Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2007 (duben, květen, červen)

 • Přednáška Ing. Jiřího Kopečka vinaře zaujala

  Ve čtvrteční podvečer dne 14. června 2007 se uskutečnila v podkrovním sále velkopavlovické radnice přednáška Ing. Jiřího Kopečka z Vinařské akademie Valtice na téma "Vinař a jeho hosté ve vinném sklípku".

  více
 • TIC Velké Pavlovice & Radio JIH 88,9 FM

  Ve středu dne 13. června 2007 byla uzavřena dohoda o propagační a mediální spolupráci mezi Turistickým informačním centrem Velké Pavlovice a regionálním Radiem JIH. Naladíte-li si od dnešního dne frekvenci 88,9 FM (www.radiojih.cz), můžete se těšit na informace o zajímavých kulturních, společenských a sportovních událostech pořádaných v našem městě.
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 7/2007

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 7. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 24. týden (11. 6. 2007 - 17. 6. 2007). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE
  více
 • Medaile Forum Moravium 2007 - informace a distribuce

  Oceněná vína ze soutěžní přehlídky vín Velkopavlovické vinařské podoblasti Forum Moravium 2007 budou na lahvích označeny originálními medailemi, které si již nyní můžete prohlédnout na našich webových stránkách (pro zvětšení klikněte na obrázek). Bližší informace o organizaci distribuce vám podá prezident občanského sdružení Forum Moravium Ing. Pavel Veverka - tel. 603 258 436, e-mail: pavel.veverka@forummoravium.cz.

  více
 • Děvčata na pohárovém turnaji třetí

  V neděli 10. června 2007 se uskutečnil pohárový turnaj žen v kopané pořádaný Dámským klubem. Fotbalové reprezentatky našeho města podaly bojovný výkon a obsadily v celkové tabulce třetí místo. Lepší byly jen ženy z Hovoran, které zdolaly naše hráčky v prvním utkání 3 : 0 a z Mutěnic, které zvítězily nad našimi hráčkami jen těsně 1 : 0.
  více
 • SPORT - výsledky víkendové kopané 9. a 10. června 2007

  Během uplynulého víkendu (9. - 10. června 2007) sehrála fotbalová mužstva Slavoje Velké Pavlovice 6 zápasů, z nichž byly 4 vítězné a 2krát utrpěli velkopavlovičtí fotbalisté porážku. V neděli dne 10. června 2007 proběhl na místním hřišti TJ Slavoj i fotbalový Turnaj žen. Pro podrobné výsledky všech zápasů klikněte na "více zde".
  více
 • Oslava svátku Božího těla

  V neděli 10. června 2007 oslavili farníci z Velkých Pavlovic i přifařených obcí - Němčiček a Horních Bojanovic, Svátek Těla a Krve Páně - Boží tělo. Po mši svaté se vydal z kostela Nanebevzetí Panny Marie průvod vedený panem farářem Mgr. P. Papouškem, s dechovou hudbou, družičkami a krojovou chasou ke čtyřem krásně nazdobeným oltářům na Hlavní ulici.
  více
 • Dechovka ZUŠ v Mikulově

  V neděli 10. června 2007 reprezentovala chlapecká dechovka ZUŠ Velké Pavlovice pod vedením MgA. Zbyňka Bílka naše město na soutěžní přehlídce dechovek "O pohár starosty Mikulova". Naši mladí hudebníci s krojovanými zpěvačkami E. Vomáčkovou, L. Procingerovou a T. Láničkovou si získali velké sympatie publika a největší ovace sklidili za polku Přerovanka.
  více
 • Prezentace Forum Moravium 2007

  Titul šampiona přehlídky vín Forum Moravium 2007 získalo Vinařství Vladimír Tetur z Velkých Bílovic s vínem Rulandské modré, výběr z hroznů 2005, barrique, cenu za nejlepší kolekci vín získalo Vinařství Leoš Horák z Vrbice.Katalog ve formátu XLS stáhěte ZDE.
  více
 • Konkurs na funkci ředitele gymnázia

  Rada města Velké Pavlovice vyhlašuje konkurs na funkci ředitele Gymnázia Velké Pavlovice. Podrobné informace si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE.
  více
 • Výsledkový katalog FORUM MORAVIUM 2007

  Vážení vinaři, patříte-li mezi vystavující na soutěžní přehlídce vín Velkopavlovické vinařské podoblasti Forum Moravium 2007, máte již nyní možnost prostřednictvím našich webových stránek nahlédnout do výsledkového katalogu - ve formátu XLS stáhěte ZDE.
  více
 • Novinka na www.velke-pavlovice.cz - MAPA WEBU

