Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2007 (leden, únor, březen)

 • Supermarket Jednota otevřen

  Jednota - spotřební družstvo Mikulov - otevřelo 29.března 2007 nový Supermarket ve Velkých Pavlovicích. V rozšířených, zrekonstruovaných a moderních prostorech na vás čeká široká nabídka zboží za velmi výhodné ceny. Pracovnice prodejny vám přejí příjemný nákup!

  více
 • Ochrana před moniliovou spálou peckovin

  Původcem onemocnění je houba Monilia laxa. K infekcím květů dochází především, pokud je v období kvetení chladné a vlhčí počasí. Chemické ošetření se provádí počátkem kvetení a při dokvétání. K ošetření je možné použít např. HORIZON 250 EW, SPORGON 50 WP, ROVRAL FLO a u meruněk také BAYCOR 25 WP.
  více
 • Jednota Supermarket zahajuje prodej

  Jednota Supermarket ve Velkých Pavlovicích Vás srdečně zve na zvovuotevření prodejny. Prodej bude zahájen ve čtvrtek dne 29. března 2007 v 6.30  hod. Supermarket má pro Vás nachystaný široký sortiment zboží za velmi výhodné ceny. Připraveny jsou také ochutnávky zboží.
  více
 • Výstava morčat měla úspěch

  I. Propagační výstava morčat, kterou ve Velkých Pavlovicích uspořádala ZO chovatelů morčat a jiných hlodavců Praha a ČSCH Velké Pavlovice se setkala s velkým zájmem jak ze strany vystavovatelů, tak i ze strany návštěvníků. Výstavní mazlíčci i prodejní morčata obsadila 100 výstavních klecí. Najít jste zde mohli i takové druhy jako Šeltie, Peruánec, Merino, US TEDDY, nebo Naháče.
  více
 • Klub historie a vlastivědy Hustopečska navštívil Velké Pavlovice

  V sobotu 24. března 2007 zavítala do Velkých Pavlovic výprava Klubu historie a vlastivědy Hustopečska. První zastávka turistů byla v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kde je kostelnice paní V. Ševčíková seznámila s jeho historií. Místostarosta města Ing. Z. Karber návštěvníkům přiblížil památky města a pozval hosty do výstavního sálu na radnici, kde zhlédli výstavu fotografií. Poté je komplexem škol, ZŠ a gymnáziem, provedl ředitel PaeDr. A. Kavan. 
  více
 • Připavuje se telefonní seznam občanů Velkých Pavlovic

  Rada Velkopavlovického zpravodaje vyzývá občany, kteří mají zájem zveřejnit číslo svého mobilního telefonu v připravovaném Telefonním seznamu občanů Velkých Pavlovic, aby jej nahlásili na Turistickém informačním centru (budova knihovny), Hlavní 9, tel. 519 428 149, e-mail: bartova@velke-pavlovice.cz.
  více
 • Chcete mít svůj vlastní strom?

  Máte zájem zasadit si v nově vznikajícím lesoparku u vlakové zastávky svůj vlastní strom a starat se o něj? Pak máte právě tu nejlepší příležitost. Výstadbu (proběhne během měsíce dubna až května) organizuje Město Velké Pavlovice, které vám současně zajistí i mladé stromky vhodných druhů - bližší info u Ing. Zdeňka Karbera, tel. 519 428 143, e-mail: karber@velke-pavlovice.cz.

  více
 • Práce na zpevnění chodníčků na hřbitově

  Zaměstnanci služeb Města Velké Pavlovice pracují v těchto dnech za pomoci místních občanů na další etapě úpravy hřbitova. Prostřednictvím štěrku a oblázků se zpevňují chodníčky kolem hrobů.
  více
 • Oskeruše budou i ve Velkých Pavlovicích

  Na víkend ke Dni Země je načasováno vysazení vzácných oskeruší v několika slováckých obcích. Ve Velkých Pavlovicích budou slavnostně s fanfárou a pamětní cedulí oskeruše vysazeny 21. dubna 2007 v 11.00 hod. před radnicí.
  více
 • O víkendu začíná letní čas

  Velkopavlovický kostelV noci ze soboty 24. března na neděli 25. března 2007 se mění čas ze zimního na letní. Nezapomeňte si tedy posunout hodinové ručičky ze 2.00 hod. na 3.00 hod.!
  více
 • Rady a tipy aneb kam s vysloužilými spotřebiči?

