Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Adventní badmintonový den ve V. Pavlovicích

V sobotu 3. prosince 2016 se uskutečnil v tělocvičně ve Velkých Pavlovicích žákovský badmintonový turnaj, který se konal souběžně s akcí „Den otevřených dveří“ na základní škole.

Turnaje se zúčastnilo 56 hráčů, kteří sehráli v úžasné atmosféře plné tělocvičny osmihodinový soubor vzájemných duelů. Turnaje se zúčastnili mladí badmintonisté z Velkých Pavlovic, Hustopečí, Židlochovic, Podolí, Růžďky a z několika brněnských klubů.

Tento turnaj singlů, pořádající Středisko volného času při ZŠ Velké Pavlovice určilo především pro začínající a mírně pokročilé hráče. Hráči byli rozděleni do tří věkových kategorií a sehráli v systému tzv. “švýcar“ celkem pět kol.

Den badmintonových dvojher začal již v devět hodin ráno a určitě předvedl urputné duely s pěknými výměnami a občas velmi vyrovnané výsledky se stávaly pro někoho radostnějšími – pro někoho méně. Pro všechny účastníky to byl den plný sportu, výkonu a napětí. Den, který se následně „rozuzlil“ v konečné výsledky. Na vyhodnocení tu byla připravená odměna ve formě drobných cen a diplomů. Vítězům byly předány, za velkých ovací publika, poháry a medaile. Dvě zlaté medaile tak putovaly do Židlochovic a čtyři zlaté do Brna.

A jak se dařilo domácím? Velkopavlovičtí badmintonisté nastoupili v početné sestavě jedenácti badmintonistů. Tradiční sestava ve starší kategorii U13, kterou tvořili Anička Drápalová, Martin Huslík a Jakub Herzán byla doplněna o Jakuba Cedivodu a dva turnajové nováčky Emu Průdkovou a Matěje Prokeše. O vůbec první turnaj se také jednalo pro domácí sestavu v kategorii U11: Lucii Dostálovou, Petra Hádlíka a Alexandra Babiče. Všichni nováčci si vedli velmi dobře a vezmeme-li k úvaze, že s badmintonem začali teprve v říjnu, patří jim velká pochvala. Samuel Horák, Michal Huslík a Viktor Fůkal pak vytvořili trojici nejmladších hráčů pro kategorii U9.

V domácím prostředí získali velkopavlovičtí dvě stříbrné medaile, což může být bráno částečně jako náplast za méně vydařenou podzimní sezónou. Velká gratulace tak pro Jakuba Herzána a Samuela Horáka, kteří si stříbrné medaile v singlech vybojovali.

Chtěli bychom poděkovat touto cestou všem, kteří se nějakou měrou o tento turnaj zasloužili – od vedení školy, přes sponzory: V&M Zborovský a Berendsen, až po rodiče, kteří nám s turnajem pomáhali… Takže dík :-)!

Děkujeme všem hráčům za účast, ale také divákům, kterých se tentokrát sešlo v tělocvičně opravdu hodně. A všem ostatním, co zaváhali, chceme vzkázat: „Přijďte příště mezi nás!“

Turnajem jsme uzavřeli sezónu. Teď nás čeká v sobotu již „tradiční“ vánoční besídka, na kterou přizveme do tělocvičny také rodiče, aby si vyzkoušeli sport, který jejich děti dělají. Ve vánočním duchu, sestavené týmy z dětí a rodičů, sehrají badmintonová přátelská klání ve čtyřhrách.