Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2008 (červenec, srpen, září)

 • Nový kabát pro vozovku

  Dne 29. září zahájila firma M-silnice Brno generální opravu vozovky na části ulice Nová. Byl vyfrézován povrch vozovky a nyní pracovníci Služeb města upravují obrubníky a chodníky tak, aby vnikla na krajnici parkovací místa. Tímto opatřením se úzká vozovka zprůjezdní zejména na údržbu cesty v zimním období.
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 20/2008

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 20. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 40. týden (29.9.2008 - 5. 10.2008). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE.
  více
 • Nápor dodavatelů ve Viniu a.s.

  Vinium a.s. zažilo v sobotu 27. září první velký nápor dodavatelů hroznů. Zejména středisko Ostrovec, kde se zpracovávají modré hrozny, muselo prodloužit výkupní dobu neboť fronta vozidel s hrozny Modrého Potrugalu a Svatovavřineckého byla naposledy tak dlouhá před 20 lety.
  více
 • Seničané navštívili naše město

  Městský úřad Senica uspořádal pro své zaměstnance dvoudenní výlet na Moravu jehož hlavním cílem byla návštěva památek Lednicko-valtického areálu. Samozřejmě nemohli vynechat návštěvu našeho města, se kterým má Senica od roku 2002 smlouvu o patrnerství a spolupráci...
  více
 • Modré Hory Vás vítají

  Doborovolný svazek obcí Modré Hory vznikl roku 2007 sdružením sousedících obcí Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a Vrbice. Ten kdo má rád sport a cykloturistiku zvlášť jistě rád zavzpomíná na datum 6. července 2007, kdy byla slavnostně za přítomnosti všech starostů výše jmenovaných obcí a řady významných osobností, slavnostně otevřena nová cykloturistická stezka Modré Hory...
  více
 • Výsledky víkendové kopané - 27. a 28. září 2008

  Ilustrační fotoBěhem uplynulého víkendu ve dnech 27. a 28. září 2008 sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice 7 zápasů. Jeden z nich byl vítězný, šest skončilo porážkou. Pro podrobné výsledky jednotlivých zápasů klikněte na „více zde“.

  více
 • Máte namířeno do Svatomartinských otevřených sklepů? Nezapomeňte si předem zarezervovat vstupenky!

  Chcete být mezi prvními, kteří ochutnají letošní mladá vína? Přijeďte na jejich ochutnávku do velkopavlovických sklípků. Pro milovníky vína pořádají v sobotu 15. listopadu 2008 velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic, Město Velké Pavlovice a Forum Moravium, o. s. tradiční a oblíbenou vinařskou akci Svatomartinské otevřené sklepy 2008. Vstupenky si již nyní můžete zarezervovat na tel.: 519 428 149 nebo 774 364 009.
  více
 • Ještě jedno ohlédnutí za vinobraním

  Současné chladné a deštivé počasí přímo vybízí ke vzpomínkám na akce nedávno uplynulé. Jednou z nich je i Velkopavlovické vinobraní při kterém nám počasí přálo, bylo na co se dívat, co poslouchat a také co ochutnávat, zkrátka slavnosti úrody vinařství a umění jak mají být. Fotogalerii Velkopavlovického vinobraní si můžete prohlédnout ZDE.

  více
 • Vinium a.s. vykupuje ...

  Vinium a.s. Velké Pavlovice oznamuje, že na středisku Centrála vykupuje od 22. září do 6. října odrůdu Müller Thurgau, od 27. září do 4. října Neuburské a na středisku Ostrovec vykupuje od 25. září do 4. října odrůdu Portugal a od 27. září do 4. října Svatovavřinecké. Výkup probíhá denně mimo neděli od 9.00 do 18.000 hodin. Pro podrobné informace klikněte ZDE.

  více
 • Dechovka ZUŠ koncertovala na Žofíně

  Dechovka ZUŠ Velké Pavlovice pod vedením MgA Zbyňka Bílka byla pozvána na koncert do Prahy na Žofín, kde byla uspořádána národní výstava hub. V pořadu vystoupil s cimbálkou i Jožka Šmukař. Obě kapely tak prezentovaly zpěvnou jižní Moravu. Slovácký foklór v podání dechovky, krásné kroje muzikantů i zpěvaček  představily posluchačům Velké Pavlovice. Po vystoupení byl čas i na krátkou procházku naším hlavním městem.
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 19/2008

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 19. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 39. týden (22.9.2008 - 28.9.2008). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE.
  více
 • Máte zájem o inzerci ve Velkopavlovickém zpravodaji?

