velkým překvapením, že se stává čím dál častěji vyhledávané řadou renomovaných profesionálních fotografů. Jedním z nich se o letošních slavnostech stal i Vladislav Hošek, šumavský rodák, jehož krásné fotografie si máte možnost v současné době prohlédnout na radnici města, kde probíhá Výstava fotografií z cest dalekých a blízkých & Turistických známek. Fotogalerii pořízenou zvídavým okem pana Hoška a jeho manželky Jany Hoškové si můžete prohlédnout po kliknutí na „více zde“. Oběma fotografům děkujeme!
  více
 • Dřevěné směrovníky se staly pomyslnou třešničku na dortu nové turistické stezky

  Členové KČT pan Jiří Janás a Alois Neckář z Adamova ve spolupráci s pracovníky obecních služeb dokočili v pondělí dne 8. září 2008 turistické značení v katastru Dobrovolného svazku obcí Modré Hory, jež spočívalo v nainstalování posledních pěti dřevěných směrovníků. Ty doplnily značení stezky v terénu na 100% stav, nyní je tedy trasa zcela kompletní. Jedná se značku zelenou, kterou se dostanete pěšky od vlakové zastávky ve Velkých Pavlovicích přes Němčičky, Bořetice až do Kobylí.

  více
 • Nebezpečně rozsáhlý požár ve Starovicích mají na svědomí pravděpodobně děti

  Ze zásahu ve StarovicíchVelkopavlovičtí hasiči zasahovali v sobotu dne 6. září 2008 v dopoledních hodinách ve Starovicích při požáru hospodářského stavení, které pravděpodobně zapálily děti při hraní. Na místě zasahovaly čtyři jednotky, hasiči z Velkých Pavlovic se na místo zásahu dostavili třetí po jednotce HZS Hustopeče a místní jednotce ze Starovic...

  více