Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2007 (duben, květen, červen)

 • Začátek prázdnin ve znamení cykloturistiky a André

  Doslova před několika málo minutami byla oficiálně ukončena expedice po krajině, která dala život oblíbené odrůdě révy vinné - André. Druhého ročníku Expedice Krajem André 2007 se zúčastnilo bezmála 400 spokojených cyklistů. Ti si mimo cílové odměny, kterou byla samozřejmě i láhev vína Adré, odnesli spousty nezapomenutelných zážitků. Každá z pořádajících obcí (Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice) připravila pro účastníky expedice bohatý program - návštěvy sklepů s ochutnávkou vín, kulinářské speciality, živou hudbu a spousty dalšího. Počasí bylo přímo ideální a tudíž můžeme letošní ročník Expedice Krajem Adré považovat za velmi vydařený. 
  více
 • Informace pro chovatele drůbeže

  Státní veterinární správa nařizuje mimořádná veterinární opatření v souvislosti s výskytem viru ptačí chřipky H5N1, který byl prokázán u uhynulé labutě u zámečku Apollo. Nařízení si můžete stáhnout ve formátu PDF ZDE
  více
 • KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

  Prázdninové lenošení ...Dnes, v pátek 29. června 2007, převezmou děti a studenti od svých učitelů vysvědčení, čímž bude ukončen školní rok 2006/2007 a dětem začnou vysněné prázdniny. Přejeme jim spoustu krásných slunečných dnů, pěkných zážitků, žádné úrazy, odpočinek a sladké prázdninové lenošení!
  více
 • Novinka na webu - Tísňová volání a důležitá telefonní čísla

  Nevíte kam zavolat v mimořádných životních situacích, jako jsou náhlé změny zdravotního stavu, požár, autonehoda, úmrtí blízkého nebo kam zajet v případě nutného ošetření lékařem mimo ordinační dobu či o víkendu? Neznáte kontakty na pohotovnostní služby, NON Stop lékárny a ordinační doby pohotovostí? Při hledání těchto informací můžete využít nového odkazu na webových stránkách města Velké Pavlovice. Klikněte ZDE.
  více
 • Rozloučení předškoláků s MŠ

  V úterý 26. června 2007 odpoledne proběhlo slavnostní rozloučení dětí s Mateřskou školou. Paní ředitelka MŠ Jiřina Zigová s paními učitelkami popřály dětem hodně úspěchu v jejich další vzdělávací etapě a na památku jim předaly krásné knížky. Poté starosta města pan Ing. Pavel Procházka provedl slavnostní stužkování „úspěšných“ absolventů MŠ. Na závěr pan ředitel ZŠ dr. Antonín Kavan budoucí školáky pozdravil s tím, že se na ně už těší nová paní učitelka a připraví pro ně krásnou třídu i s hračkami. Děti krásně zazpívaly a některým i vyhrkly slzy dojetím.

  více
 • Nová parkovací místa na ulici Bratří Mrštíků

  V úterý dne 26. června 2007 dokolčili zaměstnanci Služeb města Velké Pavlovice práce na rekonstrukci nedostačujícího parkoviště na ulici Bratří Mrštíků (za zahradou mateřské školy). Parkovací plocha byla rozšířena a na místo původních nevyhovujících panelů byla použita zámková dlažba. Nyní si mohou obyvatelé protějších bytových domů a také rodiče dětí z MŠ zaparkovat na 17 nových parkovacích místech oddělených od sebe zahrádkami.  
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 9/2007

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 9. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 26. týden (25. 6. 2007 - 1. 7. 2007). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE. Archiv všech Situačních zpráv o ochraně révy vinné vydaných v roce 2007 najdete i na našich webových stránkách
  - klikněte ZDE.

  více
 • Dlouho očekávaný déšť s sebou přinesl i kroupy

  Po několika srážkově podprůměrných a teplotně nadprůměrných měsících konečně začalo pršet vydatněji. Čtvrteční bouře s sebou kromě asi 50 mm srážek bohužel přinesla i kroupy. Deště v pátek a sobotu se už naštěstí obešly bez krup. Během několika uplynulých dnů napršelo kolem 80 mm srážek, přičemž za celý květen jen 28,9 mm a za duben dokonce jen 3,3 mm.
  více
 • Nové knihy

  Městská knihovna Velké Pavlovice nabízí svým čtenářům nové knihy. Pro seznam knižních novinek, kterých bylo dne 22. června 2007 zařazeno do našeho fondu 21 svazků, klikněte ZDE.
  více
 • Hasiči likvidovali škody po silné bouřce