  Každý z nás se stále častěji, co se týče nepotřebných a vysloužilých věcí, setkává s nerudovskou otázkou "kam s ním?". Pokud právě řešíte problém, jakým správným způsobem se zbavit např. televize, starého telefonu, faxu nebo ledničky, klikněte na "více zde". Doufáme, že se našimi radami necháte inspirovat.
  více
 • Burza vyřazených knih

  Městská knihovna Velké Pavlovice oznamuje, že pořádá burzu vyřazených knih za jednotnou cenu 5,-  Kč/1 ks. Knihy se budou prodávat ve středu 21. března a ve čtvrtek 22. března 2007 v době od 9.00 do 16.00 hod. v zasedací místnosti Městského úřadu.
  více
 • Zemědělci zahájili osev

  Zemědělci využívají příznivé klimatické podmínky letošního teplého jara a zahájili setí sladovnického ječmene, jehož pěstování má ve Velkých Pavlovicích dlouholetou tradici.
  více
 • Mandloně jsou v plném květu květu

  Mírný průběh zimy a velmi teplé a slunečné počasí uplynulých dnů probudilo do květu mandloně.
  více
 • Vinařství Baloun si z Paříže přivezlo čtyři medaile

  Na jedné z nejvýznamnějších světových soutěží vín Vinalies Internationales v Paříži si připsal další vynikající úspěch Radoslav Baloun. Získal čtyři stříbrné medaile za Ryzlink vlašský 2006 pozdní sběr, Sauvignon 2006 pozdní sběr, Rulandské bílé 2006 výběr z hroznů a Hibernal 2006 výběr z hroznů.
  více
 • Internetové stránky města Velké Pavlovice postoupily do celostátního kola soutěže Zlatý erb 2007

  V soutěži o nejlepší webové stránky měst a obcí Zlatý erb 2007 Velké Pavlovice úspěšně prošly sítem krajského kola a postoupily do celostátního finále. Uzávěrka příjmu hlasů pro celostátní cenu veřejnosti je ve čtvrtek 22. března 2007. Do tohoto termínu nám můžete ještě zaslat svůj cenný hlas, za nějž vám děkujeme.
  více
 • Výstava fotografií byla zahájena

  Z vernisáže výstavy fotografiíV páteční podvečer (9. března 2007) byla slavnostní vernisáží zahájena výstava fotografií místních fotografů ve výstavním sále velkopavlovické radnice. Pořadatelům - Městu Velké Pavlovice a Turistickému informačnímu centru - se podařilo shromáždit cca 250 snímků od 22 fotografů z Velkých Pavlovic a okolí a 2 hostů ze Slovenska. Originalita a kouzlo výstavy spočívá v obrovské rozmanitosti snímků a témat - najdete zde vše od portrétů přes přírodu, zvířata, sport, makrosnímky, fota netradičních formátů a mnohé další. Proto neváhejte a přijměte naše srdečné pozvání!
  více
 • 7. března 2007 bylo nejtepleji ve Velkých Pavlovicích

  Rozkvetlé krokusy hlásají přicházející jaroSluneční paprsky a rekordně teplý den včera (7. března 2007) opět překvapily nejjižněší cíp Moravy. Teploměr ukazoval na všech jihomoravských meteorologických stanicích přes osmnáct stupňů Celsia. Nejtepleji bylo však u nás - ve Velkých Pavlovicích. V odpoledních hodinách se rtuť teploměru zastavila na úctyhodných 18,4 °C.
  více
 • Schůze zastupitelstva Města Velké Pavlovice

  Starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka svolává v pořadí III. zasedání Zastupitelstva Města Velké Pavlovice, které se bude konat ve čtvrtek 15. března 2007 v 18.00 hod. v zasedací místnosti Městského úřadu ve Velkých Pavlovicích.
  více
 • Hasiči věnovali finanční dar dětem

  Z maškarní diskotékySbor dobrovolných hačičů z Velkých Pavlovic věnoval dnes (7. března 2007) místní Mateřské škole finanční dar v hodnotě 5.000,- Kč. Peníze, které si hasiči vydělali pořádáním maškarní diskotéky pro děti, budou tedy opět sloužit dětem. Školka přislíbila, že za tuto částku nakoupí hračky, pravděpodobě koloběžky, které se pro nadcházející jaro budou školkáčkům určitě hodit! Hasičům za naše nejmenší děkujeme! 
  více