Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Archiv aktualit - 2007 (červenec, srpen, září)

 • Velké Pavlovice - město v objetí oranžovožlutých tónů

  Velkopavlovická meruňka a Světlice barvířskáNejenom vínem, ale i meruňkami je proslaveno město Velké Pavlovice, které je v těchto dnech doslova v objetí sytě oranžové barvy a provoněno sladkou vůní. Velké Pavlovice daly jméno odrůdě, jež se nazývá Velkopavlovická meruňka. Ta se stala díky své nezaměnitelné chuti, vůni a nádherně oranžově zbarveným obrovským plodům velmi oblíbenou ...
  více
 • Napsali o nás ... o premiéře Modrých Hor

  Zdroj: webové stránky Vinný sklep - www.vinnysklep.cz ze dne 12. 7. 2007 * V pátek 6. července 2007 v devět hodin ráno se na kostelních věžích pětihvězdí vinařských obcí v jižním cípu Moravy - Bořeticích, Kobylí, Němčičkách, Velkých Pavlovicích a Vrbici - rozezněly zvony. Poděkovaly tak symbolicky generacím vinařů a vinohradníků, kteří zde již téměř osm století pěstují vinnou révu a daly krajině její tvář. Založily vinice, vážily si půdy a pečovaly o ni, vykopaly vinné sklepy, stavěly u cest Boží muka a kapličky. Vinaři svým synům a vnukům předávali umění vypěstovat hrozny a vyrobit z nich lahodná vína ...

  více
 • Napsali o nás ... o Víně v oranžovém

  Zdroj: webové stránky Vinný sklep - www.vinnysklep.cz, ze dne 12. 7. 2007 * Začátek léta je ve Velkých Pavlovicích ve znamení oranžové barvy. Mezi zelenými listy stromů doslova svítí sytě vybarvené plody meruněk, rozkvétají lány slunečnic a po medu voní světlice barvířská, plná včel. Na začátku hlavní turistické sezóny otevřeli velkopavlovičtí vinaři tradičně své sklepy, kde mohli návštěvníci ochutnat červená, bílá i růžová vína z vynikající úrody roku 2006 (a někde nejen z ní)...

  více
 • Modrými Horami a jižní Moravou bez bloudění

  Turistické informační centrum Velké Pavlovice nabízí všem milovníkům cykloturistiky i pěších výletů nové mapy - MODRÉ HORY (Turistická a cykloturistická mapa skládaná v plastovém obale * měřítko 1 : 20 000 * 60,- Kč) a JIŽNÍ MORAVOU NA KOLE I PĚŠKY (Cykloprůvodce * soubor map v kroužkové vazbě, lamino přebal * 1 : 100 000 * 120,- Kč). TIC se již nyní těší na vaši návštěvu a přeje všem turistům příjemné putování bez bloudění po Modrých Horách i celé jižní Moravě! 

  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 11/2007

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 11. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 28. týden (9. 7. 2007 -15. 7. 2007). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE
  více
 • Modré Hory přivítaly první tisícovku návštěvníků

  Slavnostní přestřižení modré stuhyVe sváteční a volný prázdninový den (6. července 2007) se poprvé otevřely turistům, především milovníkům cykloturistiky, Modré Hory - vinorodá krajina okolo sousedících obcí Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí a Němčičky. Slavnostního otevření cyklostezky se zúčastnili i významní hosté jako profesor Vilém Kraus a hejtman Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek, kteří společným přestřižením modré stuhy na stezce mezi vinicemi otevřeli Modré Hory veřejnosti. Návštěvníků bylo více než 1.000, již  za hodinu po začátku bylo zaregistrováno 400 turistů, převážně cyklistů.

  více
 • Víno v oranžovém láká

  Již tradiční vinařská akce Víno v oranžovém přilákala v hojné míře turisty i cykloturisty. Návštěvníci mohli navštívit a degustovat vzorky v tuctu vinařství. Počasí je dnes pro návštěvu vinného sklepa ideální - vždyť do sklepa neprší ani nefouká.  
  více
 • Prodej modrohorských suvenýrů zahájen

   Dnešním dnem (5. 7. 2007) byl na Turistickém informačním centru zahájen prodej nových turistických známek, tzv. turistických suvenýrů. Další modrohorské suvenýry můžete získat v Bořeticích, Kobylí, Němčičkách a Vrbici. Cena jednoho suvenýru je 30,- Kč.
  více
 • Na kole krajem kudy prošel Pán Bůh

  Nadace Partnerství greenways pořádá v rámci projektu Jaro, léto, podzim na vinařských stezkách dvoudenní akci Na kole krajem kudy prošel Pán Bůh. Účastníky akce čeká 5. července Víno v oranžovém a cyklovýlet a 6. července otevírání vinařské turistické stezky Modré Hory. Pozvánka ve formátu PDF ke stažení ZDE
  více
 • Volba stárků - Hody 2007

  V sobotu 30. června 2007 si mezi sebou velkopavlovická chasa zvolila stárky a sklepníky. Na letošní hody Vás zvou stárci a stárky - Jan Buchta s Veronikou Havlíkovou, Roman Klaška s Markétou Francovou, Jan Blažek s Nikol Kobsovou a Petr Mikulica s Dominikou Hájkovou a také sklepníci a sklepnice - Jakub Kostrhun s Annou Srholcovou, Lukáš Doležal s Helenou Gajdošíkovou, Milan Dobrovolný s Kateřinou Hotovu a Marek Maincl s Kateřinou Mainclovou.
  více
 • Město Velké Pavlovice & Radio DYJE 91,4 - 93,2 FM

  Koncem měsíce června byla uzavřena dohoda o propagační a mediální spolupráci mezi Městem Velké Pavlovice a regionálním Radiem DYJE. Naladíte-li si od dnešního dne frekvenci 91,4 - 93,2 FM (www.radiodyje.cz), můžete se těšit na informace o zajímavých kulturních, společenských a sportovních událostech pořádaných v našem městě.
  více
 • Právě vychází nový Velkopavlovický zpravodaj III/2007

  V těchto dnech se občanům Velkých Pavlovic dostává do poštovních schránek nový Velkopavlovický zpravodaj III/2007. Máte-li chuť se do něj začíst hned, máte příležitost si jej stáhnout ZDE (formát PDF) a současně si můžete prohlédnout i barevnou obálku s fotogalerií ZDE (formát PDF).

  více
 • Výběrové řízení na zpracovatele dokumentace

  Výhled z místa budoucí rozhlednyMěsto Velké Pavlovice vypisuje výběrové řízení na zpracovatele dokumentace pro stavbu vyhlídkové věže v katastrálním území Velké Pavlovice.
  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné 10/2007

  Svaz integrované produkce hroznů a vína nabízí vinařům k dispozici 10. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 27. týden (1. 7. 2007 - 8. 7. 2007). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu DOC ZDE. Archiv všech Situačních zpráv o ochraně révy vinné vydaných v roce 2007 najdete i na našich webových stránkách - klikněte ZDE.
  více