Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2007 (duben, květen, červen)

 • Hnědnutí listů meruňky

  Původce onemocnění houba Gnomonia erythrostoma přezimuje v opadaných listech, kde se tvoří plodnice s askosporami a ty pak infikují vyvíjející se mladé listy. Choroba se šíří za deštivého počasí (k infekci je nezbytné ovlhčení listů) a za vyšších teplot (22 až 24 ºC). K ošetření je možné použít například: BAYCOR 25 WP, DITHANE DG NEOTEC, DITHANE NEOTEC, DITHANE M 45, NOVOZIR MN 80, SYLLIT 400 SC.

  více
 • Velikonoční otevřené vinné sklepy se vydařily

  Již tradiční vinařskou akci Velikonoční otevřené sklepy návštívilo o letošním svátku jara na čtyřista návštěvníků, kteří mohli degustovat vína v tuctu vinařství a ochutnat přes dvěsta vzorků vín. Pěkné sobotní počasí přispělo k pohodové atmosféře, která byla umocněna večerním setkáním s cimbálovou muzikou Lália, Presůzním sborem a slováckými písničkami.
  více
 • Slavoj doma vyhrál a stále vede tabulku

  Fotbalisté A mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice vyhráli první jarní utkání na domácím hřišti proti Slovanu Brno 3:1 a s náskokem jednoho bodu vedou tabulku I.A třídy skupiny B. 
  více
 • Nové prodejny ve městě - květinářství a trafika

  Ve Velkých Pavlovicích zahájily svou činnost dvě nové prodejny - květinářství a trafika. Prodejnu Květinářství Coufalovi najdete v budově Supermarketu Jednota (ul. Hlavní 55) a Trafiku v budově Vinia, a. s. (ul. Hlavní 666). Podrobnosti, kontakty a prodejní dobu najdete po kliknutí ZDE.
  více
 • Infocentrum bude otevřeno i v sobotu

  Turistické informační centrum Velké Pavlovice oznamuje návštěvníkům akce Velikonoční otevřené vinné sklepy, že bude mít mimořádně otevřeno i v sobotu 7. dubna 2007 a to od 9.00 do 13.00 hod. Zároveň upozorňujeme, že prodej vstupenek na výše uvednou akci bude na radnici (Nám. 9. května) od 10.00 hod. Těšíme se na vaši návštěvu!
  více
 • Veselé Velikonoce!


  Všem návštěvníkům našich stránek přejeme veselé Velikonoční svátky plné sluníčka a jarní pohody!
  více