  Ve čtvrtek dne 21. června 2007 se přes okolí Velkých Pavlovic přehnala větrná smršť s bouří. Velkopavlovičtí hasiči vyjížděli poprvé k zásahu v 17.10 hod.. V 18.30 hod. byli zavoláni na odstranění nánosu z kanálové vpusti na ul. Bezručova. Po odjezdu z ul. Bezručova byla jednotka z Velkých Pavlovic odeslána k odstranění stromu, spadlého na komunikaci. Po této události vyjeli do Velkých Bílovic čerpat vodu ze dvou zatopených sklepů. Nakonec ve 21.30 hod. čerpali vodu z novostavby vinárny na ul. Tovární. 21. 6. 2007 Velkopavlovičtí hasiči vyčerpali na všech místech bezmála 300 m³ vody.    
  více
 • Architekti navštívili Velké Pavlovice

  Dne 1. června 2007 byla vyhlášena urbanisticko architektonická soutěž na vytvoření nového společensko turistického centra města Velké Pavlovice. Dnešního dne 21. června proběhla prohlídka areálu za účasti firem, které o projekt projevily zájem.
  více
 • Vrbické - Modrohorské sklepy budou k vidění v televizi

  Vrbické sklepy, neodmyslitelnou a unikátní součást Modrých Hor, budete moci spatřit tuto neděli (24. 6. 2007 - 17.55 hod.) v oblíbeném pořadu televize Nova - Rady ptáka Loskutáka. Nezapomeňte se dívat! Podrobné informace o pořadu najdete po kliknutí na "více zde".

  více
 • Přátelské utkání v Senici

  Výběr městaPřátelské mezinárodní utkání v kopané sehrálo mužstvo Velkých Pavlovic v Senici. Výběr města sice v sobotu 16.6.2007 prohrál na půdě hostitele, ale výsledek tentokrát nebyl nejdůležitější. (Na snímku s hráči V.Pavlovic primátor města Senice RNDr.Lubomír Parízek).

  více
 • Kam na výlet?

  Máte chuť si vyrazit na výlet a nevíte kam? Neznáte otevírací dobu ani výši vstupného? Nevíte, které turistické zajímavosti je možné navštívit i v pondělí? Pomocníkem při plánování prázdninových výletů Vám může být náš nový Katalog zpoplatněných turistických zajímavostí - Léto 2007 v okolí našeho města - ke stažení ve formátu PDF ZDE.
  více
 • Talentové zkoušky v ZUŠ Velké Pavlovice

  ZUŠ zve všechny děti, které mají zájem o hru na hudební nástroje, zpěv a folklórní tanec, na talentové zkoušky, které se budou konat ve středu 27. června 2007 od 13.00 do 17.00 hod. v sále ZUŠ.
  více
 • FORUM MORAVIUM mezi prestižními přehlídkami vín

  Vína a medaile - v regionu střední Evropy se k zvýraznění mimořádných vín už několik desetiletí používá systém soutěží, na nichž jsou vybrané ročníky, vinařství a odrůdy oceňovány medailemi. Mezi nejprestižnější vinné přehlídky středoevropského regionu patří Valtické vinné trhy, znojemské VinoForum, brněnská Vinex Grand Prix, Forum Moravium a Weinparade Poysdorf, konaná v sousedním Rakousku.

  více
 • SPORT - výsledky víkendové kopané 16. - 17. června 2007

  Během uplynulého víkendu (16. - 17. června 2007) sehrála fotbalová mužstva Slavoje Velké Pavlovice 7 zápasů, z nichž 2 byly vítězné, 3krát utrpěli velkopavlovičtí fotbalisté porážku a 2 zápasy skončily remízou. Pro podrobné výsledky klikněte na "více zde".
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 8/2007 + doplněk

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 8. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 25. týden (18. 6. 2007 - 24. 6. 2007). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE. Dne 20. června 2007 vydán dodatek o živočišné škůdce a oblače ke stažení ve formátu DOC ZDE.
  více
 • Střelec z Velkých Pavlovic skončil druhý

  V neděli 17. června 2007 se na myslivecké střelnici ve Velkých Pavlovicích konaly střelby na loveckém kole O pohár starosty města. Na prvním místě se umístil s nástřelem 20 bodů Zacpal Petr, na druhém místní střelec Hlávka Jaroslav s nástřelem 18 bodů a na třetím Zigo Martin se 17 body.
  více
 • Fotbalová základna na turnaji vítězů třetí

  Poté, co naše fotbalová základna suverénně vyhrála svoji skupinu, sehrála v sobotu 16. června 2007 turnaj vítězů základen. Naši malí fotbalisté se umístili na krásném třetím místě. Blahopřejeme a přejeme jim úspěch i v další sezóně!

   

  více