Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vítejte ve městě „Vína a meruněk“

Toto příznačné spojení s Velkými Pavlovicemi po staletí k sobě neodmyslitelně patří. Již první písemná zmínka starší více než 750 let (L.P.1252) hovoří o vinařství v Pavlovicích a této tradici je malé a krásné městečko na jihu Moravy stále věrné. Ale nejen víno a meruňky jsou jediným symbolem zdejšího kraje. Bohatý kulturní život, uchování folklorních tradic a přeměna v moderní městečko láká k návštěvě a prohlídce.

Srdečně Vás zveme do Velkých Pavlovic. Navštivte naše TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, najdete nás ZDE.

Počet obyvatel (stav k 1.1.2020): 3.087
Počet domů: 1.040
Nadmořská výška: 182 m.n.m.
Katastrální výměra: 2.324 ha
Průměrný věk obyvatel: 42 let
Průměrná roční teplota: 11,2°C (rok 2017)
Statut město udělen: 1967
Starosta města: Jiří Otřel
Místostarosta města: Petr Hasil
Velké Pavlovice na mapě

Aktuality

V zimě se myslí na léto

20.2. * V létě je využíván ke kulturním akcím prostor za sokolovnou. K posezení jsou využívány tzv. pivní sety anebo „betelné“ lavice se stoly vyráběné na zakázku...

více

Videoreportáž RTV Jih * Co plánuje vedení Velkých Pavlovic s budovou bývalého kina?

20.2. * Ačkoliv s sebou digitalizace a modernizace kin přinesla spoustu pozitiv, jeden z problémů, které musely některé menší města a obce řešit byl ten, zda nově zrekonstruované kino uživí...

více

Údržba zeleného pruhu v ul. Pod Břehy

19.2. * Málokdy se dostanou pracovníci města k údržbě zeleně v průběhu měsíce února. Počasí se zatím v letošním roce ročním obdobím moc neřídí. Je tak možné se místo odklízení sněhu a solení komunikací zabývat zahradnickými pracemi.

více

Tančíte verbuňk? Přihlaste se do soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku

19.2. * Hanáckoslovácký krúžek, z.s. zve všechny tanečníky verbuňku na regionální kolo soutěže ve verbuňku na Hanáckém Slovácku, které se letos uskuteční ve Velkých Pavlovicích. Soutěž proběhne v sokolovně ve Velkých Pavlovicích 6. června 2020 v 19.30 hodin.

více

Stále ještě můžete hlasovat pro naši MŠ

18.2. * V aktuálním ročníku soutěže Srdce s láskou darované je přihlášena i velkopavlovická MŠ. Hlasovat je možné do 15. března 2020. Budeme rádi, když podpoříte děti z Velkých Pavlovic svým hlasem!  

více

Školy nezejí prázdnotou ani o prázdninách

17.2. * Ředitel Gymnázia V. Pavlovice PaedDr. Vlastimil Kropáč naplánoval na jarní prázdniny rekonstrukci toalet a paní ředitelka Mateřské školy V. Pavlovice Bc. Olga Kolářová využila volnějšího týdne pro pokládku dlažby ve skladech...

více

Turnaj ve hře Člověče nezlob se

13.2. * Ve středu 12.února se v zasedací místnosti MěÚ sešli členové Klubu důchodců na dalším turnaji ve hře Člověče nezlob se. Turnaj to byl jako vždy neúprosný, plný zvratů a lítých bojů až do samého závěru. Nikdo nikomu nic nedaroval.  

více

Město Velké Pavlovice daruje židle z kina

12.2. * Město Velké Pavlovice daruje židle z kina. Jedná se o čalouněné, sklápěcí židle v sestavě po pěti nebo po čtyřech kusech. Nelze dělit...

více

Listopad patřil syslům...

