Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Aktuality

 • Výsledky víkendové kopané - 10. a 11. září 2016

  12.9. * O víkendu ve dnech 10. a 11. září 2016 sehrála fotbalová mužstva TJ Slavoj Velké Pavlovice celkem devět zápasů. Tři zápasy byly vítězné a to Dorostu, Starších žáků a Žen. S prohrou ze zeleného pažitu odešli hráči A mužstva, B mužstva, Mladších žáků, Starší a Mladší přípravky. C mužstvo jako jediné remizovalo.

  více
 • Na hřišti za kostelem jsou nové herní prvky

  9.9. * Na hřišti za kostelem se momentálně usazuje herní prvek, který dodala firma Hřiště hrou,s.r.o.. Nechali jsme si zpracovat studii, kde měl být tento prvek původně "omotaný" kolem stromu, který téměř celé hřiště zastřešuje. Bohužel už při instalaci prvního prvku, jsme museli místo umístění změnit, protože kořeny stromu neumožňovaly instalaci prvku do země.

  více
 • Služby města pracují už za východu slunce

  9.9. * Pracovníci služeb města vskutku nezahálí. Pracují již brzy ráno, za východu slunce. A dělají dobře, vzhledem k nezvykle vysokým až tropickým teplotám, které nás provází od samotného začátku letošního září. Na snímku je zachyceno pletí plevele u rybníka na ulici Nádražní v blízkosti ČOV.

  více
 • Velkopavlovické vinobraní ve videoreportáži RTV Jih

  9.9. * Dva dny a dvě noci plné zábavy a oslavy vinařství – tak by mohla znít stručná charakteristika Velkopavlovického vinobraní. Místní znovu obnovili tradici této společenské události s historickými kořeny a tak je tu první víkend v září již tradičně věnován degustaci vína a burčáku místních vinařů. Slavit zde ovšem díky bohatému zážitkovému programu může celá rodina, ostatně tak zní i podtitul Velkopavlovického vinobraní...

  více
 • Středisko volného času při ZŠ a gymnázium nabízí zájmové kroužky pro školní rok 2016/2017

  9.9. * Středisko volného času při ZŠ Velké Pavlovice a Gymnázium Velké Pavlovice přichází s nabídkou kroužků pro školní rok 2016/2017. Svou činnost kroužky zahájí od 1. října 2016. Přihláška bude na ZŠ vybírána současně s příslušným poplatkem do konce září 2016 a to každou středu a pátek od 7.30 do 7.50 hodin u vchodu na I. stupni (stůl vrátného) nebo u sekretářky školy paní Šebestové. Na gymnáziu přihlášky odevzávejte u zástupkyně ředitele Mgr. Bláhové...

  více
 • Městský pozemek na Zelnicích bude zrekonstruován

  8.9. * Ulice Zelnice ve Velkých Pavlovicích prochází kromě právě opravovaného chodníku další rekonstrukcí. Pracovníci služeb města se pustili do úpravy městského pozemku v místě, kde se schází ulice Zelnice a Ořechová, na tzv. špici. Na pozemek bude vysazený trávník a také zde bude vybudován nový chodník ze zámkové dlažby.

  více
 • Matoliny – sběrná místa v Bedříškách a Novosadech

  8.9. * Vážení vinaři a vinohradníci! Služby města Velké Pavlovice ve čtvrtek dne 8. září 2016 viditelně označily sběrná místa - skládky, na matoliny. První se nachází na cestě do Bedříšek, pod koňským rančem, druhé pak v Novosadech cca 300 m od „Horáčkovy vily“. Obě místa jsou opatřena cedulkami s nápisy MATOLINY SBĚRNÉ MÍSTO. Důrazně žádáme, aby jste matoliny ze svých sklepů ukládali výhradně na tomu určená místa...

  více
 • Pozor! Nebezpečená žloutenka stále na vzestupu

  8.9. * Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje Brno upozorňuje širokou veřejnost na epidemii infekční žloutenky – virové hepatitidy typu A. Od začátku roku 2016 ke dni 2.9.2016 bylo v JMK evidováno celkem 215 potvrzených případů, což činí desetinásobný počet proti předchozím rokům. Aktuálně přibývá 15 až 20 případů denně. Nepodceňujte prevenci! Více o nemoci a základních hygienických návycích * po kliknutí ZDE.

  více
 • E.ON Česká republika, s.r.o. upozorňuje...

  Na základě zákona č. 458/2000. Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích žádá společnost E.ON vlastníky a uživatele nemovitostí a pozemků o odstranění nebo ořez dřevin ohrožujících bezpečný a spolehlivý provoz distribučního zařízení.

  více
 • Díky Ekocentru Trkmanka se nikdo nudit nebude!