  Pro snadnější orientaci a vyhledávání na oficiálních webových stránkách města Velké Pavlovice můžete využít naši novou mapu webu, kterou najdete v nabídce hlavního menu. Pro rychlé zobrazení klikněte ZDE.

  více
 • SPORT - výsledky víkendové kopané 2. - 3. června 2007

  Během uplynulého víkendu (2. - 3. června 2007) sehrála fotbalová mužstva Slavoje Velké Pavlovice 6 zápasů, z nichž byl jeden vítězný, 3krát utrpěli velkopavlovičtí fotbalisté porážku a 2 zápasy skončily remízou. Pro podrobné výsledky klikněte na "více zde".
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 6/2007

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 6. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 23. týden (4. 6. 2007 - 10. 6. 2007). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE. Máte-li zájem o pravidelné zasílání Situační zprávy o ochraně révy vinné elektronickou poštou na Vaši e-mailovou adresu, volejte na TIC Velké Pavlovice tel.: 519 428 149 nebo nám napište na e-mail: bartova@velke-pavlovice.cz. Jako registrační údaj postačí Vaše jméno a e-mailová adresa. Těšíme se na Váš zájem!
  více
 • Nadace Partnerství na vinných stezkách

  Vedení Nadace Partnerství,v čele s ředitelem Miroslavem Kundratou a manažerem Moravských vinných stezek Janem Grombířem, navštívilo se svými hosty Velké Pavlovice. Zastávkou na cyklotrase Moravská vinná stezka byl sklep rodiny Suských V Údolí. Hosté ochutnali deset vzorků vín z produkce vinařství. Zaujal je presůz  s dřevěným lisem starým téměř 200 let a původní habánský sklep z 16.století. Hosté tak symbolicky zahájili IV. ročník "Otevřených vinných sklepů" ve Velkých Pavlovicích.

  více
 • Forum Moravium 2007 má šampiona

  V pátek 1.června 2007 pětatřicet odborných degustátorů pod vedením Ing. Pavla Vajčnera, ředitele Znovínu Znojmo a. s., přidělilo body 204 vzorkům vín od profesionálních vinařů z Velkopavlovické vinařské podoblasti.  Předsedové komisí vybrali z nejlépe ohodnocených vzorků šampiona soutěže. Je jím červené víno Rulandské modré, výběr z hroznů 2005, barrique, firmy Vinařství Vladimír Tetur z Velkých Bílovic. Blahopřejeme!

  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 5/2007

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 5. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 22. týden (28. 5. 2007 - 3. 6. 2007). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE. Máte-li zájem o pravidelné zasílání Situační zprávy o ochraně révy vinné elektronickou poštou na Vaši e-mailovou adresu, volejte na TIC Velké Pavlovice tel.: 519 428 149 nebo nám napište na e-mail: bartova@velke-pavlovice.cz. Jako registrační údaj postačí Vaše jméno a e-mailová adresa. Těšíme se na Váš zájem!
  více
 • FORUM MORAVIUM 2007 zná již soutěžící vinařství

  Soutěžní přehlídky vín Velkopavlovické vinařské podoblasti se zúčastní 33 vinařství, od rodinných firem až po největší producenty. Návštěvníci tak mohou ochutnat i vína od medailových firem z minulých ročníků. Z uvedeného výčtu (klikněte na "více zde") je patrné, že se mají návštěvníci letošního kvalitního ročníku soutěžní přehlídky vín FORUM MORAVIUM 2007 opravdu na co těšit. Již nyní jste všichni srdečně zváni!
  více
 • SPORT - výsledky víkendové kopané 26. - 27. května 2007

  Během uplynulého víkendu (26. - 27. května 2007) sehrála fotbalová mužstva Slavoje Velké Pavlovice 8 zápasů, z nichž 2 byly vítězné, 5krát utrpěli velkopavlovičtí fotbalisté porážku a 1 zápas skončil remízou. Pro podrobné výsledky klikněte na "více zde".
  více
 • Víno z Modrých Hor od firmy Baloun má další medaile

  Na prestižní soutěži Internation Wine Chalenge v Londýně zaznamenal další velký úspěch Radomil Baloun (www.baloun.cz) v kategorii červených tichých vín. Jeho Dornfelder - pozdní sběr 2006 a Zweigeltrebe - pozdní sběr 2006 obdržely bronzovou medaili.

  více