12.2. * Internetové stránky ALKA WILDLIFE, věnující se výzkumu a ochraně volně žijících živočichů, zveřejnily zajímavý příspěvek s názvem "Listopad patřil syslům", pojednávající o akci, jež se uskutečnila ve Velkých Pavlovicích...

více

Školčátka výletují za hranice našeho města

12.2. * V úterý 7. ledna 2020 si děti ze třídy Koťátek a Kuřátek Mateřské školy Velké Pavlovice vyjely autobusem do brněnského VIDA centra...

více

První várka knižních novinek v roce 2020

11.2. * Protože i knižní trh začíná začátek roku pozvolna, také Městská knihovna pořídila trošku menší balíček knih, než je obvykle zvykem. Přesto v ní opět nechybí snad to nejlepší, co bylo vydáno koncem roku nebo právě v prvních týdnech roku 2020.

více

Hasiči vyjížděli k požáru domu ve Starovičkách

11.2. * V neděli dne 9. února 2020 vyjížděli velkopavlovičtí hasiči k požáru střechy rodinného domu ve Starovičkách. Vznik příčiny požáru je těchto okamžicích předmětem vyšetřování...

více

Zpěváček Hanáckého Slovácka 2020

10.2. * V sobotu 8. února se ve Ždánicích uskutečnilo neveřejné kolo dětské pěvecké soutěže Zpěváček Hanáckého Slovácka jako součást celostátní postupové soutěže „Děti a píseň“. 

více

Mladí hasiči uzlovali ve Starovicích

10.2. * V sobotu naši mladí hasiči navštívili nedaleké Starovice, kde se zúčastnili soutěže v uzlování. Starší bojovali za jednotlivce. V této kategorii se účastnilo 21 soutěžících, naši obsadili 7., 13. a 17. místo. 

více

Jak jsme v knihovně lákaly mráz a sníh

6.2. * Všechny děti milují zimu kvůli sněhu. Ta letošní však byla na sníh u nás doslova lakomá. A tak jsme ji v Městské knihovně s dětmi chtěly přilákat všemi různými prostředky.

více

Kalendář akcí

Beseda „3200 km ZA SV. JAKUBEM“

26.2. * 3200 km za sv. Jakubem. Takový název nese beseda, na které bude Martin Novák z Kobylí vyprávět o své životní pouti ke hrobu svatého Jakuba. Přijďte si ve středu 26. února v 18 hodin vyslechnout, jaké je urazit pešky stovky a stovky kilometrů do Santiaga de Compostela.

více

Beseda * ZÁŽITKY Z PERU S MARTINEM PÁVKEM

27.2. * Ekocentrum Trkmanka a Zdravá výživa U Eruwen zvou na besedu s Martinem Pávkem, který se s námi podělí s čerstvými zážitky z cest po návratu z Peru. Beseda se uskuteční ve výstavním sále Ekocentra Trkmanka ve čtvrtek 27. února 2020 v 17 hodin. Příspěvek – vstupné 50 Kč. 

více

NOHEJBALOVÝ TURNAJ trojic

29.2. * Srdečně zveme na NOHEJBALOVÝ TURNAJ trojic, který se bude konat v sobotu 29. února 2020 ve sportovní hale ZŠ.

více

O VÍNĚ PŘI VÍNĚ 2020

29.2. * ZO ČZS V. Pavlovice pořádá a srdečně zve na vinařskou akci O VÍNĚ PŘI VÍNĚ. Sejdeme se v sobotu 29. února 2020 v 18:00 hodin ve Vinných sklepech Františka Lotrinského...

více

VELKOPAVLOVICKÉ OSTATKY

29.2. * Velkopavlovické ostatky 2020 se uskuteční v sobotu 29. února 2020 formou ostatkového průvodu. Zahájení se svolením starosty k ostatkům proběhne v 16 hodin na ekocentru a poté se vydá ostatkový průvod se zastávkami u hospodářů obcí. Těšíme se na Vás!