  Ilustrační fotoV termínu od 22. září do 1. října 2008 probíhá zpracování příspěvků pro Velkopavlovický zpravodaj V/2008, který obdrží občané Velkých Pavlovic v polovině měsíce října. Máte-li zájem o uveřejnění vašeho inzerátu, kontaktujte do středy 1. října 2008 redakci na tel.: 777 736 413 nebo e-mailem bartova@velke-pavlovice.cz. Platný ceník inzerce najdete po kliknutí na „více zde“.

  více
 • Je "cimbálka" muzika právě na vaši notečku?

  Užívejte si jí nyní plnými doušky čtyřiadvacet hodin denně a zároveň i 365 dnů v roce s Rádiem JIH! Více o zbrusu novém vysílání se dovíte ZDE. Cimbálku si můžete spustit po kliknutí na link http://www.play.cz/radio-jih-cimbalka. Přejeme Vám společně s naším mediálním partnerem příjemný poslech a zábavu.
  více
 • Služby města myslí také na vinaře

  Pracovníci služeb města Velké Pavlovice upravují polní cesty před blížícím se vinobraní. Křoviny kolem cest jsou seřezávány, odhrnují se nánosy hlíny a naplavené rostlinné zbytky tak, aby byl zajištěn hladký průjezd všech vozidel odvážející slibnou úrodu do vinných sklepů ke zpracování.

  více
 • I. ročník turnaje O POHÁR STAROSTY VELKÝCH PAVLOVIC zná svého vítěze

  Ve středu 17. září 2008 byl pro nepřízeň počasí původně plánovaný I. ročník turnaje O pohár starosty Velkých Pavlovic v malé kopané středních škol  přeložen do sportovní haly. Turnaje se zúčastnila družstva z Gymnázia Hustopeče, Gymnázia Mikulov, Gymnázia Klobouky, Gymnázia Hodonín a dvě družstva hostujícího Gymnázia Velké Pavlovice. Po rozlosování a úvodním hvizdu probíhala jednotlivá utkání...
  více
 • Výsledky víkendové kopané - 20. a 21. září 2008

  Ilustrační fotoBěhem uplynulého víkendu ve dnech 20. a 21. září 2008 sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice 7 zápasů. Čtyři z nich byly vítězné a tři skončily porážkou. Pro podrobné výsledky jednotlivých zápasů klikněte na „více zde“.

  více
 • Nové knihy

  Knihovna_1_M_120.jpgMěstská knihovna Velké Pavlovice oznamuje svým čtenářům, že do svého knižního fondu zařadila 26 svazků nových knih. Pro seznam knižních novinek klikněte ZDE. Knihovnice se již těší na váš zájem!
  více
 • DVD Krojované hody 2008

  Máte rádi atmosféru a barevnost velkopavlovických krojovaných hodů a rádi si na ně zavzpomínáte i v průběhu roku? Vaše vzpomínky můžou být živější a barevnější s DVD Krojované hody Velké Pavlovice 2008, které si můžete zakoupit v knihovně a TIC ve Velkých Pavlovicích za 350,-Kč.
  více
 • Chcete se stát somelierem?

  Ve dnech 27. a 28. listopadu pořádá Národní vinařské centrum ve Valticích intenzivní dvoudenní školení zakončené vědomostním testem a senzorickou zkouškou vedoucí k získání osvědčení pro hodnocení státem nebo členskými zeměmi EU garantovaných výstav a soutěží vín. Technické informace k výcviku a výběru degustátorů ke stažení ve formátu PDF ZDE, Přihláška k výcviku a výběru degustátorů ke stažení ve formátu DOC ZDE.
   
  více
 • Stejně jako se lidé rodí a umírají, stromy se sází i kácejí

  V roce 2008 bylo vysazeno v intravilánu i extravilánu našeho města přes tisíc keřů a stromů. Avšak stáří a špatný zdravotní stav vzrostlých dřevin přináší  někdy i nutnost jejich likvidace, především začnou-li ohrožovat chodce, auta a další majetek...
  více