  Ekocentrum Trkmanka Velké Pavlovice zve všechny malé, velké, děti, dospělé, prostě každého, kdo chce smysluplně trávit svůj volný čas do kroužků pořádaných přímo ekocentrem a nebo jinými sdruženími, organizátory a lektory v jeho prostorách. Seznam veškerých aktivit naleznete po kliknutí na „více zde“. Budeme potěšeni, pokud si vybere a přihlásíte se. Na všechny nadšené zájemce se těšíme!

  více
 • Putování mezi vinohrady

  Honda PCX club Česká republika se na svém druhém ročníku skútr srazu opět zastavil ve Velkých Pavlovicích. Celkem 48 malých i velkých motocyklů přijelo do Velkých Pavlovic za malým Garikem Válkem, kterému byla vyjížďka po naší krásné Moravě věnovaná. Parta nadšenců vybrala 13 460 korun, které jsou jen nepatrným příspěvkem k částce, která je třeba k zaplacení jeho léčebné terapie.

  více
 • Tazatelské šetření v zemědělství

  Český statistický úřad bude ve dnech 12.9. - 15. 11. provádět "Tazatelské šetření v zemědělství 2016". Šetření se uskuteční u zemědělských subjektů provozujících zemědělskou výrobu. Smyslem zjišťování je získání údajů ze všech členských států EU k určování zemědělské a agroenvironmentální politiky Společenství. Data jsou využívána také k aktualizaci Zemědělského registru vedeného Českým statistickým úřadem.
  více
 • V INFOSERVISU dnes a denně nové nabídky zaměstnání

  Vážení občané a návštěvníci webových stránek města Velké Pavlovice! Hledáte zaměstnání? Nejlépe v co nejbližším okolí Velkých Pavlovic? Zavítejte do našeho Infoservisu, kde najdete denně přibývající nabídky různorodých pracovních pozic. Infoservis s pracovní inzercí naleznete * po kliknutí ZDE. Jsme přesvědčeni, že si určitě vyberete!

  více
 • Nevíte na jaký sport se dát? Zkuste BODYFORMING!

  Ekocentrum Trkmanka Velké Pavlovice zve všechny milovníky sportu, pohybu a zdravého životního stylu na cvičení BODYFORMING. Jedná se o cvičení zaměřené na rovnoměrné formování a zpevnění celé postavy pro všechny věkové kategorie, začátečníky, pokročilé i děti. Lekce se budou konat každé úterý a čtvrtek od 17:30 do 18:30 hodin na ekocentru. Cena za lekci činí 80,- Kč...

  více
 • Jak strávit den volna? Pojeďte si zaplavat do Moravie!

  Středisko volného času při ZŠ Velké Pavlovice pořádá v den státního svátku 28. září 2016 a současně i školního volna jednodenní výlet do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Zájemci se mohou hlásit u p.u. Ing. Lenky Bukovské na tel.: 731 286 026 nebo e-mailu: lenka.bukovska@email.cz. Cena zájezdu 250,- Kč...

  více
 • Registr vinic upozorňuje vinaře

  ÚKZÚZ připomíná, že do 10. září 2016 musí být splněna povinnost podat prohlášení o zásobách vinařských produktů, které subjekt drží k 31. 7. 2016 (dle čl. 11 a čl. 16 odst. 2 nařízení Komise (ES) č. 436/2009). Povinnost podat prohlášení o zásobách se vztahuje na všechny výrobce, dále na obchodníky a obchodní zprostředkovatele s objemem obchodovaného vína převyšujícím 1000 hl ( za 1 vinařský rok), a je jednou ze základních podmínek pro přiznání podpor ve vinohradnictví a vinařství administrovaných Státním zemědělským intervenčním fondem.

  více
 • Netřesky, skalničky, bylinky, sukulenty pro zelenou střechu "Letohrádku" Ekocentra Trkmanka

  Ekocentrum Trkmanka si dovoluje požádat občany nejen našeho města o pomoc při  osázení „zelené“ střechy Letohrádku (přístavby ekocentra). Projekt nové budovy zahrnuje novinku tzv. zelenou střechu. Osázení této střechy je finančně náročné a tak hledáme možnosti, jak mít krásnou zelenou střechu a přitom ušetřit docela velké finanční prostředky...

  více
 • Situační zpráva o ochraně révy vinné č. 17/2016

  SIPHV nabízí vinařům k dispozici 17. situační zprávu o ochraně révy vinné v moravských vinařských oblastech pro 36. týden (5. 9. 2016 - 11. 9. 2016). Originál zprávy si můžete stáhnout ve formátu PDF ZDE. Máte-li zájem o pravidelné zasílání Situační zprávy o ochraně révy vinné elektronickou poštou na Vaši e-mailovou adresu, volejte na TIC Velké Pavlovice tel.: 519 428 149 nebo nám napište na e-mail: infocentrum@velke-pavlovice.cz.

  více
 • GYMNÁZIUM zve na oslavy 20. výročí od založení školy

  Gymnázium Velké Pavlovice slaví 20 let od svého založení. Oslavy se uskuteční v pátek a sobotu ve dnech 9. a 10. září 2016. Srdečně zveme širokou veřejnost! Těšit se můžete na bohatý program, ze kterého vybíráme např. páteční divadelní představení souboru Škrpálek „Na správné adrese“, v sobotu pak den otevřených dveří na gymnáziu a nebo večerní koncert pop-rockové kapely Tremolo. Podrobný program akce naleznete * po kliknutí ZDE...
  více
 • Město vytvoří nový hřbitov, pohřební místa mu zcela chybí

  Napsali o nás * Břeclavský deník, 5.9.2016Nula. Takový je aktuální počet volných hrobových míst ve Velkých Pavlovicích. Podle tamního starosty Jiřího Otřela musejí ukládat zemřelé už pouze do stávajících hrobů. Kapacita městského hřbitova je 625 míst. Stejný problém řeší také další obce a města. Náklady na rozšíření stoupají do milionů korun. Velkopavlovičtí mají nově k dispozici studii zabývající se vznikem nového hřbitova.

  více