více

ŠIBŘINKY - MAŠKARNÍ BÁL

29.2. * TJ Slavoj V. Pavlovice si Vás dovoluje pozvat na ŠIBŘINKY – MAŠKARNÍ BÁL, které se uskuteční v sobotu 29. února 2020, 20.00 hod. v sokolovně ve V. Pavlovicích. K tanci a poslechu zahraje proslulý DJ Tony Schäffer. Slavnostní průvod masek ve 21.00 hod. Těšíme se na vaši hojnou účast! 

více

RAČTE S DĚTMI NA TÉMA KNIHY BYLO JEDNOU JEDNO LOUTKOVÉ DIVADLO

4.3. * Městská knihovna Velké Pavlovice pořádá a srdečně zve na akci RaČte s dětmi na téma knihy Bylo jednou jedno loutkové divadlo, která se bude konat ve středu 4. března 2020 od 16:00 hodin. Zveme především děti předškolního věku s rodiči...

více

Římskokatolická farnost * Kalendárium

26.2. - 15.5.2020 * Římskokatolická farnost Velké Pavlovice zve na akce pořádané v kostele Nanebevzetí Panny Marie...

více

PROMENÁDA ČERVENÝCH VÍN

7.3. * Vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic ve spolupráci s městem Velké Pavlovice  pořádají specializovanou soutěžní přehlídku červených vín PROMENÁDA ČERVENÝCH VÍN. Veřejná prezentace soutěže bude v sobotu 7. března 2020 od 16.00 hodin v sále sokolovny ve V. Pavlovicích. Pořadatelé se těší na vaši hojnou účast!

více

DĚTSKÉ MAŠKARNÍ ODPOLEDNE

15.3. * V neděli 15. března 2020 pořádají velkopavlovičtí hasiči DĚTSKÉ MAŠKARNÍ ODPOLEDNE plné zábavy, sladkostí, her a krásných cen. Začátek v 15.00 hod., sokolovna Velké Pavlovice, vstupné dobrovolné. Přijďte si děcka zařádit, těšíme se na vás!

více

BĚH O VELKOPAVLOVICKOU MERUŇKU 2020 * V. ročník

21.3. * Město Velké Pavlovice ve spolupráci s místními spolky, s podporou Gymnázia V. Pavlovice, ZŠ V. Pavlovice, sponzorů a skupinky běžeckých nadšenců pořádá V. ročník běhu pro všechny bez rozdílu věku pohlaví - BĚHU O VELKOPAVLOVICKOU MERUŇKU. Akce se uskuteční v sobotu 21. března 2020...
více

VELKÝ JARNÍ ÚKLID města Velké Pavlovice

28.3. * Termín tradičního Jarního úklidu je stanovený. V letošním roce budeme uklízet černé skládky, odpadky u silnic a další nepořádek 28. března, tedy o týden dříve, než je celostátní termín akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko 2020“. 

více

JARNÍ PŘECHOD PÁLAVY

18.4. * T. J. Sokol V. Pavlovice pořádá pro všechny milovníky pohybu na čerstvém vzduchu X. ročník JARNÍHO PŘECHODU PÁLAVY se Sokolem Velké Pavlovice - mimořádně již v sobotu 18. dubna 2020.

více

JARNÍ ŠLAPKA aneb Otevření turistické sezóny 2020 ve Velkých Pavlovicích

18.4. * „Ve zdravém těle zdravý duch“. Být aktivní, v pohybu a zároveň být blízko přírodě Vám udělá radost na dvou kolech i pěšky. Vydejte se s námi na jarní putování, přivítat příchod jara a symbolickým klíčem v sobotu 18. dubna 2020 otevřít letošní cykloturistickou sezónu. 

více

Vernisáž prodejní výstavy obrazů

29.4. * Městská knihovna, pod záštitou města Velké Pavlovice, zve na vernisáž prodejní výstavy obrazů GALERIE U JOHANKY Velké Pavlovice. Vernisáž se uskuteční ve středu 29. dubna 2020 od 18.00 hod. ve výstavním sále Městského úřadu Velké Pavlovice. 

více